in

Loki 2. Sezon Çekim Tarihleri Belli Oldu

Loki 2. sezon çekim tarihleri ortaya çıktı. Marvel Sinematik Evreni’nin sevilen Disney Plus dizisi, macerasına kaldığı yerden devam etmeye hazırlanıyor.

Loki 2. sezon

Loki 2. sezon çekim tarihleri belli oldu. Disney Plus üzerinden ilk sezonu geçen yıl yayınlanan Marvel Sinematik Evreni dizisi, yolculuğunda kaldığı yerden devam edecek.

Yaramazlık tanrısı Loki’nin başrolünde yer aldığı ve Thor’un spin-off dizisi olarak karşımıza çıkan yapım, Marvel Sinematik Evreni’nin çoklu evrenlere kapısını açan bir finalle sona erdi. Dizide yapılanlar, Spider-Man: No Way Home da dahil olmak üzere dördüncü aşama yapımlarındaki birden fazla film ve diziyi yönlendiren bir konsept oluşmasını sağladı.

Tom Hiddleston’ın canlandırdığı Loki’nin ilk sezonunda baş karakterimiz kendini zamanın düzenini korumakla görevli bir grup olan Time Variance Authority’nin (TVA) karargahında kapana kısılmış bulur. Ajan Mobius’un (Owen Wilson) yardımıyla Loki, kimliğinin kadın varyantı Sylvie (Sophie Di Martino) da dahil olmak üzere alternatif versiyonlarını keşfeder. Dizinin finalinde ise Loki ve Sylvie, He Who Remains (Jonathan Majors) adlı bir karakter olan TVA’nın yaratıcısı ile yüz yüze gelir. Karşılaşmaları sonunda Kutsal Zaman Çizgisi’nin kırılmasına yol açarak çoklu evreni kargaşaya sürüklerler. Özellikle bir kaosun ortasında final veren ilk sezon ile hayranlar daha sezonun bittiği andan itibaren 2. sezonun nasıl devam edeceğini merakla beklemeye başladılar.

Loki 2. Sezon 2023 Yılı Sonlarında Gelebilir

Loki 2. sezon

Sonunda 2. sezon çekimlerinin başlaması için hazırlıklar tamamlanmış gibi gözüküyor. Ne Disney ne de Marvel Studios resmi bir açıklama yapmamış olsa da, bir oyuncu seçme web sitesi ve Backstage dergisine göre çekimlerin bu yaz Birleşik Krallık’taki Pinewood Studios’ta başlayacağı söylendi. Site ayrıca, oyuncu seçiminin Sarah Finn, Krista Husar, Jacqueline Gallagher, Gregory Korn ve Lory Shaye ile yönetileceğini de bildirdi.

İlginç bir şekilde Loki’de yaşanan olaylara Spider-Man: No Way Home’da herhangi bir atıfta bulunulmadı. Ancak karakterin kendi dizisi öncesi Doctor Strange in the Multiverse of Madness’da gözükebileceği de ihtimaller arasında yer alıyor. Tüm bu olayları asıl başlatan karakter olarak, ileride nasıl bir rol izleyeceği ise belirsiz.

Yaz aylarında başlayacak çekimlerin sonunda dizinin yeni sezonunun da 2023’ün ikinci yarısından önce gelmesi pek olası gözükmüyor.

Loki’nin ilk sezonunu sizler nasıl bulmuştunuz? Yeni sezondan beklentileriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Hayatta Kalanlar - Alex Schulman | Haftanın Kitabı #208

Hayatta Kalanlar – Alex Schulman | Haftanın Kitabı #208

Texas Chainsaw Massacre fragmanı netflix

Korku Klasiği Teksas Katliamı’nın Devam Filminden Fragman Yayınlandı