in

Mandalorian 2. Sezon Finali, Yeni Star Wars Dizisi The Book of Boba Fett’i Tanıttı

Mandalorian 2. sezon finali ile The Book of Boba Fett dizisi duyuruldu. Yeni bir Star Wars macerası için hazır olun!

The Book of Boba Fett dizisi The Mandalorian 2. sezon

Mandalorian 2. sezon finali, yeni bir Star Wars dizisi sürpriziyle geldi. The Book of Boba Fett, çıkış tarihi ile birlikte kısa bir video eşliğinde finalde tanıtıldı.

The Mandalorian 2. sezonu “Chapter 16: The Rescue”, dün itibarıyla tamamlandı. Final bölümü aynı zamanda Star Wars evreninin geleceği için bazı önemli ve heyecan verici gelişmeleri de duyurmaktan geri kalmadı. Muhtemelen bunların en başında, 2. sezonun başında geri dönen ve şimdi Disney ve Lucasfilm’in planlarının daha da büyük bir parçası haline gelen Boba Fett (Temuera Morrison) var.

İlk olarak The Empire Strikes Back filminde ortaya çıkan ve Return of the Jedi ile öldü sanılan Boba Feet karakteri, hayranların uzun süredir yeni serilerde de görmek istediği bir isimdi. Ödül avcısını merkezine alan birçok proje düşünülse de bunların hiçbiri sonuca bağlanmadı. Bu sırada dijital yayın servisi Disney+ ile Pedro Pascal’ın başrolünde olduğu The Mandalorian’ın Yıldız Savaşları galaksisindeki yerini aldığı duyuruldu.

Boba Fett The Mandalorian 2. sezon finali

Dizinin çok sevilen ilk sezonundan sonra gelen ikinci sezon haberleri, Boba Fett’in dönüşünü de müjdeliyordu. Bu haber Fett’in Sarlacc tarafından öldürülmediğini ve kaçtığını resmi olarak doğruluyordu. The Mandalorian’ın 2. sezonu boyunca da Boba Fett’in ana karakterimize önemli yardımları dokundu ve son bölüme kadar yanında durdu.

The Book of Boba Fett, The Mandalorian 3. Sezon ile Birlikte Çıkacak

Çoğu kişiyi duygudan duyguya sürükleyen 2. sezon finali, hayranları daha da sevindiren bir bitiş jeneriği sonrası sahneye sahipti. Bu sahnede Boba Fett ve Ming-Na Wen’in canlandırdığı Fennec Shand, Tatooine’e, Bib Fortuna’nın hüküm sürdüğü Jabba’s Palace’a geri dönüyor. Boba ve Fennec, göz açıp kapayıncaya kadar evi temizliyor. Sahne Boba’nın tahta oturuşunu ve Jabba’s Palace’ın yeni hükümdarı oluşunu göstererek sonlanıyor. Bölüm daha sonra The Book of Boba Fett’in Aralık 2021’de geleceğini müjdeliyor.

The Mandalorian 2. sezon finali boba fett

The Mandalorian 3. sezon ile benzer zamanlarda Disney+ üzerinden yayınlanacak olan The Book of Boba Fett dizisinin nasıl bir konuya sahip olacağı şimdilik bilinmiyor. Bu süreçte her iki dizinin paralel şekilde ilerleyip ilerlemeyeceği veya nasıl bir yapıya sahip olacağına dair herhangi bir bilgi de paylaşılmış değil. Ancak ne olursa olsun, Mando’dan önce tanınan ve yıllardır hayranların hayalini kurduğu şey gerçekleşmiş gibi gözüküyor.

Son olarak, orijinal üçlemede Boba Fett karakterini canlandıran Jeremy Bulloch, kısa bir süre önce Parkinson hastalığı nedeniyle 75 yaşında hayata veda ettiğini de hatırlatalım.

Duyurulan yeni dizi konusunda sizler neler düşünüyorsunuz? Boba Fett’in nihayet kendi maceralarına ait bir diziye kavuşmuş olması sizlere ne ifade ediyor? Kayıp Rıhtım Forum’da yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Avrupa Kokusu Geçmiş

Avrupa’nın Geçmiş Yüzyıllardaki Kokusu Yapay Zekâ ile Yeniden Yaratılacak

Azizler Fragmanı Netflix

Azizler Fragmanı: Engin Günaydın ve Haluk Bilginer’li Netflix Filmi Yolda