in ,

Stephen King Uyarlaması Lisey’s Story’den Fragman: Julianne Moore, Apple Tv+ Dizisinde

Lisey’s Story fragmanı yayınlandı. Yeni Stephen King uyarlaması dizi, başrolde Julianne Moore ile Apple Tv+’a geliyor.

Lisey’s Story Fragmanı: Yeni Stephen King Dizi Uyarlaması
- Reklam -
- Reklam -

Yeni Stephen King uyarlaması ufukta göründü. Apple’ın çevrim içi yayın servisi Apple TV+, King’in Lisey’s Story (Bir Aşk Hikâyesi) romanını dizi olarak ekranlara getirecek. Psikolojik gerilim türündeki kitap ünlü bir roman yazarı olan kocasının ölümünün ardından bir kadının yaşadıklarını anlatıyor. Kitap boyunca Lisey’yi geçmişi ve tehlikeli bir sapıktan kaçmaya çalışırken görüyoruz.

Apple bugün Lisey’s Story dizi uyarlamasının ilk fragmanını yayınladı. 8 bölümlük mini dizinin baş rollerinde Julianne Moore ve Clive Owen görev alıyor. Yapımı The Club ve Jackie gibi filmlerle tanınan Şili asıllı yönetmen Pablo Larrain yönetiyor.

Mini dizi Apple TV+ platformunda 4 Haziran 2021 tarihinde yayınlanacak. Fragmanda da gördüğümüz üzere Lisey’yi kocasının ölümünden birkaç yıl sonrasında tanıyoruz. Scott’ın yokluğunda hayatını sürdürmeye çalışan ana karakterimizi başından geçen olaylar geçmişe dönmeye zorluyor. Scott’ın taslaklarını ele geçirmeye çalışan bir yazar ve o yazarın planlarında kullandığı Jim Dooley adında bir hayran Lisey’yi zor durumlara düşürüyor. Lisey ise Scott’ın kitaplarının ilhamını almak için gittiği fantastik bir diyarın varlığını hatırlıyor.

- Reklam -

Lisey’s Story Dizisi – İlk Fragman | İZLE

YouTube video

Ülkemizde Bir Aşk Hikâyesi adıyla yayımlanan roman kısmen Stephen King’in kendi hayatından esinlenildi. 1999’da bir minibüsle neredeyse öldüğü bir kazaya karışan King, eve döndüğünde eşi Tabitha’nın ofisini düzenlediğini, taslak kitaplarını kutulara koyup kaldırdığını görmüş. Ardından kendisi ölse eşi ve çalışmalarına ne olacağını düşünmeye başlayan yazar, Lisey’s Story üzerinde çalışmaya böyle başlamış.

Lisey’s Story dizisinin senaryosunu da Stephen King hazırladı ve projenin uygulayıcı yapımcılık görevlerini King ile J.J. Abrams birlikte üstlendi.  Abrams’ın yapım şirketi Bad Robot bir başka King uyarlaması olan 11.22.63 gibi bu dizide de görev almıştı.

Lisey’s Story Fragmanı: Yeni Stephen King Dizi Uyarlaması

Dane DeHaan: “Stephen King ile Çalışmak Büyük Deneyim”

Dizide Jim Dooley karakterini canlandıran Dane DeHaan, King’le aynı sette çalışmanın nasıl bir tecrübe olduğunu şu sözlerle anlattı:

- Reklam -

“King’le çalışmak harika bir deneyimdi. Sadece senaryoyu yazmakla kalmadı sette de uzun zaman geçirdi. Yaptığımız işe katkısı büyük. Onunla birlikte bir şeyler yaratmak çok eğlenceli. Ekstra sahneler de yazıyor. Yönetmen Pablo Larrain’in diziyle ilgili vizyonu çok net ve ikisinin birlikte çalışması yapımı başka türlü ulaşamayacağı bir seviyeye çıkartıyor. King’in bazen kendi değişikliklerini getirmesini, bazen de Lorrain’in fikirlerine hayran kalmasını gördükçe yaptığımız işe inancımız artıyor. King’in yapımın son hâlinden memnun kaldığını bilmek de diğer güzel tarafı. Gerçekten güzel bir dizi hazırladığımızı düşünüyorum.”

Lisey’s Story dizisi Apple TV+’ta 4 Haziran 2021 tarihinde yayınlanacak.

Stephen King uyarlamaları arasına katılan Lisey’s Story için heyecanlı mısınız? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Collider

Mehmet Çakıcı

1999'da Balıkesir'de doğdu. Küçük yaştan beri fantastik edebiyata ilgi duydu, büyüdükçe diğer edebiyatlara da yaklaştı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde bu ilginin üstüne iyice düşüyor. Uzun bir süre araknofobinin nasıl yazıldığını öğrenemedi.

3 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Ozy Ozy dedi ki:

  En sevdiğim kitaplarından biridir. Boo ya moon hep hayalimde olmuştur. Senaryoyu üstad yazmış ve bizzat bulunmuş ve memnun kalmış. Beklenmeyen bir hayalin gerçek olması gibi. Sabırsızlıkla bekliyorum.

 2. Avatar for periyodiknesriyat periyodiknesriyat dedi ki:

  Romanı yeni okumuş biri olarak iki şey beni mutlu etti:

  1. Fragmandan anladığım kadarıyla gerçekten iyi bir uyarlama olmuş. Romanı okurken hayal ettiğim atmosfere çok yakın sahneler gördüm.

  2. Dizi sayesinde Altın Kitaplar romanı yeniden basacaktır. Bu da hepimiz için güzel haber. Bu harika romanı baskısı bittiği için okuyamayanlar artık okuyabilecekler, bilmeyenler okumak isteyecekler.

 3. Avatar for BerkayBing BerkayBing dedi ki:

  Ben de daha geçtiğimiz ay okudum ve çok ama çok sevdim. Kelimeler,ilişkiler,gel-gitler o kadar güzel ilerliyor ki…Okurken çok zevk alarak okumuştum ve uzun zamandır fragmanın çıkmasını bekliyordum. Sabahtan beri 10 kere izlemişimdir. :sweat_smile: Bence çok iyi ve uygun bir uyarlama geliyor. Ben şu gördüklerimden memnunum açıkcası. Bakalım dizi bütünüyle nasıl olacak. Altın kitaplar da bir güzellik yapıp yeniden basar mı bilemem fakat bassalar iyi ederler. :roll_eyes: Altın kitaplar burayı görüyorsanız ‘‘Zifiri karanlık yıldızsız gece’’ ye de bir el atın. :grimacing:

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Biz Kimden Kaçıyorduk Anne Netflix Melisa Sözen

Netflix’in Biz Kimden Kaçıyorduk Anne Dizisinde Kadro Şekilleniyor: Melisa Sözen Başrolde

2022 Altın Küre Ödülleri NBC

Tom Cruise Altın Kürelerini İade Etti: NBC Töreni Yayınlamaktan Vazgeçti – Kriz Büyüyor