in ,

Mass Effect Dizisi Amazon Prime ile Gelebilir

Mass Effect dizisi sonunda gerçek oluyor. Amazon Studios, BioWare ve Electronic Arts’ın ünlü oyun serisinden uyarlanacak bir live action geliştirmek için görüşmelere başladı.

Mass Effect dizisi
- Reklam -
- Reklam -

Mass Effect dizisi sonunda geliyor olabilir. Amazon Studios, BioWare imzalı ünlü oyun serisine dayanan bir live action dizi geliştirmek için görüşmelerde. Görünen o ki, anlaşmanın yapılması an meselesi.

BioWare ve Electronic Arts’ın uzun süredir devam eden fantastik bilimkurgu RPG’si Mass Effect yıllardır en sevilen oyunlar arasında yer alıyor. Oyun genel olarak Reaper olarak bilinen güçlü, mekanik varlıklara karşı galaksiyi kurtarmaya çalışan Komutan Shepard adlı bir askerin etrafında dönüyor. Oyunların ilk üçlemesi ana karakter olarak Komutan Shepard’ı içeriyordu. Ancak 2017’de piyasaya sürülen dördüncüsü oyuncunun seçimine bağlı olarak Sara veya Scott Ryder’a geçti.

Amazon da, Prime Video ile şu sıralar Rosamund Pike’ın başrolünde oynadığı ve Robert Jordan’ın aynı adlı roman serisine dayanan Zaman Çarkı dizisi ile adından söz ettirmeyi başarıyor. Aynı zamanda ilk sezonu 2 Eylül 2022’de başlayacak olan Yüzüklerin Efendisi dizisinin hazırlıklarını da yapan şirket, 2. sezon çalışmalarına çoktan başlamış durumda. İlk üç bölümü yayınlanan The Wheel of Time dizisinin de 2. sezon onayı geçen mayıs ayında Amazon tarafından verilmişti. Dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan Amazon’un Prime Video’sunda ayrıca 2022 yılı içerisinde The Boys 3. sezon ve Invincible 2. sezon da gelecek. Ancak görünen o ki, şirket daha fazlasını istiyor.

- Reklam -

Amazon Prime ile Mass Effect Dizisi Başrolünde Henry Cavill Yer Alabilir

Henry Cavill Mass Effect Uyarlaması Dizi Film

Deadline’ın haberine göre Amazon, Mass Effect oyunundan uyarlanacak canlı aksiyon dizisi için Electronic Arts (EA) ile görüşüyor. Şu anlık yapımın dizi olacağı bilgisi dışında, uyarlama stratejisi veya konsepti açısından daha fazla ayrıntı verilmedi. Amazon Studios başkanı Jennifer Salke, stüdyonun fantazi ve tür sıralamasına daha da fazla eğildiğini söylüyor:

“Her türden fantazi türüne yatırım yapmaya devam ettiğimizi göreceksiniz. Amazon Studios’ta yaratıcı ortaklarımızla bu planlar üzerinde yorulmadan çalışan odaklı bir ekibimiz var. Bu nedenle daha fazlasını bekleyebilirsiniz.”

- Reklam -

Eğer anlaşma sağlanırsa Amazon Stüdyoları, Zaman Çarkı ve Yüzüklerin Efendisi’nin yanında uzun bir süre devam ettirebileceği ve son derece iyi sonuç verecek yeni içeriğini de bulmuş olacak. Ancak şu an için bu anlaşma kesinleşmiş değil. Haliyle başrolde kimlerin yer alacağı veya anlaşma sağlanırsa çekimlerin ne zaman başlayacağı gibi bilgiler de belirsizliğini koruyor. Yine de Henry Cavill‘in aylar önce The Witcher setinde sızdırdığı bir senaryo, aslında hazırlıkların çok önceden yapıldığını ve başrolün belli olduğunu da söylüyor olabilir.

Mass Effect’in dizi olacak olması konusunda neler düşünüyorsunuz? Henry Cavill’in Komutan Shepard rolünde yer almasını ister miydiniz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: CBR

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Zankyou no Terror incelemesi

Zankyou no Terror İncelemesi: Yaşadığımızı Hatırlayın

Ridley Scott, The Last Duel gişe z kuşağı

Ridley Scott, The Last Duel’un Gişede Çakılmasından Z Kuşağını Sorumlu Tuttu