in

Lovecraft Country Fragmanı: J.J. Abrams ve Jordan Peele HBO Dizisinde Buluştu

Lovecraft Country dizisinden fragman yayınlandı. HBO’nun yeni korku draması J.J. Abrams ve Jordan Peele imzasıyla geliyor.

Lovecraft Country HBO Dizi

Game of Thrones, The Sopranos ve Six Feet Under gibi başarılı yapımlarla tanıdığımız Amerikan kablolu yayın kanalı HBO’nun merakla beklenen draması Lovecraft Country için ilk fragman yayınlandı. Matt Ruff’ın 2016 çıkışlı ve aynı adlı eserinden uyarlanan dizinin yapımcıları J.J. Abrams ve Jordan Peele.

Lost, Star Trek ve Super 8 gibi yapımlarla adından sıkça söz ettiren yapımcı J.J. Abrams ve Get Out ile Oscar alan, Us ile övgüyle anılan Jordan Peele’ın elinden çıkacak dizi yaklaşık üç yıldır konuşuluyordu.

Lovecraft Country HBO Dizi

Amerikalı korku ve bilimkurgu yazarı Matt Ruff’ın sevilen kitabı Lovecraft Country, 1954 yılında geçiyor. Okuru ırkçılığın had safhada olduğu yıllara götüren kitap; birbirine bağlanan kısa hikâyelerden oluşuyor. Gizemli malikâneler, kadim tarikatlar, keşfedilmemiş dehşetler eserin fonunu oluşturuyor.

Lovecraft Country Konusu Ne?

HBO’nun yayınladığı resmi özet ise şu şekilde: Jim Crow, 1950’li yılların Amerika’sında kayıp babasını aramak için çocukluk arkadaşı Letitia ve amcası George ile bir yola çıkıyor. Bu da kahramanlarımızı ırkçılığın derinlerine batmış Amerika’da bir hayatta kalma mücadelesinin ortasına sürüklüyor. Bir yanda ırkçılık terörü, diğer yanda ise Lovecraft romanlarından fırlamış gibi duran korkunç canavarların üstesinden gelmeleri gerekiyor.

Dizinin senaryosu ve yürütücü yapımcılığı ise Underground, Helix, Spartacus: Blood and Sand ve Heroes gibi yapımlarla tanınan yazar ve yapımcı Misha Green’e emanet.

Lovecraft Country HBO Dizi

Dizinin oyuncu kadrosunda ise Abbey Lee, Chase Brown, Aunjanue Ellis, Marcus A. Griffin Jr., Wunmi Mosaku, Jonathan Majors ve Jurnee Smollett-Bell gibi isimler yer alıyor.

İlk sezonu toplamda 10 bölümden oluşacak dizinin yönetmen kadrosunda yer alan isimler de şu şekilde: Yann Demange, Daniel Sackheim ve David Knoller.

Lovecraft Country dizisinin Ağustos 2020 tarihinde HBO ekranlarda yerini alması beklense de net bir yayın tarihi için henüz açıklama yapılmadı. Bununla birlikte diziye kaynaklık eden Matt Ruff’ın kitabı dilimize kazandırılıp kazandırılmayacağı da merakla bekleniyor.

Lovecraft Country Fragmanı | İZLE

Fragmanı ve uyarlamayı siz nasıl buldunuz? Uyarlandığı kitabı okuma fırsatınız olmuş muydu? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

* * *

* H.P. Lovecraft’ın Yaratıklarına Kısa Bir Bakış

Kaynak: Indie Wire

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

    Güzel bir şeymiş gibi duruyor.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

J.K. Rowling Hogwarts Savaşı Bağış

J.K. Rowling Hogwarts Savaşı Yıl Dönümünde Evsizler İçin 1 Milyon Sterlin Bağışladı

Assassin’s Creed: Valhalla

Assassin’s Creed: Valhalla Hakkında Merak Edilen Her Şey