in

Messiah 2. Sezon, Netflix Tarafından İptal Edildi

Messiah 2. sezonu iptal edildi. Netflix yapımı dizinin iptal haberini, oyuncu Wil Traval Instagram hesabından duyurdu.

Messiah 2. Sezon, Netflix Tarafından İptal Edildi

Netflix’in bu yıl başında ilk sezonu yayınlanan Messiah dizisi, devam sezonu için onayı alamadı. Çokça ses getiren yapım yayından kaldırıldı. Dizi 2. sezon bölümleri ile ekrana gelmeyecek.

Michael Petroni’nin yarattığı, Mark Burnett ve Roma Downey’nin yapımcılığını üstlendiği Messiah; din, inanç ve politika arasındaki ilişkiler üzerinde duruyordu. Yapımda Tomer Sisley, Michelle Monaghan, John Ortiz, Melinda Page Hamilton, Stefania LaVie Owen, Jane Adams, Sayyid El Alami ve Fares Landoulsi gibi oyuncular yer aldı.

Dizide bir CIA ajanı, toplumsal karışıklık yaratan davranışlarıyla mürit toplayan ve uluslararası alanda dikkat çeken bir adamı (Mesih olarak da bahsediliyor aynı zamanda) araştırır. Ajan, bu adamın ilahi bir varlık mı yoksa bir dolandırıcı mı olduğunu bulmak üzere küresel ve tehlikeli bir göreve çıkar.

Yapım yayınlandığı günden beri pek çok karşıt görüşle karşılaştı ve ağır şekilde eleştirildi. Dizinin fragmanında da geçen Mesih ifadesi olumsuz tepkiler aldı. Hatta dizinin boykot edilmesi için change.org’da kampanya başlatıldı ancak çok fazla destek almadı. Ayrıca bir sahnede Kudüs’teki kutsal Tapınak Tepesi’ne ateş edilmesi de Orta Doğu’da yankı uyandırdı. Dizi yayınlanmadan iki gün önce ise Ürdün Kraliyet Film Komisyonu Müslümanların çoğunlukta olduğu ülkelerde dizinin gösterilmemesini talep etti.

Messiah 2. Sezon, Netflix Tarafından İptal Edildi

Messiah Oyuncusu Wil Traval: “Bazı Şeyler Keşke Daha Farklı Olsaydı”

Deadline’a konuşan Netflix sözcüsü ise konu ile ilgili şunları belirtti:

Messiah bir kurgu. Herhangi bir karakter, figür veya dine dayanmıyor. Netflix’teki tüm yapımlarda puanlama ve bilgilendirme bulunuyor. Herkes kendisi ve ailesi için doğru olanı seçme ve izleme seçeneğine sahip.”

Dünyanın pek çok farklı yerinde çekimleri yapılan ve uluslararası, geniş bir kadroya sahip Messiah’ın, dünya çapında yaşanan koronavirüs salgınından dolayı yakın zamanda çekimine devam edilmesi de mümkün değildi. Ancak ilk sezonu oldukça ses getiren dizinin iptal edilmesi de beklenen bir durum değildi.

Messiah 2. Sezon, Netflix Tarafından İptal Edildi

Haberi Instagram sayfasında paylaşan Wil Traval ise şu sözleri yazdı:

“Bugün hüzünlü bir gün. Netflix’ten Messiah’ın 2.sezonunun olmayacağı haberini aldım. Tüm hayranların desteği ve sevgisi için teşekkür etmek istiyorum. Keşke bazı şeyler daha farklı olsaydı.”

Siz bu iptal kararı ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

* * *

* Öğrencilerden Sosyal Mesafeye Dikkat Çeken Netflix’li Reklam Projesi

Kaynak: Deadline

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

10 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for JrThoth JrThoth dedi ki:

  Aslında iyi bir sezondu ve baya konuşuldu sosyal medyada. İptaline şaşırdım. Akıllarımıza sorular bırakarak sezonu bitirmişti cevap alamayacağız onlara

 2. Avatar for Tansael Tansael dedi ki:

  Diziyi seyretmeyi düşünüyordum, iptal kararından sonra kararsız kaldım. Sezon bittiğinde ama hikaye de bitiyor mu acaba yoksa filmin ortasında bitmiş gibi mi oluyor?

 3. Avatar for Tobizume Tobizume dedi ki:

  Yılın açık ara en iyi dizisidi, iptal edilmesi kötü oldu.

 4. Avatar for Gokhanca Gokhanca dedi ki:

  Filmin ortası gibi oluyor…

  Tam bir “nooluyo la?!?!” halinde bitiyor denebilir

 5. Avatar for JrThoth JrThoth dedi ki:

  Dizinin ortasında da sonunda da bitti denilemiyor. Her zaman acaba diyor insan

  @Gokhanca kimliği ortaya çıktığı için öyle dediniz sanırım. Buna rağmen ben ikna olmadım sahte olduğuna.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

5 cevap daha var.

Golem Fanzin #1

Golem Fanzin: Spekülatif Kurgu Yeni Yayınına Kavuştu

Mad Max 5

Mad Max 5 Filmi İçin Biraz Daha Beklememiz Gerekecek