Messiah 2. Sezon, Netflix Tarafından İptal Edildi

Messiah 2. sezonu iptal edildi. Netflix yapımı dizinin iptal haberini, oyuncu Wil Traval Instagram hesabından duyurdu.

Netflix‘in bu yıl başında ilk sezonu yayınlanan Messiah dizisi, devam sezonu için onayı alamadı.

Michael Petroni’nin yarattığı, Mark Burnett ve Roma Downey’nin yapımcılığını üstlendiği Messiah; din, inanç ve politika arasındaki ilişkiler üzerinde duruyordu. Yapımda Tomer Sisley, Michelle Monaghan, John Ortiz, Melinda Page Hamilton, Stefania LaVie Owen, Jane Adams, Sayyid El Alami ve Fares Landoulsi gibi oyuncular yer aldı.

Dizide bir CIA ajanı, toplumsal karışıklık yaratan davranışlarıyla mürit toplayan ve uluslararası alanda dikkat çeken bir adamı (Mesih olarak da bahsediliyor aynı zamanda) araştırır. Ajan, bu adamın ilahi bir varlık mı yoksa bir dolandırıcı mı olduğunu bulmak üzere küresel ve tehlikeli bir göreve çıkar.

Yapım yayınlandığı günden beri pek çok karşıt görüşle karşılaştı ve ağır şekilde eleştirildi. Dizinin fragmanında da geçen Mesih ifadesi olumsuz tepkiler aldı. Hatta dizinin boykot edilmesi için change.org’da kampanya başlatıldı ancak çok fazla destek almadı. Ayrıca bir sahnede Kudüs’teki kutsal Tapınak Tepesi’ne ateş edilmesi de Orta Doğu’da yankı uyandırdı. Dizi yayınlanmadan iki gün önce ise Ürdün Kraliyet Film Komisyonu Müslümanların çoğunlukta olduğu ülkelerde dizinin gösterilmemesini talep etti.

Messiah 2. Sezon, Netflix Tarafından İptal Edildi

Messiah Oyuncusu Wil Traval: “Bazı Şeyler Keşke Daha Farklı Olsaydı”

Deadline’a konuşan Netflix sözcüsü ise konu ile ilgili şunları belirtti:

Messiah bir kurgu. Herhangi bir karakter, figür veya dine dayanmıyor. Netflix’teki tüm yapımlarda puanlama ve bilgilendirme bulunuyor. Herkes kendisi ve ailesi için doğru olanı seçme ve izleme seçeneğine sahip.”

Dünyanın pek çok farklı yerinde çekimleri yapılan ve uluslararası, geniş bir kadroya sahip Messiah’ın, dünya çapında yaşanan koronavirüs salgınından dolayı yakın zamanda çekimine devam edilmesi de mümkün değildi. Ancak ilk sezonu oldukça ses getiren dizinin iptal edilmesi de beklenen bir durum değildi.

GÖZ ATIN  Netflix'in Yeni Dizisi Daybreak'in Fragmanı Yayınlandı

Messiah 2. Sezon, Netflix Tarafından İptal Edildi

Haberi Instagram sayfasında paylaşan Wil Traval ise şu sözleri yazdı:

“Bugün hüzünlü bir gün. Netflix’ten Messiah’ın 2.sezonunun olmayacağı haberini aldım. Tüm hayranların desteği ve sevgisi için teşekkür etmek istiyorum. Keşke bazı şeyler daha farklı olsaydı.”

Peki, siz bu iptal kararı ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

* * *

* Öğrencilerden Sosyal Mesafeye Dikkat Çeken Netflix’li Reklam Projesi

Kaynak: Deadline
Site Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni
1988, Darıca doğumlu. Kocaeli Üniversitesi İnşaat Teknikerliği bölümü mezunu. Türk Dili ve Edebiyatı alanında ikinci üniversitesini okumaya devam ediyor. Birçok gazete ve dergide yazıları ve öyküleri yayımlandı. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Messiah 2. Sezon, Netflix Tarafından İptal Edildi için 9 yorum

 1. Lapras dedi ki:

  Aslında iyi bir sezondu ve baya konuşuldu sosyal medyada. İptaline şaşırdım. Akıllarımıza sorular bırakarak sezonu bitirmişti cevap alamayacağız onlara


 2. Tansael dedi ki:

  Diziyi seyretmeyi düşünüyordum, iptal kararından sonra kararsız kaldım. Sezon bittiğinde ama hikaye de bitiyor mu acaba yoksa filmin ortasında bitmiş gibi mi oluyor?


 3. Gokhanca dedi ki:

  Filmin ortası gibi oluyor…

  Tam bir “nooluyo la?!?!” halinde bitiyor denebilir


 4. Lapras dedi ki:

  Dizinin ortasında da sonunda da bitti denilemiyor. Her zaman acaba diyor insan

  @Gokhanca kimliği ortaya çıktığı için öyle dediniz sanırım. Buna rağmen ben ikna olmadım sahte olduğuna.


 5. Lapras dedi ki:

  Beni muallakta bırakan kısımda orasıydı. Kimliği açığa çıktı aha yalancı bu dedikten sonra uçağın çölde çiçeklerin içine düşmesi ve yara almadan çıkması kendime acaba mesih mi sorusunu sordurdu


Messiah 2. Sezon, Netflix Tarafından İptal Edildi

Messiah 2. sezonu iptal edildi. Netflix yapımı dizinin iptal haberini, oyuncu Wil Traval Instagram hesabından duyurdu.

Başa dönün