in

Lucifer 5. Sezonda Tanrı Rolü Belli Oldu

Lucifer 5. sezonda Tanrı rolünü canlandıracak aktör, 24 dizisinin Başkan David Palmer’ı olarak tanıdığımız Dennis Haysbert oldu.

lucifer dennis haysbert allstate
- Reklam -
- Reklam -

Lucifer hayranlarının merakla beklediği final sezonundan yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Lucifer 5. sezon için düşünülen Tanrı rolü için, 24 dizisindeki Başkan David Palmer ile karşımıza çıkan Dennis Haysbert ismi kesinleşti.

Lucifer dizisi, Neil Gaiman, Sam Kieth ve Mike Dringenberg’ın yarattığı ve DC çizgi roman karakteri Lucifer Morningstar’ın üzerinde duruyor. Cehennemi terk eden Lucifer, Los Angeles’a yerleşip gece kulübü açar ve Los Angeles Polis Teşkilatı’na danışmanlık yapmaya başlar. İlk sezonu 2016 yılında yayımlanmaya başlayan dizi 5. sezonu ile bu sene final yapacak.

Birinci sezon pek çok farklı yorum almış olsa da eleştirmenler polisiye film ve dizileri eğlenceli bir şekilde ele almasına olumlu yaklaşmıştı. Sonraki sezonlar ise oldukça beğenilmiş, Lucifer’ı canlandıran Tom Ellis karakterin farklı özelliklerini ekrana iyi yansıtması ile övgü almıştı. Bunlara rağmen FOX, diziyi 3. sezondan sonra 2018’de iptal etti ancak dizi Netflix’te yine de devam etti. Şimdi de final yapacak dizinin son sezonunda önemli bir karakter karşımıza çıkacak.

- Reklam -

Lucifer

Lucifer Dizisinde Tanrı İlk Defa Görünecek

Dizi boyunca sıkça bahsedilmiş veya hikâyede yer almış olsa da Tanrı şimdiye dek hiç görünmedi. Sadece 3. sezonun son bölümünde sesini duyduk ve seslendiren kişi de Neil Gaiman’dı. Şimdiye dek görmediğimiz karakteri ise bu sezon izleyeceğiz. Böyle önemli bir rol için oyuncu seçimi üzerine konuşan dizi yapımcılarından Joe Henderson, rol için uzun bir oyuncu listesi olduğunu ama sonunda Dennis Haysbert’te karar kıldıklarını söyledi.

Sinema ve televizyonda pek çok yapımda yer alan Dennis Haysbert, 24 dizinde Başkan David Palmer karakteri ile biliniyor. Lucifer’da Amenadiel karakterini canlandıran D.B. Woodside da 24’da yer almış, Palmer’ın kardeşini canlandırmıştı. Yani iki oyuncuyu yine bir arada izlemiş olacağız. Hatta Haysbert, rolü kabul etme sebeplerinden birinin de Woodside’ın dizide yer alması olduğunu belirtti.

- Reklam -

netflix lucifer 5 sezon

Tanrı’nın fiziksel olarak karşımıza çıkması Lucifer 5. sezonda ortalığı karıştıracak gibi gözüküyor. 4.sezon sonunda Chloe, Lucifer’ı sevdiğini söylemişti. Bu itirafın nasıl sonuçlanacağını ve Tanrı’nın amacının ne olduğunu son sezonda izleyeceğiz.

Dizinin final sezonu ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden paylaşmayı unutmayın.


* 2019’da Dijital Platformlarda En Çok İzlenen 20 Dizi

* Lucifer 5. Sezon Bölüm İsimleri Açıklanmaya Devam Ediyor

Kaynak: EW

Melin Arda

1990 doğumluyum ve İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunuyum.Mitoloji başta olmak üzere edebiyat, müzik ve yabancı diller ile ilgileniyorum. Çeviri yapmak ve dizi/film seyretmek bu alanları bir araya getirdiği için oldukça keyifli geliyor. Bunları yaparak ve seyahat ederek farklı hayatları ve bakış açılarını görmeyi seviyorum.

3 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Raistlin Raistlin dedi ki:

    Dizinin adını hep duyuyordum ama izlememiştim. Witcher’ın yayınlanacağı gün netflix üyeliğini yenilediğimde şöyle bir göz atayım diye bir kaç bölüm izleyeyim dedim ve 4 sezon 10 günde bitti(üstelik Witcher’dan önce). Polisiye yönü bence epey zayıf ama müthiş eğlenceli bir dizi. Çok keyif aldım izlerken. Final sezonu olması üzdü ama tadında bırakacak olmaları da güzel.

  2. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    The Presence rolünde olacak sanırım. Yine siyahi. Yahu bu dizi ve sinema sektörünün siyahi oyuncu hastalığını anlamadım gitti. The Presence’in siyahi suretini hiç görmedim bugüne kadar. Gerçi, Primal Monitor de olabilir. O zaman siyahi mantıklı.

  3. Avatar for MetinFellow MetinFellow dedi ki:

    Tanrı rolünde Morgan Freeman olsaydı güzel olurdu :smile:

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

The Last of the Mohicans Dizi

The Last of the Mohicans Dizi Oluyor

Yazarının Kaleminden: Son Savaş - Şeytanın Uyanışı

Yazarının Kaleminden: Son Savaş – Şeytanın Uyanışı