in

Leverage Dizisi Yeniden Çekilmeye Hazırlanıyor

Leverage dizisi geri dönüyor. Sevilen suç dizisi IMDb TV etiketiyle yeniden çevrilecek. Yapımda oyuncu kadrosu büyük oranda korunuyor.

Leverage IMDb TV

2008 yılında Chris Downey ve John Rogers tarafından TNT ekranlarında yayınlanan Leverage dizisi yeniden çevrim (reboot) ile karşı karşıya! Dönemin önemli suç ve gizem dizilerinden Leverage, oyuncu kadrosunu büyük oranda koruyarak tekrar ekranlara gelecek. Dizi, Amazon’un bir başka dijital platformu olan IMDb Tv’de yayınlanacak.

Dijital yayın dünyası her geçen gün yeni üyelerini kullanıcılarla buluşturmaya devam ediyor. Netflix ile başlayan furya, Disney+, YouTube Premium, Hulu, Apple Tv+ ve Amazon Prime Video gibi platformlarla iyice çeşitlilik kazanmıştı. Çevrimiçi yayın servislerine bir alternatif de Amazon’un sahibi olduğu IMDb’den geldi. Platform IMDb TV adlı yeni servisinin ilk büyük yapımını duyurdu.

2008 yılında TNT ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve toplamda 5 sezon – 77 bölüm yayınlanan Leverage dizisi, IMDb TV platformu için yeniden çevrilecek.

Leverage Evreni Sıfırlanıyor, Ekip Büyük Oranda Korunuyor

21. yüzyılın Robid Hood’ları olarak tanımlanan, zenginden alıp fakire veren kalifiye soygun ekibi Leverage’in maceralarını anlatan dizi; kendi adaletlerini dağıtan bir grubun hikâyesine odaklanıyordu. Komplo, entrika, aksiyon ve ajan hikâyeleri eski dizinin bel kemiğini oluştururken sıra dışı karakterleriyle de kendisini oldukça sevdirmişti.

2012 yılında düşen reytingler sonrası 5. sezon finaliyle iptal edilen Leverage, şimdi yepyeni bir platformun çıkış dizileri arasına katılıyor.

Leverage IMDb TV

Orijinal dizinin yönetmenlerinden Dean Devlin’in yürütücü olarak geri döneceği dizi, önceki evrenini tamamen sıfırlayarak farklı bir hikâyeye odaklanacak. Devlin yeni hikâyeyi bir çeşit kefaret öyküsü olarak tanımlıyor.

Yeni Leverage dizisi şimdilik 13 bölüm olarak planlandı. Dizi, orijinal yapımdaki oyuncuların çoğunu tekrar bizlerle buluşturacak. Parker Elliot rolünde Beth Riesgraf, Sophie Devereaux rolünde Gina Bellman ve Eliot Spencer rolünde de Christian Kane isimleri aynen korunacak. Ekibin hacker’ı Aldis Hodge ise Alec Hardison olarak görevinin başına dönecek.

2008 yapımı dizinin başrollerinden Timothy Hutton ise yeni yapımda yer almayacak. Hutton tecavüz suçu ile yargılanan oyuncular arasındaydı. Yeni dizinin lideri Noah Wyle olacak ve Wyle aynı zamanda 2 bölümün yönetmenliğini de üstlenecek.

Orijinal dizinin yaratıcıları John Rogers ve Chris Downey ise yapımda danışman olarak yer alacak.

Dizinin çıkış tarihi için şimdilik bir detay yok. Ancak çekimlerin Koronavirüs salgını sona erdikten sonra başlaması bekleniyor.

Leverage IMDb TV

IMDb TV, her ne kadar Amazon’un bir markası olsa da Amazon Prime Video hizmetiyle pek fazla bağı bulunmuyor. Platformların ilişkileri daha ziyade tanıtım gibi imkânlar üzerine kurulu.

Siz bu geri dönüşü nasıl buldunuz? Sıfırlanmış evrende, neredeyse aynı ekiple bir kez daha Leverage izlemek sizi memnun eder mi? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

* * *

* Metamorphosis Oyun Oluyor: Kafka’nın Karanlık Düşlerinden Fragman

Kaynak: The Verge

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

3 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for mtears mtears dedi ki:

    Severek izlediğim bir diziydi merakla bekliyorum yeni bölümleri :blush:

  2. Avatar for NiTianErXing NiTianErXing dedi ki:

    2020’de aldığım en güzel haber olabilir. Severek izlerdim, bitmesine de çok üzülmüştüm zamanında. Oyuncular dahil yapımcıya da zamanında çok yüklenilmişti devam etmesi konusunda ama bir gelişme olmamıştı. Kadronun değişmeyecek olması da çok iyi. Keşke Timoty’de olsaydı, o uyumu umarım yakalayabilirler.

  3. Avatar for Arqonquin Arqonquin dedi ki:

    Bu muhteşem bir haber

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

antarktika deniz buzları mikroplastik

Antarktika Deniz Buzlarında İlk Kez Mikroplastik Görüldü

Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark 2 Çalışmaları Başlıyor