in

Mark Hamill, Heyecanla Beklediğimiz The Witcher Dizisinde Oynayabilir

The Witcher evreninin bilge ve babacan karakteri Vesemir’in yeni dizide olmasını gönülden istiyor ve heyecanla bekliyorduk. O haber geldi, üstelik karakteri Mark Hamill canlandırabilir!

Star Wars‘un orijinal üçlemesinde akıllara kazınan karakteri Luke Skywalker, özgün seslendirmesiyle hayranları mest ederek hayat verdiği Joker ve daha çok fazlası… Hayatımıza çok değerli şeyler katmış önemli bir isim Mark Hamill. Hâl böyle olunca sevenleri olarak kendisini çeşitli projelerde görmeyi çok istiyoruz.

Netflix‘te yayınlanacak The Witcher televizyon dizisini hem heyecanla hem de korkarak beklemekteyiz. Hatırlayacağınız üzere, dizinin senaristi Lauren Schmidt Hissrich yakınlarda hangi karakterleri göreceğimizi özellikleriyle birlikte açıklamıştı. Biz de hayranları olarak hemen oyuncu yakıştırmalarına başlamış ve bununla ilgili gelecek haberleri beklemeye koyulmuştuk.

Yeni gelen haberse coşkumuzu iyice harlayacağa benziyor. Mark Hamill, yaklaşmakta olan The Witcher dizisinde rol almak istediğini söyledi. Geçen hafta hangi oyuncuların olacağıyla ilgili Hissrich tarafından paylaşılan listede çok önemli bir karakter eksikti. Hem oyununu oynayanların hem de kitaplarını yalayıp yutanların çok yakından bildiği bir isim: Vesemir.

Dizinin senaristi 6 Mart’ta Vesemir’i özellikleriyle birlikte açıklayarak yüreklerimize su serpti. Beklenen üzere kitaplarla uyumlu şekilde bilge, babacan ve neşeli hâliyle ekrana yansıtılacak. Bu açıklamadan sonra, karakterin özelliklerinin yaşlı Luke Skywalker ile benzeştiğine bir hayran tarafından dikkat çekildi ve bu kişi Mark Hamill‘in Vesemir rolünü oynamasını önerdi. Hatta Hamill de bu çağrıyı şöyle yanıtladı:

Bunun ne hakkında ya da ne olduğu üzerine bir fikrim yok, ancak kabul ediyorum, benim tarafımdan oynanmalı.

The Witcher resmi Twitter hesabı, buna cevap olarak Hamill’in yüzünü Vesemir’in bedenine koyarak atınca heyecan iyice körüklendi. Tabii şu an mesajlar yarı şakayla süslenmiş bir şekilde ve hiçbir şey kesinleşmiş değil. Ancak yapım hâlâ erken aşamalarda ve bu olma ihtimalinin olduğunu gösteriyor. Hamill’in iş ne kadar zorlu olursa olsun geri çevirmeyeceğine yürekten inanıyoruz. Eh, bu rolde de görmeyi çok istiyoruz! Baksanıza gerçekten yakışıyor.

Oyla!

Cem Altınışık

1993 yılında Ankara’da doğdu. Çocukluğunun bir kısmını İzmir’de geçirdi ve şu an İstanbul'da yaşamakta. Psikoloji bölümünde eğitim gördü. Edebiyat, sinema, bilgisayar oyunları, müzik ilgisi ve bunları paylaşma sevgisiyle çeşitli kültür-sanat sitelerinde yazdı.

5 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for crusherma crusherma dedi ki:

  Hayal belki gerçek olur.
  Geralt’ı Mads Mikkelsen oynasında , Vesemir komple hikayeden çıkarılsa bile kabulüm.

 2. Avatar for Nemo Nemo dedi ki:

  Duy sesimizi Hissrich hanım! Eva Green o kadroya girmeli!

  Ayrıca şahane olur Hamill Vesemir’i canlandırırsa. O özellikleri çatır çutur verir valla oyunculukla.

 3. Avatar for Firtinakiran Firtinakiran dedi ki:

  Mark Hamill adını gördüğüm anda, detayı okumadan “Vesemir” demiştim, doğru çıktı. Bence nokta atışı bir tercih olur.

 4. Avatar for JCDenton JCDenton dedi ki:

  Diziye uyarlayan kişi öncesinde Defenders ve Daredevil’ın 2.sezonunda yazarlık yaptığı için hiçbir heyecan duyamıyorum.

 5. Avatar for Muhammed_Deger Muhammed_Deger dedi ki:

  Ney harika bir haber bu yakışırdı hani yılların jedisi .

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Otostopçunun Galaksi Rehberi 40 Yaşında

Karanlıktaki Kadınlar

“Karanlıktaki Kadınlar” Raflarda Yerini Aldı