in

Lucifer Devam Ediyor: 6. Sezon Tom Ellis Anlaşmazlığı Çözüldü

Lucifer 6. sezon krizi nihayet sona erdi. Netflix, başrol Tom Ellis ile anlaşmaya vardı ve yeni sezon için ön hazırlıklar başladı!

Lucifer 6. Sezon Geliyor Tom Ellis
- Reklam -
- Reklam -

Lucifer 6. sezon ile yoluna devam edecek mi, sorusu son ayların en merak edilen dizi olaylarından birisi haline geldi. Netflix, 5. sezon ile sonlandırmaya karar verdiği diziye fazladan bir sezon daha getirmeye karar vermişti. Ancak neredeyse sezon onayının geleceği sırada bir kriz patlak verdi. Dizinin başrolü Tom Ellis, anlaşma imzalamaya yanaşmıyordu. Sonunda anlaşmanın tamamlandığını ve 6. sezon hazırlıklarının başladığını duyurdular.

3. sezon sonrası Fox’ta iptalin eşiğine gelen Lucifer dizisi, 4. sezon bölümleri ile Netflix’e gelmiş ve adeta yeniden doğmuştu. Kanal, iki kısım halinde ve toplamda 16 bölüm yayınlanacak bir 5. sezon ile finale hazırlandıklarını da çok önceden duyurmuştu. Açıkçası birçok hayran da yapımın hak ettiği bir finalle, aceleye gelmeden tamamlanması konusunda Netflix ile hemfikirdi.

Altıncı sezon ihtimali ise 5. sezon çekimlerinin başladığı dönemde ortaya çıktı. Warner Bros., kısa zamanda Netflix’in en çok izlenen yapımları arasına giren Lucifer için bir sezon daha istiyordu. Bunun için dizinin yürütücü ekibi Ildy Modrovich ve Joe Henderson ile gerekli anlaşmalar yapılmış, gözler oyuncu kadrosuna çevrilmişti.

- Reklam -

Lucifer 6. Sezon ile Final Yapacak: Tom Ellis Geri Dönüyor!

Nihayetinde Tom Ellis’in de anlaşmaya yanaştığı söylenmişti. Sonra her ne olduysa işler değişti ve Ellis pazarlık masasından ayrıldı. Bir ayı aşan anlaşmazlık ise sonunda bugün sona erdi ve Tom Ellis yeni bir Lucifer sezonu için imzayı attı. Bununla birlikte kaynaklar dizinin oyuncu kadrosundan kilit isimlerin de yola devam edeceğini belirtti.

Lucifer 6. Sezon Geliyor Tom Ellis

Dizinin 5. sezon çekimleri Koronavirüs pandemisi nedeniyle yarıda kalmıştı. Netflix’in yakın gelecekte çekimlere geri dönmesi bekleniyor. Ancak 5. sezon çıkış tarihi hakkında konuşmak için hâlâ çok erken.

Tom Ellis ise son olarak hayranların karşısına Crisis on Infinite Earths adlı DC dizisinde kısa bir sahnede çıkmıştı.

Çizgi Roman Uyarlamalarının Netflix’teki Yolculuğu Sürüyor

DC/Vertigo çizgi romanlarından The Sandman karakterlerinden birisi olan Cehennem Lordu, Neil Gaiman, Sam Kieth ve Mike Dringenberg tarafından yaratıldı. The Sandman çizgi romanlarının da ayrı olarak Netflix bünyesinde dizi olmaya hazırlandığını hatırlatalım.

- Reklam -

Lucifer 6. Sezon

Cehennemdeki hükümdarlığından sıkılan Lucifer’ın Los Angelas’a gelip bir gece kulübü açması ve polis dedektifi Chloe Decker (Lauren German) ile tanışmasıyla birlikte gelişen olayları anlatan dizi macerasına devam edecek.

Tom Ellis dışında yapımın oyuncu kadrosunda Lauren German, Kevin Alejandro, Lesley-Ann Brandt, Scarlett Estevez, Rachael Harris, D.B. Woodside ve Aimee Garcia gibi isimler yer alıyor.

Peki siz Lucifer 6. sezon belirsizliğinin sona ermesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı ve beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.


Kaynak: Deadline

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Upgrade Dizi Film

Upgrade Dizi Oluyor: Leigh Whannell’ın Bilimkurgu Filmi Ekranda Devam Edecek

Astıktan Sonra - Joe Abercrombie - Kadim Kanunlar

Astıktan Sonra: Joe Abercrombie’nin Kadim Kanunlar Serisi Devam Ediyor