Lucifer 5. Sezon Destansı Bir Müzikal Bölümle mi Geliyor?

Netflix'in 5. sezonunu sipariş ettiği Lucifer dizisinde sular durulmuyor. Final sezonunda bütün oyuncuların yer alacağı görkemli bir müzikal bölüm bizi mi bekliyor?

Fox’ta başlayan yolculuğu büyük sarsıntılardan sonra Netflix’te devam eden Lucifer dizisi için artık güzel şeyler konuşma zamanı. Dizinin 4. sezonu geçtiğimiz mayıs ayında yayınlandı. 5. sezon için yaşanan belirsizlikler de olumlu şekilde sonuçlandı. Hatta final sezonunun 10 değil, 16 bölümden oluşacağı bile söylendi.

Artık dizinin içeriği hakkında konuşmaya başlayabiliriz. AssignmentXin, dizinin yaratıcılarından Joe Henderson ile yaptığı söyleşide heyecan verici konular konuşuluyor.

Lucifer dizisinin alametifarikalarından birisi de müzikal sahneler. Başta Tom Ellis olmak üzere dizi 4 sezonda bizlere farklı farklı oyuncularla şahane müzikaller izletti. AX’teki röportajda Henderson’a, dizinin bütün oyuncularını kapsayan bir müzikal görüp göremeyeceğimiz, soruldu.

“İşte bu milyon dolarlık soru! Bizim kesinlikle 5. sezon için üzerine tartıştığımız şeylerden biri. Böyle bir müzikal Ildy Modrovich’in (dizinin yürütücü yapımcısı) her zaman yapmak istediği şey. Bu ayrıca benim, Ildy’nin hep yapmasını istediğim şey. Bende o yetenek yok, hepsine Ildy sahip. Eğer bunu yapabilirsek en büyük hedeflerimizden birisine ulaşmış olacağız.”

Lucifer

Şarkı söyleyip dans etmek istemeyen oyuncuların olup olmadığı sorusuna ise Joss Whedon’ın başarılı dizisi Buffy the Vampire Slayer’dan bir referansla yanıtlıyor.

Henderson çoğu oyuncunun müzikal sahneleri sevdiğini söylüyor. 4. sezonun final bölümünde ise herkesin oldukça istekli olduğundan bahsediyor. Oyuncu grubunu oldukça yetenekli bulan yapımcı, Buffy the Vampire Slayer’ın efsane müzikal bölümü Once More With Feeling için de saygı duruşunda bulunmayı da ihmal etmiyor. Bu bölümün, televizyonda müzikalin nasıl yapılacağını yeniden tanımladığını söyleyen Henderson, akıllarındaki hedeflerden birisinin de bu olduğunu söylüyor.

Siz ne dersiniz? Final sezonuna böyle görkemli bir müzikal bölüm iyi gitmez mi? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forumda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

GÖZ ATIN  Mystery Science Theater 3000 Netflix'e Geliyor!

* Lucifer 4. Sezon: Kaldığımız Yerden Değil Daha İyisinden Başlamak!Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Lucifer 5. Sezon Destansı Bir Müzikal Bölümle mi Geliyor?

Netflix’in 5. sezonunu sipariş ettiği Lucifer dizisinde sular durulmuyor. Final sezonunda bütün oyuncuların yer alacağı görkemli bir müzikal bölüm bizi mi bekliyor?

Başa dönün