in ,

Netflix Belgeselleri YouTube’da Ücretsiz Erişime Açıldı

Netflix, 10 popüler belgeselini YouTube’da ücretsiz erişime açtı. Kanal, Koronavirüs nedeniyle uzaktan eğitime geçen öğrencileri desteklemeyi hedefliyor.

Netflix Belgeselleri Ücretsiz YouTube
- Reklam -

Koronavirüs salgını nedeniyle dünya elinden geldiğince evlere kapanmış durumda. Çeşitli platformlar da bu süreçte insanlara birçok içerik sunarak karantina günlerini biraz daha çekilir kılmaya çalışıyor. Netflix de bu konuda ilk hamlesini yaptı ve bazı belgesellerini kendi YouTube kanalı üzerinden ücretsiz bir şekilde dijital erişime açtı.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve birkaç ay içinde dünyada yaşamı kâbusa çeviren Covid-19, bir süre daha yaşantımızın bir parçası olmayı sürdürecek gibi görünüyor. Çeşitli kaynaklar da bu süreçte pek çok yapımını dijital ortamda insanlarla ücretsiz olarak paylaşıyor.

Geçen gün Lionsgate YouTube üzerinden canlı yayın şeklinde filmlerini yayınlamaya başlamıştı. HBO da kendi dijital kanallarında bazı yapımlarını erişime açmıştı. Netflix de bu akıma girdi ve salgın kaynaklı uzaktan eğitime geçen öğretmenlere destek amacı ile 10 orijinal belgeselini YouTube üzerinden yayınlamaya başladı.

- Reklam -

Netflix, 10 Orijinal Belgeseli ile Uzaktan Eğitim Sürecine Ek Kaynak Sağlıyor

Koronavirüs pandemisi ile birlikte dünya çapında milyonlarca öğrenci uzaktan eğitim kavramı ile tanıştı. Çeşitli uygulamalar ile internet ortamında gerçekleştirilen eğitimler ise bu alanda yeni olan isimleri biraz zor duruma düşürüyor. Netflix de öğretmenlere, fazladan kaynak sağlayabilmek için 10 adet belgeselini YouTube üzerinden ücretsiz olarak paylaşmaya karar verdi.

Netflix Belgeselleri Ücretsiz YouTube

Netflix, sadece bu belgeselleri paylaşıma açmakla yetinmeyecek. Şirket ayrıca içeriklerinin arkasındaki yönetmenlerle soru / cevap etkinlikleri de yapacak. Böylelikle öğrenciler, yalnızca belgeseli izlemekle yetinmeyecek; konunun derinlerine inme fırsatını da yakalayacak.

Peki hangi belgeseller dijital olarak ücretsiz erişime açıldı? İşte o yapımlar: Babies, Chasing Coral, Period. End of Sentence., Explained, Abstract: The Art of Design, Our Planet, 13th, Knock Down the House, Zion ve The White Helmets.

- Reklam -

Öncelikle İngilizce dilinde yayınlanan bu belgeseller, zaman geçtikçe tıpkı Netflix’in orijinal sisteminde olduğu gibi farklı dillerdeki (Türkçe dahil) altyazılarına kavuşacak.

Netflix belgesellerini ücretsiz olarak izlemek için kanalın YouTube sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Netflix Belgeselleri Ücretsiz YouTube

Peki siz bu yapımlar arasında hangilerini izlemiştiniz? Önerilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.


* David Lynch, Koronavirüs Sonrası İnsanların Daha Kibar Olacağını Öngörüyor

Kaynak: Cnet

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Yasaklı Kitaplar Amerika

Yasaklı Kitaplar: Amerika’da En Çok Yasaklanan 12 Kitap

Kübra - Afşin Kum

Kübra – Afşin Kum | Yazarının Kaleminden