in

Lucifer 5. Sezon ile İzlenmelerde Yine Zirvede

Lucifer 5. sezon bölümleri ile geri döndü. Netflix’te yer alan yapım, dijital platformlarda en çok izlenen diziler arasında yine zirveye oturdu.

Lucifer 5. Sezon İzlenme

Lucifer 5. sezon 1. kısım bölümleri geçen ay Netflix kütüphanesindeki yerini aldı. Başrolünde Tom Ellis’in yer aldığı yapım, uzun bir bekleyişin ardından ekranlara geri dönmüştü. Dizi, bir kez daha izlenme oranlarında zirvedeki yerini aldı.

Amerikalı bilgi ve veri pazarlama ölçüm şirketi Nielsen’in açıkladığına göre Lucifer, “dijital ortamda yayın yapan platformlarda” en çok izlenen diziler listesinde birinci sıraya oturdu.

21 Eylül 2020 tarihinde 5. sezonun ilk 8 bölümünün yayınlandığı Lucifer, sezonun kalan bölümleri için ileri bir tarihi bekliyor. Ancak izleyiciler, yapıma tıpkı 4. sezonda olduğu gibi izlenme konusunda yaratıcılarını şaşırtmadı. 2019 yılında dijital ortamlarda en çok izlenen dizi olan Lucifer, şimdi de 5. sezon 1. kısım bölümleri ile zirveye oturdu.

Cehennem’deki yaşantısından sıkılıp Los Angelas’a yerleşen ve burada gece kulübü kurarak Los Angelas Polis Departmanı’nda çalışmaya başlayan Lucifer’ın maceraları yoluna tam gaz devam ediyor. Dizi, geniş bir izleyici kitlesine sahip. Öyle ki 3. sezon sonunda Fox’ta iptal edilen yapım, hayranların baskısı sonucu kendisine yeni bir mecra bulmuş ve 4. sezon bölümleri ile Netflix’e geçmişti.

Lucifer 6. Sezon Black Lives Matter Bölümü

Yeni evinde 5. sezon ile final yapacağı söylenen dizi, sürpriz bir şekilde 6. sezon için de onay almış; hayranlara fazladan 1 sezon daha armağan etmişti.

İşte şimdi Lucifer bu ilginin meyvelerini topluyor. 17 Ağustos haftasında izleyicilere sunulan yapımlar arasında birinci sıraya yükselen yapım, Nielsen’ın listesinde zirvede yer alıyor.

17 ve 23 Ağustos 2020 tarihleri arasında dijital platformlarda en çok izlenen yapımlar arasında ikinci sırada The Legend of Korra, üçüncü sırada The Umbrella Academy, dördüncü sırada The Office ve beşinci sırada Shameless yer alıyor.

Nielsen, izleyicilerin yapımları toplamda izlediği dakikalarla değerlendiriyor.

İşte Zirvesinde Lucifer 5. Sezonun Olduğu Dijital Platformdaki İzlenme İstatistikleri

Genellikle Netflix’teki yapımların yer aldığı listede Disney Plus, Hulu ve Amazon işleri de değerlendirildi.

Lucifer (75 bölüm) – 1,591 dakika

The Legend of Korra (52 bölüm) – 1.248 dakika

The Umbrella Academy (20 bölüm) – 1.088 dakika

The Office (192 bölüm) – 928 dakika

Shameless (121 bölüm) – 802 dakika

Grey’s Anatomy (361 bölüm) – 768 dakika

Project Power (1 bölüm) – 761 dakika

Criminal Minds (277 bölüm) – 713 dakika

NCIS (353 bölüm) – 533 dakika

Teenage Bounty Hunters (10 bölüm) – 422 dakika

Lucifer 5. Sezon Netflix Yayında İzle

Lucifer 5. sezon 2. kısım için resmi bir çıkış tarihi ise henüz açıklanmadı. Yeni sezon toplamda 16 bölümden oluşacak.

Peki siz Lucifer’ın bu kadar çok izlenmesini neye bağlıyorsunuz? Siz bu sıralar hangi dizileri izliyorsunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.


* Lucifer 5. Sezon İncelemesi: Birileri Olup Biteni Anlatabilir mi Artık?

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Hotel Transylvania 4 Tarihi

Hotel Transylvania 4 Vizyon Tarihi Açıklandı

Pir-i Lezzet Dizi - Saygın Ersin

Pir-i Lezzet Dizi Oluyor: Saygın Ersin’in Osmanlı Döneminde Geçen Büyülü Romanı Ekranlara Geliyor