in

Monster: The Jeffrey Dahmer Story’nin Ardından Netflix 2 Yeni Sezon Siparişi Verdi: “Her Sezon Farklı Seri Katil”

Monster 2. Sezon onayı aldı. Netflix, rekorlar kıran “Dahmer” dizisinin ardından yeni sezonlar için düğmeye bastı.

monster 2 sezon onayı netflix
- Reklam -

Monster 2. Sezon onayı aldı. Netflix, rekorlar kıran “Dahmer” dizisinin ardından yeni sezon siparişini verdi. Yapım en az iki sezon daha sürecek ve her sezon farklı seri katillerin hikâyeleri işlenecek.

2022 yılının en çok izlenen dizileri arasında yer alan Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story, American Horror Story’den Ryan Murphy ve Glee’den Ian Brennan imzalarını taşıyordu. Netflix, ikiliden Monster evrenini genişletecek yeni bir adım atmalarını istedi.

Bir başka Netflix dizisi The Haunting of Hill House’un, daha sonra “The Haunting…” markasını koruyarak “Bly Manor” ile seriye devam etmesi gibi, şimdi de Monster adı öne çıkartılarak yeni hikâyelerin peşine düşülecek.

- Reklam -

monster 2 sezon onayı netflix dizi

Dahmer’ın 1 milyar izlenme saatine yaklaşmasıyla Netflix bu markanın genişlemesi için resmi onayı vermiş durumda.

Monster 2. Sezon ve 3. Sezon için Çalışmalar Başladı

Jeffrey Dahmer’ın karanlık hikâyesini konu alan ilk sezonun ardından Netflix antoloji serisinin iki yeni sezonu için onayı verdi. Tıpkı ilk sezonda olduğu gibi, gelecek iki kısım da büyük yankı uyandırmış seri katillerin yaşamlarına odaklanacak.

Bununla birlikte şimdilik yeni sezonlarda işlenecek suçluların isimleri henüz açıklanmadı.

Platformun bir başka gerilim dizisi The Watcher’ın da yeni sezon onay almasının ardından Netflix Global TV başkanı Bela Bajaria, her iki dizinin de başarısını kutlayarak şunları kaydetti:

- Reklam -

“İzleyiciler gözlerini Monster ve The Watcher’dan alamıyor. Monster’da Ryan Murphy ve Ian Brennan’dan oluşan yaratıcı ekip; The Watcher’da ise Eric Newman, dünyanın dört bir yanından izleyicileri büyüleyen usta hikâye anlatıcıları. Bu iki dizinin güçleri, Ryan’ın kültürel duyumlar yaratan farklı orijinal sesinden kaynaklanıyor. Monster ve Watcher evrenlerinde yeni hikâyeler anlatmaya devam etmekten ötürü heyecanlıyız.”

Bir Katilin İfadeleri: Jeffrey Dahmer

Gelen bu başarının ardından Monster 2. sezon kararının çıkması şaşırtıcı olmadı. Ufak bir format değişikliğiyle, yeni sezonlarda seri katillerin anlatılarına yer verilmeye devam edilecek.

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story’nin başarısı, gerçek hayattaki trajedilerden kazanç sağlanması konusunda çeşitli tartışmaları da beraberinde getirmişti. Netflix’in bu eleştirilere cevabı ise yeni seri katilleri ekrana taşımak oldu.

Monster 2. sezon için siz nasıl bir beklentiye sahipsiniz? Yorum ve tahminlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Collider

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Indiana Jones dizisi disney

Disney ve Lucasfilm’den Yeni Bir “Indiana Jones” Dizisi Geliyor

güneş patlaması Avustralya radyo iletişim sistemleri

Beklenmedik Bir Güneş Patlaması, Avustralya’da İletişim Sistemlerine Zarar Verdi