in

Lucifer 5. Sezon 2. Kısım Yayılandı: Netflix’in Şeytanı Geri Döndü

Lucifer 5. Sezon 2. kısım bölümleri Netflix kütüphanesindeki yerini aldı. Çizgi roman uyarlaması dizide macera kaldığı yerden devam ediyor.

Lucifer 5. Sezon 2. Kısım Netflix izle

Lucifer 5. sezon 2. kısım bölümleri ile ekranlara geri döndü. Dizinin final öncesi son kısmı 28 Mayıs 2021 tarihinde Netflix kütüphanesine eklendi. Tom Ellis’in başrolünde olduğu yapımın devam bölümleri uzun süredir bekleniyordu.

Netflix’in merakla beklenen popüler yapımlarından birisi olan Lucifer yeni bölümleri ile izleyicinin karşısına çıktı. Lucifer 5. sezon ilk kısmı ile 21 Ağustos 2020’de yayınlanmıştı. 8 bölümlük ilk kısmın ardından, neredeyse bir yıllık bir ara verildi. Şimdiyse kalan 8 bölüm ünlü dijital yayın platformundaki yerini aldı.

Koronavirüs pandemisinin ağır şekilde vurduğu yapımlar arasında bulunan Lucifer, hem 5. sezon ilk kısmı için hem de ikinci kısmı için izleyicileri bir hayli bekletti.

Lucifer 5. Sezon 2. Kısım Netflix izle

10 bölümlük 4. sezon 8 Mayıs 2019’da yayınlanmıştı. 3 sezonluk FOX macerasından sonra dizinin yayın hakları Netflix’e geçmiş, Netflix de hayranları kırmayarak izleyiciler için iki sezonluk bir macera hazırlamıştı. Ancak Lucifer platformun en çok izlenen yapımlarından birisi haline gelince 6. sezon kaçınılmaz oldu.

Warner Bros. ilk adımları atarak beklenmedik bir 6. sezon için ilk ışığı yaktı. Uzun süren uğraşlar sonunda finalin 6. sezon ile birlikte gelmesi konusunda anlaşmaya varıldı. Böylece dizi hiç hesapta olmayan bir devam sezonuna kavuşmuş oldu. İşler bu şekilde gelişince de 5. sezonun 2. kısmında macera yeni bir hal almak durumunda kaldı.

Yeni sezon hakkındaki inceleme yazımız için buraya tıklayabilirsiniz.

Lucifer 5. Sezon 2. Kısım Netflix Kütüphanesine Eklendi

DC Comics’in Vertigo adlı alt markasında yayınlanan Neil Gaiman imzalı The Sandman çizgi romanlarında karşımıza çıkan Lucifer Morningstar’ın ekrandaki yolculuğu devam ediyor. Yaratıcı koltuğunda Tom Kapinos’un (Californication, White Famous, Dawson’s Creek) oturduğu seri 2016 yılından beri hit listelerinde önemli sıralamalar almayı sürdürüyor.

lucifer 5 sezon 2 kisim yayin netflix izle

Bitti denilen noktadan geri dönen dizide son olarak 5. sezon 1. kısım finali Spoiler Alert’ta Tanrı’nın yer yüzüne inişine şahit olmuştuk. Cehennemden geri dönen Karanlıklar Lordu, kardeşi ile verdiği mücadele ve Chloe Decker’a duyduğu aşkta yeni boyutlar kazanırken işin içine bir de Tanrı’nın kendisi girince “aile draması” iyice farklı boyutlara ulaşmıştı. 5. sezon ilk kısımda olanları hatırlamak için buradaki inceleme yazımıza göz atabilirsiniz.

Lucifer 5. sezon 9. bölüm Family Dinner ile macera kaldığı yerden devam edecek. Yeni kısımda yer alan diğer bölümlerin isimleri sırasıyla şu şekilde: Bloody Celestial Karaoke Jam, Resting Devil Face, Daniel Espinoza: Naked and Afraid, A little Harmless Stalking, Nothing Lasts Forever ve Is This Really How It’s Going to End?!

lucifer 5. sezon tanrı dizi

Lucifer Morningstar rolünde Tom Ellis’i gördüğümüz yapımda yer alan diğer isimler şu şekilde: Chloe Decker rolüyle Lauren German, Mazikeen rolüyle Lesley-Ann Brandt, Dan Espinoza rolüyle Kevin Alejandro, Amenadiel rolüyle D.B. Woodside, Linda Martin rolüyle Rachael Harris, Ella Lopez rolüyle Aimee Garcia ve Tanrı rolüyle Dennis Haysbert.

Lucifer 5. Sezon 2. Kısım Fragmanı | İZLE

5. sezon 2. kısım için geçen haftalarda yayınlanan fragmanı Türkçe altyazılı olarak hemen aşağıdan izleyebilirsiniz:

Lucifer 6. sezon Black Lives Matter gibi güncel olayları işleyecek. Yeni sezon, yapıma daha derinlikli bir final imkânı sağlayacak. Yeni sezonun yayın tarihi ise henüz belli değil.

Siz 5. sezon 2. kısım hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Orhan Pamuk Veba Geceleri Kadın

Orhan Pamuk: “Feminist Eleştirmenle Kavga Eden Orta Doğulu Erkek Yazar Her Zaman Haksızdır”

Friends: The Reunion hakkında bilgi

Friends: The Reunion ile Ortaya Çıkan 6 Gerçek: Özel Bölümde Neler Oldu?