in

Locke & Key: Netflix’in Yeni Fantastik Uyarlama Dizisi Yayında

Locke & Key dizisi Netflix’te yayında! Joe Hill’ın kaleme aldığı çizgi roman serisinden uyarlanan yapım, fantastikseverlerin beğenisine sunuldu.

Locke & Key

Netflix, bilimkurgu ve fantastik türdeki yapımlara dair kataloğunu genişletmeyi sürdürüyor. Kanalın yeni fantastik dizisi Locke & Key, kütüphanedeki yerini aldı bile. Stephen King’in oğlu Joe Hill imzalı çizgi romandan uyarlanan yapım 10 bölümlük fantastik bir macera vadediyor.

Yazar Joe Hill ve çizer Gabriel Rodriguez’in oldukça sevilen çizgi roman serisi Locke & Key adaptasyonu dizi; Netflix’te yeni nesil fantastik yapımlar arayan izleyicileri oldukça heyecanlandıracak gibi görünüyor.

[Locke & Key 1. Sezon İncelemesi okumak için tıklayın!]

The Witcher sonrası oluşacak fantastik dizi boşluğunu Ragnarok ve Locke & Key gibi yapımlarla kapatmayı hedefleyen Netflix, yeni içeriklerle karşımıza çıkmak konusunda hız kesmiyor. Netflix, daha önce The Umbrella Academy adlı çizgi roman uyarlaması fantastik dizisiyle de oldukça gündeme gelmeyi başarmıştı.

Locke & Key Dizisi Ne Anlatıyor?

İlk olarak 2008 senesinde yayımlanmaya başlayan çizgi roman serisi, kendisine kısa zamanda yarattığı sadık okur kitlesiyle sektörde adından sık sık söz ettirmeye başlamıştı.

Kitapların yazarlık kısmını üstlenen Joe Hill serinin ortaya çıkışını anlatırken aklında bir korku hikâyesi olduğunu ve bu hikâyede de büyülü anahtarlarla dolu canlı bir evin bulunduğunu belirtiyor.

Locke & Key

Dizinin yazarları arasında da bulunan Joe Hill, daha çok -babası gibi- korku, gerilim ve fantezi romanlarıyla tanınıyor.

Yapım, babalarının cinayete kurban gitmesi sonrası Maine’de bulunan (Stephen King okurları şimdiden ürperdi bile) eski evlerine dönüş yapan üç kardeşin büyülü hikâyesini konu alıyor. Eve döndüklerinde kendilerine özel güçler bahşeden tuhaf anahtarları keşfeden kardeşler, kendilerini “şeytani” bir planın içine bulur.

Locke & Key Oyuncu Kadrosu

Dizide Nina Locke rolünde Darby StanchfieldBode Locke rolünde IT ve IT 2’da oynayan Jackson Robert Scott, Tyler Locke rolünde Connor Jessup, Kinsey Locke rolünde Emilia Jones ve Rendell Locke rolünde ise Bill Heck yer alıyor.

Dizinin sorumluları ise Lost, Jack Ryan, Rampage ve Bates Motel ile tanınan Carlton Cuse ve The Haunting of Hill House, The Good Wife gibi yapımlarla bilinen Meredit Averill’dan oluşuyor.

Hem fantezi hem de korku türlerini harmanlayan Locke & Key dizisi 7 Şubat 2020 tarihi itibarıyla Netflix’teki yerini aldı. Dizinin ikinci sezon çalışmaları ise şimdiden başladı.

Diziye ve yapımın uyarlandığı çizgi romanlara dair görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

* * *

* Chilling Adventures of Sabrina 3. Sezon İncelemesi: Yeni Tanrılar, Aynı Hayal Kırıklıkları

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Disney+ Abone Sayısında 28 Milyonu Geçti

Adile Naşit - Oyuncu

Yeşilçam’ın Büyük İsmi Adile Naşit’in Hayatı Kitap Oldu: “Oyuncu”