in

Lucifer 6. Sezon Bölümleri Netflix’te Yayında: İşte Tüm Detaylar

Lucifer 6. sezon başladı. Netflix’in Tom Ellis’li polisiye fantazi dizisi, final bölümleri ile izleyicilere veda etmeye hazırlanıyor.

Lucifer 6. sezon bölümleri netflix
- Reklam -
- Reklam -

Lucifer 6. Sezon bölümleri yayınlandı. Netflix’in çizgi roman uyarlaması fantastik polisiye dizisinde final zamanı. 10 Eylül 2021 tarihi itibarıyla sevilen yapımda veda rüzgârları esiyor.

Başrolüne 42 yaşındaki Galli oyuncu Tom Ellis’in yer aldığı seri, ilk olarak Fox ekranlarında hikâyeye başlamış ve 3. sezonun ardından iptal edilmişti. Dizinin devam bölümleri daha sonra Netflix tarafından satın alınmış 4 ve 5. sezonlar için ise onay verilmişti. İzleyici kitlesini artırarak yoluna devam eden seri, başarılı izlenme oranlarının ardından sürpriz bir 6. sezon ile final yapmaya karar verdi.

2016’da başlayan macera, bugün yayınlanan ve toplamda 10 bölümden oluşan ve daha derinlikli tasarlandığı kaydedilen final sezonu ile sona eriyor. Yaratıcı koltuğunda Californication ve Dawson’s Creek ile tanınan Tom Kapinos’un yer aldığı seri, asıl olarak Neil Gaiman imzalı DC/Vertigo çizgi roman serisi The Sandmen’e dayanıyor. Daha sonra kendi çizgi roman serisine de kavuşan Lucifer, çeşitli DC eserlerinde karşımıza çıkmayı sürdürüyor.

- Reklam -

Lucifer 6. Sezon Black Lives Matter Bölümü

Koronavirüs pandemisi nedeniyle 5. sezon çekimlerinde sıkıntılar yaşayan seri, bu sezonu iki kısma bölerek yayınlamıştı. Ancak final sezonu alışık olduğumuz Netflix düzeni altında, tek seferde izleyici ile buluştu.

Lucifer 6. Sezon ile Netflix Yapımı Final Yapıyor

Dizinin 6. sezonunda izleyicileri bekleyen bölümler şu şekilde: Burada Hiçbir Şey Değişmez, Ciddi Travmalar, Yabba Dabba Do, Babayı Ebele, Lucifer Morningstar’ın Öldürülmesi, Daha Çok Lekelenecek, En İyi Zebanimin Düğünü, Şeytanı Kurtarıp Dünyayı Kurtaralım, Elveda Lucifer ve Sonuna Dek Ortağız.

Yapımın oyuncu kadrosunda Tom Ellis’e eşlik eden bazı isimler şu şekilde: Lauren German (Chloe Decker), Lesley-Ann Brandt (Mazikeen), Rachael Harris (Linda Martin), D.B. Woodside (Amenadiel) ve Aimee Garcia (Ella Lopez).

Lucifer 6. Sezon Onayı

- Reklam -

Yapımcılığı Joe Henderson ve Ildy Modrovich ikilisine, senaryosu Mike Carey’e emanet edilen dizi final sezonunda Black Lives Matter hareketine destek veren Daha Çok Lekelenecek (A Lot Dirtier Than That) adlı bölümü de içeriyor.

Çekimleri Ekim 2020 – Ocak 2021 arasında tamamlanan final sezonu artık izleyicisine kavuşmaya hazır.

Lucifer 5. Sezon’da Neler Olmuştu?

Tanrı’nın yeryüzüne inmesiyle başlayan 5. sezonda, Lucifer ve kardeşi Michael ile iktidar mücadelesi vermişti. (Detaylı inceleme yazımız için buraya tıklayabilirsiniz.) Sezon finalinde ise Michael’ı mağlup ederek Taht’a oturmayı başarmış ve yeniden dünyaya dönmüştü. Tüm bu süreçte Chloe Decker ile ortaklığının nasıl şekilleneceği ise yeni sezonun konusunu şekillendirecek. Final sezonunda ayrıca yine kendisiyle rekabet edecek ve tahta göz dikecek başka bir düşmanla mücadele etmek durumunda kalacak.

Lucifer 6. Sezon Fragmanı | İZLE

YouTube video

Bir başka Neil Gaiman uyarlaması The Sandman dizisinde de yer alacak Lucifer ise Tom Ellis tarafından canlandırılmayacak.

Sizin Lucifer 6. sezon hakkındaki yorumlarınız nasıl? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Women's Prize for Fiction 2021 Kazananı Susanna Clarke

Women’s Prize for Fiction 2021 Kazananı Susanna Clarke Oldu

christopher nolan yeni filmi konusu

Christopher Nolan’ın Yeni Filmi Atom Bombasının Mucidine Odaklanabilir