in ,

Neil Gaiman, Marvel’ı 17. Yüzyıla Götüren Çizgi Roman Serisini Diziye Uyarlamak İstiyor

Neil Gaiman, Marvel 1602 adlı çizgi romanı serisini Disney+ dizisi yapmak istiyor. Loki ve WandaVision sonrası, Marvel’ın gerçeklik algısı değişmeyi sürdürüyor.

Marvel 1602 Neil Gaiman Disney+
- Reklam -
- Reklam -

Neil Gaiman, yazarı olduğu Marvel 1602 çizgi roman serisini Disney+ dizisi olarak görmek istiyor.

Marvel evreninde gerçeklik üzerinde fazlaca oynanan ve değiştirilen bir kavram. Earth-616 ana akım hikâyelerin devam ettiği asıl zaman dilimi olsa da çok farklı isimlerle alternatif evrenler de mevcut. Bu evrenlerin her biri kendisine has özellikler de barındırıyor. Old Man Logan’ın evreni Earth- 807128 kötü adamların bir araya gelerek tüm kahramanları öldürdüğü alternatif bir zaman dilimiydi. Larval Earth olarak bilinen Earh-8311 ise tüm süper kahramanların hayvanlarla yer değiştirdiği bir gerçeklik sunmuştu. Gaiman ise Earth-311 ile Marvel evreninde farklı bir gerçeklik oluşturmayı başarmıştı.

Neil Gaiman’ın sosyal medya üzerinden sorulan bir soruya verdiği cevap hayranları umutlandırdı. Ünlü yazar, Marvel için yazdığı Marvel 1602 serisini dizi adaptasyonu olarak görmek istediğini söyledi. Gaiman’ın önünde şu sıralar Terry Pratchett ile birlikte yazdığı ve aynı isimle Netflix’te 2. sezonunun yayınlanacağı duyurulan Good Omens dizisi bulunuyor. Bunun yanı sıra çekimlerine devam edilen ve önümüzdeki sene adından çokça söz ettirecek The Sandman dizisi de üzerinde çalışılan yapımlar arasında.

- Reklam -

Neil Gaiman: “Marvel 1602 Serisini Dizi Olarak Görmeyi Çok İsterim”

Neil Gaiman Marvel Dizisi

Neil Gaiman’ın kaleminden çıkan Marvel 1602 ya da Earth-311 olarak bilinen alternatif gerçeklik ise süper kahramanların 1600’lü yıllarda yaşadığı bir evren. Gaiman’ın yarattığı evrende mutantlar, ya da o zamanki isimleriyle the Witchbreed’ler, avlanmaktaydı. Ölümlere son vermesi gereken kahramanlar ise bu duruma karşı güçlerini birleştirmek zorundaydılar.

Hikâye özellikle tanıdığımız karakterlerin çok incelikle düşünülmüş alternatif versiyonlarını içeriyor. Bu farklı gerçeklikte Daredevil kör bir ozan olarak karşımıza çıkıyor. Nicholas Fury, Peter Parquagh’ı çırak olarak yanına alarak ona eğitim veriyor. Bütün bu karakterler dışında Thor’un, Captain America’nın, Fantastik Dörtlü’nün, X-Men’in ve Doctor Doom’un bile Viktoryen alternatiflerini okuma fırsatı yakalıyoruz.

- Reklam -

Loki ve WandaVision’ın alternatif evrenler temasını oldukça iyi bir şekilde işlemesinden sonra izleyicilerin bu tarz farklı gerçekliklere aslında ne kadar açık olduğu da belli olmuş oldu. Dolayısıyla Gaiman’ın Earth-311 evreninin farklı bir gerçeklik olarak masaya yatırılması olası. Hayranlar tarafından oldukça sevinçle karşılanan haber ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Siz olası Marvel 1602 uyarlaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum adresi üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Geek Feed

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

6 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for ozanercan ozanercan dedi ki:

  Keşke tekrar basılsa.

 2. Avatar for OgiWanKenobi OgiWanKenobi dedi ki:

  Gerçekten, buna ihtiyacımız var

 3. Avatar for Yuso4656 Yuso4656 dedi ki:

  Gerekli Şeyler tekrar basmayacağını söyledi. Başka bir yayınevinin de alıp basacağını hiç sanmıyorum :confused:

 4. Avatar for Akuma_Blade Akuma_Blade dedi ki:

  Aman abi, uzak dur. Eleştiren olacak, hedef göstereceksin, gerek yok.

 5. Avatar for Estranged Estranged dedi ki:

  Presstij alsa keşke. Orijinal boy okuruz ne güzel.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

1 cevap daha var.

6 Yorum

Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aç Şunu - Saadat Hasan Manto | Haftanın Kitabı #182

Aç Şunu – Saadat Hasan Manto | Haftanın Kitabı #182

Leonard Cohen hayatı çizgi roman

Leonard Cohen’in Yaşam Öyküsü Çizgi Romana Uyarlandı