in

Lucifer 5. Sezonu Netflix Tarafından Onaylandı, Ama…

Akıbeti merakla beklenen Lucifer’dan 5. sezon onayı çıktı. Ancak bu haber serinin hayranlarını üzecek bir başka duyuruyla birlikte geldi…

Lucifer
- Reklam -
- Reklam -

Lucifer dizisinin akıbetine dair sessizlik nihayet bozuldu. İlk 3 sezonuyla Fox’ta yer alan ve iptalin eşiğinden dönerek 4. sezonunda Netflix’le yeniden hayat bulan Lucifer için merak edilen 5. sezon sorusu yanıtlandı. Ancak bu yanıt çoğu hayranın hevesini kursağında bırakabilir.

Daha önce sizlerle buluşturduğumuz haberde Lucifer’ın devamı konusunda olumlu bir görüşün olduğunu sizlerle buluşturmuştuk.

Lucifer Morningstar rolüyle sevilen aktör Tom Ellis’in açıklamalarına göre 5. sezon ihtimali ufukta gözükmekteydi. Ancak elbette dizinin izlenme rakamlarının oldukça önemli olduğunu paylaşan aktör, işin önemli kısmının izleyicilerde olduğunu da belirtmekten geri durmuyordu.

- Reklam -

Anlaşılan o ki 4. sezonun izlenmeleri iyi. Ancak yeterince de umut verici değil… Öyle ki dizinin resmi Twitter hesabından yapılan açıklama, 5. sezonun yolda olduğunu duyururken aynı zamanda bunun final sezonu olacağını da açıkladı:

- Reklam -

Luci hayranlarına teşekkür eden Tweet’te Lucifer’ın hikâyesinin olması gerektiği gibi sonlanacağını belirtiyorlar. Yani 5. sezon, dizinin final sezonu olacak.

Dizinin 5. sezonunun ne zaman geleceğini söylemek için şimdilik erken. En iyi ihtimalle 2020’de bizlerle olması beklenen finalin, tıpkı 4. sezonda olduğu gibi 10 bölümden oluşması bekleniyor.

Neil Gaiman, Sam Kieth ve Mike Dringenberg tarafından yaratılan The Sandman çizgi romanlarında yer alan Lucifer karakterinden esinlenilerek hazırlanan dizinin senaryosu Mike Carey tarafından yazılıyor.

“Cehennemde Görüşürüz” sloganıyla paylaşılan yeni sezon duyurusu sonrası son vaziyet böyle.

Yeni sezon duyurusu hakkında siz ne düşünüyorsunuz? 5 sezon, Lucifer gibi bir dizi için yeterli mi? En azından hikâyenin olması gerektiği gibi tamamlanacak olması, içinize su serpmiyor mu? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    DC bence artık ne dizi yapsın ne film ! Swampthing olayını da eline yüzüne bulaştırdı. Bi Titans dizisi kaldı elimizde. İnşallah onu yayından kaldırmazlar.

  2. Avatar for magrathea magrathea dedi ki:

    Bence final olması üzücü bir haber değil. Tadında biten bi hikayeyi sürekli yeni olaylar karıştırıp uzatılana tercih ederim.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Baldur's Gate 3

Resmen Geliyor: Baldur’s Gate III, Google Stadia Etkinliğinde Duyuruldu

Pompeii

Yanardağ Tarafından Yok Edilen Pompeii Şehrinin Son Anları Animasyonla Yeniden Oluşturuldu