in ,

Netflix, “Made in Turkey” Kategorisini Duyurdu

Netflix, Türkiye yapımı içeriklerini Made in Turkey kategorisi altında topladı. Kanal, Türk projelerini globale tanıtmaya kararlı görünüyor.

Netflix Türkiye

Netflix, dünya çapında 167 milyon abonesiyle istikrarlı büyüyüşüne devam ederken Türkiye’deki çalışma alanlarını da genişletmeyi sürdürüyor. Platform, 190 farklı ülkede milyonlara erişiyor ve her ülke için ayrı ayrı stratejiler izliyor. Bunlardan bir tanesi olan Made in Turkey kategorisi yayına girdi.

Türkiye’de 1.5 milyondan fazla aboneye ulaşan Netflix, bir yandan yerli yapımlarına hız kesmeden devam ederken diğer taraftan da platformun Türk ayağını genişletmeyi sürdürüyor. Kanalda yer alan Made in Turkey kategorisi sayesine artık

Türkiye’de üretilen dizi ve filmler daha hızlı ve kolay bir şekilde izleyicilere ulaşabilecek.

Hakan: Muhafız

Bu sistem sayesinde 167 milyondan fazla üye, Türkiye’de üretilen içeriklere kolayca ulaşabilecek. Türk işi çalışmaları dünyaya tanıtmayı hedefleyen koleksiyon, Netflix.com/MadeInTurkey adresinden ziyaret edilebilecek. Bu bağlantının güzel yanı ise Netflix abonesi olmayan kullanıcıların da, platformun bu sekmesinde hangi eserlerin yer aldığını görebilecek olması.

Kanalın arayüzünde yer alan Türk Dizileri ve Türk Filmleri başlıkları, ülkemizde yerli yapımlara daha hızlı ulaşmak isteyen izleyiciler için faydalı bir adım olacak.

Netflix’in arşivinde orijinal Netflix Türkiye işlerinin yanı sıra, Organize İşler: Sazan Sarmalı, Ezel, Leyla ile Mecnun, Ayla, Diriliş: Ertuğrul, Arif v 216 ve Masum gibi pek çok lisanslı yapım yer alıyor. Türkiye’de üretilen bu yapımlar, global çapta tüm Netflix üyelerinin erişimine açık olacak.

Netlix Türkiye Dizilerinde Son Durum

Netflix Türkiye, Hakan: Muhafız (The Protector) ile başladığı yerli yapım dizilerine Atiye (The Gift) ile devam etmişti. Aşk 101 (Love 101) dizisinin çalışmaları sürerken Burak Aksak ve Selçuk Aydemir imzasıyla gelecek olan kara komedi türündeki 50m2’nin de çekimlerinin başladığını hatırlatalım.

Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’un fethini konu alan ve yarı Türk prodüksiyonuyla dikkat çeken Rise of Empires: Ottoman da 2020’nin yeni işleri arasında yerini aldı.

Atiye

Aynı zamanda Berkun Oya’nın senaryosunu üstlendiği drama türünde 8 bölümlük bir dizi daha geliyor. Kadrosunda Öykü Karayel’i de barındıran yapımın adı henüz açıklanmadı.

Hakan: Muhafız 3. sezon fragmanı ile bizleri yeni sezona hazırlarken Atiye cephesinden henüz yeni sezon hazırlığına dair bir haber alınamadı.

Netflix’in Türkiye çalışmalarını siz nasıl buluyorsunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.

* * *

* Atiye 1. Sezon İncelemesi

* Hakan: Muhafız 2. Sezon: Hayal Kırıklığı mı, Hatalar Silsilesi mi?

Kaynak: Webrazzi

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Asude Asude dedi ki:

    Ottoman gibi taraflı ,yanlış işler yaparsanız bunun hiçbir yararı olmaz tabii

  2. Avatar for KiNG_of_The_CiTy KiNG_of_The_CiTy dedi ki:

    Ottoman yapimini izledim zor durdum.Hem avrupada en güclu ve yenilmez ordu diyor.Osmanli askerleri sanki pc oyunundaki kolay modda ki askerler gibi paso ölüyor ve bizans tarafi sıka sıka ilerleyip 0 kayip veriyor her savas"da . :slight_smile: Muhtesem yuzyil daha kaliteli .Verin Muhtesem yuzyili sizin tarafli Ottoman yapimindan daha kaliteli.images (20)

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Tyrannosaurus - Thanatotheristes degrootorum

Adını Ölüm Tanrısından Alan Yeni Bir Tyrannosaurus Türü Bulundu

Altered Carbon Anime

Altered Carbon: Netflix Animesinden İlk Görseller