in

Locke & Key Dizisinin Çıkış Tarihi Açıklandı

Netflix, Joe Hill ve Gabriel Rodriguez’in çizgi romanından uyarladığı Locke & Key dizisinin çıkış tarihini bir poster eşliğinde duyurdu.

Netflix Locke & Key Poster

Stephen King’in oğlu Joe Hill tarafından yazılıp başarılı sanatçı Gabriel Rodriguez tarafından çizilen Locke & Key çizgi romanı dizi oluyor. Netflix tarafından uyarlanacak yapımdan yeni bir poster yayınlandı. Posterle birlikte dizinin çıkış tarihi de belli oldu.

Locke & Key, babalarının gizemli bir şekilde öldürülmesinden sonra üç kardeşten ve annelerinden oluşan Locke Ailesi’nin, aile büyüklerinin evine taşınmalarını ve kardeşlerin babalarının cinayetini araştırmalarını konu ediniyor. Kardeşler evin içerisinde babalarının ölümüyle alakalı olabilecek büyülü anahtarlar buluyorlar. Kardeşler bu anahtarları ve onların kendilerine has güçlerini keşfederken gizemli bir şeytanı da uyandırıyorlar.

Netflix’in Locke & Key Uyarlamasından Poster Geldi

Netflix Locke & Key Poster

Yayınlanan poster, Locke & Key dizisi ne zaman yayınlanacak sorusunun da cevabını veriyor. Dizi 7 Şubat 2020 tarihinde Netflix kütüphanesinde olacak.

Dizide Nina Locke rolünde Darby Stanchfield, Bode Locke rolünde IT ve IT 2’de oynayan Jackson Robert Scott, Tyler Locke rolünde Connor Jessup, Kinsey Locke rolünde Emilia Jones ve Rendell Locke rolünde ise Bill Heck yer alacak.

Bu haber diziyi oldukça uzun zamandır bekleyen çizgi roman hayranlarını oldukça mutlu etmiş görünüyor. Netflix’in tüm bölümleri tek bir seferde yayınlayıp yayınlamayacağı ise hâlâ gizemini koruyor.

Tüm bölümleri bir arada yayınlaması Netflix’in diğer yayın platformlardan ve televizyon kanallarından farklılaşmasına yardımcı olurken bir yandan da kendi yapımlarını öldüren bir etkiye sahip olduğu düşünülüyordu. Keza dizilerin tüm bölümleri bir arada çıktığı için diğer dizilere göre daha kısa süre boyunca konuşuluyor ve sonra da bir kenara konuyordu. Netflix de bu durumu önlemek için bazı dizilerini, tüm sezon yerine sezonu iki kısma bölerek farklı zamanlarda yayınlamaya başlamıştı.

Joe Hill

Joe Hill’in dizide de yazar olarak çalışacağını hesaba katınca dizi hakkında umutlanmamak elde değil. Buna rağmen bir dizinin iyi olabilmesi için oyuncuların da görevlerini iyi yapmaları gerekiyor. Ortaya çıkan işi 2020’nin şubat ayında hep birlikte göreceğiz.

Peki siz dizi hakkında ne düşünüyorsunuz? Çizgi romanı okumuş muydunuz? Sizce dizinin oyuncu kadrosu yeterli mi?

Kayıp Rıhtım Forum’da konu hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşın!

* * *

* The Umbrella Academy 2. Sezon Çekimleri Tamamlandı

* Dracula Dizisinin Yayın Tarihi Belli Oldu

Kaynak: Collider

Oyla!

Halil Oğulcan Karamağara

Bir sürpriz yumurtanın içinde, 1994 yılında, İstanbul'da düşmüşüm annemin karnına. Mesela ağlamamışım doğduktan sonra. Tabii sonradan arayı kapattım. Şu anda Tekirdağ, Namık Kemal Üniversitesinde İngiliz Dili ve Edebiyatı okuyor, kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Anime, dizi ve film izlemeyi çok severim. Okumayı da. Arada kendimi oyun oynamaya kaptırdığım da olmuyor değil. En çok da büyünce yazar olmak istiyorum.

Ghostbusters: Afterlife 2020

Ghostbusters: Afterlife Filminden Beklenen Fragman Yayınlandı!

2. Eskişehir Kitap Fuarı

2. Eskişehir Kitap Fuarı Başlıyor