in

Lucifer Final Sezonunun Bölüm Sayısında Beklenmedik Gelişme

Netflix’in ipten aldığı Lucifer dizisinin 5. sezonuna dair gelişmeler var. Yapımın final sezonunun bölüm sayısı hayranları mutlu edecek şekilde güncellendi!

Lucifer
- Reklam -
- Reklam -

Lucifer dizisi son zamanlarda hayranları tarafından en çok sahip çıkılan yapımlardan. Öyle ki ilk 3 sezonuyla Fox’ta yayınlanan ve iptal edilmenin eşiğinden dönen dizinin kurtarıcısı Netflix olduğu kadar bu hayranlardı da. Lucifer 4. sezonuyla Netflix’teki yerini geçtiğimiz mayıs ayında aldı. Ardından da bu sefer 5. sezon için belirsiz bir bekleyiş başladı.

Dizi için ayrı bir final sezonu gelecek mi, yoksa 4 ile sona mı erecek derken mutlu eden haber geçtiğimiz haziran geldi. Netflix dizinin son bir sezonla bizlerle olacağını söylüyordu.

En azından layıkıyla bir final izlenebileceği görüşü hayranların içini rahatlatırken şimdi de bölüm sayılarıyla ilgili bir gelişme yaşandı. Netflix’in “See What’s Next” hesabı, 10 bölümden oluşması beklenen final sezonuna 6 saat daha eklediklerini duyurdu!

- Reklam -

Görünen o ki dizinin finali bizi daha iyi ve daha büyük bir cehenneme davet ediyor. 5. sezonda 10 değil toplam 16 bölüm izleyeceğiz!

- Reklam -

Dizinin 2015 yılında yayınlanan ilk sezonu 13 bölüm, ikinci sezonu 18 bölüm, üçüncü sezonu ise 26 bölümden oluşuyordu. Yapım 4. sezonuyla Netflix’e geçtiğinde bunu 10 bölüm ile yapmıştı. Doğal olarak final sezonunun da 10 bölümden ibaret olacağı düşünülüyordu. Ancak senaristler hikâyeyi layıkıyla tamamlamak istiyor olacak ki bölüm sayısı 16’ya çıkartıldı.

Lucifer

Neil Gaiman, Sam Kieth ve Mike Dringenberg tarafından yaratılan The Sandman çizgi romanlarında yer alan Lucifer karakterinden esinlenilerek hazırlanan dizinin senaryosu Mike Carey tarafından yazılıyor.

Dizinin oyuncu kadrosunda Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Aimee Garcia, Scarlett Estevez, Rachael Harris ve Inbar LaviTricia gibi oyuncular yer alıyor.

16 bölümlük final sezonu hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Böyle bir gelişme bekliyor muydunuz? Cehennem Lordu Lucifer Morningstar’ı daha fazla izleyecek olmak sizleri mutlu ediyor mu?

Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forumda bizlerle paylaşabilirsiniz!
Kaynak: DigitalSpy


* Netflix, Neil Gaiman’ın Meşhur Çizgi Roman Serisi “Sandman”i Diziye Uyarlıyor

* Neil Gaiman: “Sandman Dizisinin İlk Sezonu Prelüdler ve Noktürnler’i Anlatacak”

* Neil Gaiman, Kıyamet Gösterisi Uyarlamasını Terry Pratchett’ın Vasiyeti Olarak Görüyor

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

4 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for ohyespatates ohyespatates dedi ki:

  Yanılmıyorsam eğer Lucifer karakteri Sandman serisinden değil, Vertigo’ya ait olan Lucifer serisinden esinlenme. Hatam varsa düzeltin.

  Edit: Lucifer çizgi roman serisi de Sandman’den doğmuş. Özür dilerim.

 2. Avatar for Bilge Bilge dedi ki:

  Evet sizin de düzelttiğiniz gibi Lucifer karakteri ilk olarak Sandman’de yaratılıyor. Hatta yanılmıyorsam -4. ciltte olması lazım- Lucifer birden sinirlenip cehennemi boşaltıp anahtarı Sandman’e fırlatıyor ve kanatlarını da Sandman’e kestirip kendisi dünyaya -Avustralya’yaydı galiba- iniyor. Sonra cehennem açık arttırmaya falan çıkıyordu, olaylar olaylar. Ama kendi çizgi roman serisini okumaya hiç fırsatım olmadı sonra olaylar nasıl bağlandı hiçbir fikrim yok.

 3. Avatar for Ishamael Ishamael dedi ki:

  Baya bir spoiler vermişsiniz sanki.

 4. Avatar for Bilge Bilge dedi ki:

  Evet haklısınız biraz düşüncesizce olmuş. Geç oldu ama blurladım :joy:

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Behzat Ç. 4x1

Behzat Ç. – 4. Sezon 1. Bölüm İncelemesi: Amirimiz Geri Döndü!

The Lion King

The Lion King Dünyasına Dair Bilmediğiniz 10 Gerçek