in

Lucasfilm ve Marvel Gizli Bir Star Wars Dizisi Geliştiriyor

Star Wars dizisi The Mandalorian ile çıkış yapan Lucasfilm, Disney+ için yeni projeler geliştirmeye devam ediyor. Doctor Aphra ile tanışın!

Star Wars Lucasfilm Doctor Aphra

The Mandalorian ile birlikte Star Wars evreninde yepyeni bir çağ başladı. Normalde gerçek oyuncularla çekilmiş dizilere pek yanaşmayan Lucasfilm, ilk kez bu geleneğini Mandalorian’la kırmış oldu.

Hem Star Wars evreni hayranlarının hem de evrene yabancı olan insanların severek izlemeye başladığı yapımla beraber yeni dizilerin yapım aşamalarında bir hızlanma olmuş gibi gözüküyor. Geçtiğimiz günlerde alınan haberlere göre Lucasfilm ve Marvel ortak olarak yeni bir Star Wars dizisi geliştirmeye başladılar.

Yeni Star Wars Dizisi, Çizgi Romanları Takip Edenlerin Bildiği Bir Karakteri İşleyecek

Çok önceden çıkan ve bazıları doğrulanmış söylentiler yakın bir zamanda Cassian Andor karakterini takip eden bir Rogue One dizisi geleceğini söylüyordu. Bunun yanı sıra yine dilden dile dolaşan bir Obi-Wan Kenobi dizisi söz konusuydu. Bu dizi de onun Tattoine’deki maceraları konu alınacaktı. Star Wars haberlerinin güvenilir kaynaklarından birisi olarak kabul edilen Jason Ward, dizilerin bunlarla sınırlı olmadığından; Disney+ için geliştirilmeye başlanmış yeni bir Star Wars dizinin varlığından söz etti.

Star Wars Lucasfilm Doctor Aphra

Inverse’e bir röportaj veren Ward, “Yeni bir Star Wars dizisi başlamak üzere ve kimsenin bundan haberi bile yok,” cümlesiyle kimsenin beklemediği bir bilgiyi paylaştı. Bununla kalmayan Ward dizinin Marvel’ın Vader çizgi romanında yer alan ve sonradan kendi solo çizgi romanına kavuşan Doctor Aphra etrafında geliştirileceğinin detayını verdi. Lucasfilm tarafından geliştirilecek olan dizinin Marvel ortaklığıyla ekranlarda olacağını da ekledi.

Doctor Aphra Kimdir?

Eğer Marvel çizgi romanlarını takip etmediyseniz Doctor Aphra’nın, Vader için çalışan suçlu bir arkeolog olduğu bilgisini sizlerle paylaşalım. Bir süre sonra Vader ile olan bağlarını kesen doktor ve Luke Skywalker ile Han Solo’nun tarafına geçiyor. Normalde Aphra’nın hikâyesi orijinal Star Wars üçlemesine dayansa da, bu Return of the Jedi sonrası The Mandalorian hikâyesine bağlanamayacağını göstermiyor. Bu yüzden söylentiler iki dizinin ortak kısımları bulunacağı yönünde.

Star Wars Lucasfilm Doctor Aphra

Ayrıca söylenenlere göre bu dizi sadece bir proje değil; yüzde yüz olarak kararlaştırılmış bir yapım. Hatta Ward dizinin çekimlerine başlanmış olunabileceğini de belirtiyor. Dizinin Disney+’taki muhtemel yayın tarihi ise 2020 olarak gösteriliyor.

Sizin bu projeye dair görüşleriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

* * *

* Disney+ Uygulaması İndirme Rakamlarıyla Dikkat Çekiyor

Kaynak: Geektyrant

Oyla!

Furkan Emir Aktaş

1999 Ankara doğumluyum. Çizgi romanlar, fantastik romanlar, bilgisayar oyunları özellikle ilgili olduğum alanlar. Hacettepe Üniversitesi'nin Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde okumaktayım. 2013'ten beri serbest olarak bazı çizgi romanların ve çeşitli akademik makalelerin çevirilerini yapmaya devam ediyorum.

1700 Yaşındaki Yumurtalar Arkeologlar Tarafından Yanlışlıkla Çatlatıldı

Timaş 3 Kitap Çekiliş

ÇEKİLİŞ: Timaş Yayın Grubu’ndan 3 Kitaplık Set