in

Marvel Dizilerinin Netflix’ten Ayrılacağı Tarih Belli Oldu

Marvel dizileri Netflix platformundan ayrılmaya hazırlanıyor. Daredevil, The Punisher, Jessica Jones gibi yapımlar yakın zamanda kanala veda edecek.

marvel dizileri netflix ayrılma
- Reklam -
- Reklam -

Marvel dizileri dijital yayın platformu Netflix’ten ayrılmaya hazırlanıyor. Giderek şekillenen Marvel Sinematik Evreni’nin dizi tarafı yeni evine hazırlanıyor. Yapımların sıradaki mecrası resmi olarak açıklanmasa da tahminler Disney Plus’ı işaret ediyor.

Luke Cage, Defenders, ve Iron Fist gibi yapımlar mevcut maceralarını farklı bir platform üzerinden yayınlamak için gün sayıyor. 2015 yılından 2018 yılına kadar üç sezon boyunca devam eden Daredevil da dijital platformun kütüphanesinden kaldırılacak diziler arasında. Sevilen kahramanların Netflix’teki yolculuğunun sona ereceği bir süredir biliniyordu. Şimdiyse yapımların platforma veda edeceği tarih belli oldu.

Netflix Originals olarak hazırlanan The Punisher, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist ve sonrasında The Defenders dizilerinin de aralarında yer aldığı yapımlar 1 Mart 2022 tarihi itibarıyla Disney çatısı altına taşınıyor. Muhtemel yayıncı platformlar arasında Disney Plus ve Hulu bulunuyor.

- Reklam -

Özellikle Spider-Man: No Way Home filminde Charlie Cox’un yer almasından sonra, Netflix’teki Daredevil dizisi izlenme sayılarında oldukça yüksek sayılara ulaşmıştı. Vincent D’Onofrio’nun da yeniden Kingpin rolünü üstlenecek olması yapımların yer aldığı mecrayı külliyat açısından önemli kılmaya başlamıştı. Aktör D’Onofrio Daredevil dizisinin 2018 yılında iptal edilmesi konuyla ilgili şunları söylemişti:

“Marvel’ın bu hamlesini anlayışla karşılıyoruz çünkü Disney Plus geliyor… Bizim gibi bu sektörün içinde uzun süredir yer alınca bunun ticari olarak anlamlı olduğunu görebiliyorsunuz. Kafama yatmayan şey ise diziye neden devam edemediğimiz ya da neyin işe yarayıp yaramadığını söylememiş olmaları.”

Marvel Dizileri 1 Mart 2022 Tarihine Dek Netflix Üzerinden İzlenmeye Devam Edecek

2021 yılında Disney Plus ile birlikte Kingpin ve Daredevil orijinal oyuncuları ile evrene yeniden dâhil edildi. Özellikle Charlie Cox’un Spider-Man: No Way Home filminde yer alması hayranları oldukça heyecanlandırdı. Bununla birlikte Jessica Jones, Iron Fist ve Luke Cage gibi Netflix yapımlarının da orijinal oyuncuları ile birlikte döneceği söylentileri var. Ancak bununla ilgili resmi bir açıklama ise henüz yapılmadı.

marvel dizileri netflix ayrılma disney

- Reklam -

Böylece Daredevil ile başlayan Marvel’ın Netflix serileri yayın süresinin sonuna gelmiş oldu. Disney Plus’ın yayın hayatına adım atmasından sonra WandaVision, Hawkeye ve ikinci sezon çekim tarihi belli olan Loki gibi dizilerle izleyicilerinin karşısına çıktı.

Daredevil, Luke Cage, Jessica Jones, Iron Fist, Defenders ve The Punisher dizilerini Netflix üzerinden izlemek için verilen son tarih 1 Mart 2022.

Yapımlar daha sonrasında Disney’e geçiş yapacak. Disney şu an için dizilerin hangi platform üzerinden izleyicilerle buluşacağına dair bir açıklama yapmadı.

Siz Disney’in bu hamlesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: CBR

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

The Rings of Power Fragmanı

Amazon’un Yüzüklerin Efendisi Dizisi “The Rings of Power”dan İlk Fragman Yayınlandı

Neuralink maymun işkence elon musk

Elon Musk’ın Neuralink Şirketi, Maymunlara İşkence Etmekle Suçlanıyor: Hayvan Hakları Dernekleri Tepkili