in ,

Netflix Oyun Stüdyosu “Night School Studio”yu Satın Aldı

Netflix, Oxenfree ile tanınan oyun stüdyosu Night School Studio’yu satın aldı. Dijital yayın devi rekabeti kızıştırmaktan çekinmiyor.

Netflix Oyun Stüdyosu Night School Studio satın alma
- Reklam -
- Reklam -

Netflix oyun stüdyosu Night School Studio şirketini satın aldı. Dijital yayın devi, yayın sektöründeki hakimiyetini genişletmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Netflix’in oyun sektörüne gireceği bir süredir konuşuluyordu. Dijital platform üzerinden abonelik karşılığında video yayın hizmeti veren şirket, gelişen teknolojiyle birlikte rekabeti farklı bir boyuta taşımaya hazırlanıyor. Platformun ilk olarak Stranger Things temalı video oyunlar üreteceği gelen bilgiler arasındaydı. Hatta bazı mini oyunları bazı abonelerine deneme amacıyla sunuş bile gerçekleştirmişti. Şimdi ise dev platform Night School Studio’yu satın alarak yarışı hızlandırmaya başladı.

Sean Krankel ve Adam Hines tarafından 2014 yılında kurulan ABD’li bağımsız oyun şirketi Night School Studio, özellikle 2016’da yayımlanan Oxenfree adlı oyunla adını duyurmuştu. Şirket ayrıca Next Stop Nowhere, Afterparty, The Mummy: Dark Universe Stories ve MR. ROBOT 1.51exfiltratiOn gibi yapımlara imza atmıştı.

- Reklam -

Oxenfree netflix

Netflix’te oyun geliştirme departmanından Mike Verdu, bu satın almanın harika işlere gebe olduğunu kaydetti. Bununla birlikte abonelere sunmaya hazırladıkları oyun deneyiminin daha ilk aşamalarda olduğunu da yineledi.

Netflix Oyun Şirketi Night School Studio’yu Satın Aldı

Night School Studio’nun Netflix tarafından ne kadarlık bir fiyat karşılığında satın alındığı şu an için açıklanmadı. Ancak Mike Verdu, ilgi alanlarının hikâye tabanlı oyunları konu alan cesur yapımlar olduğunu kaydetti. Bununla birlikte Night School Studio’nun satın alacakları ilk ve son oyun firması olmadığını da belirtti. Verdu, dünyanın dört yanından oyun geliştiricileriyle çalışmayı sürdüreceklerini aktardı.

Şimdilerde sevilen oyunları Oxenfree’nin devam bölümü için hazırlıkları sürdüren Night School Studio’nun kurucularından Sean Krankel da şirketleri için böyle bir adım atılmasından dolayı gurur duyduklarını belirtti. Krankel, oyunculara yeni yapımlar hazırlamak için heyecanlı olduklarını ancak Netflix tarafından satın alınmanın kendileri için herhangi bir şeyi değiştirmeyeceğini ve eski vizyonlarına aynı şekilde devam edeceklerini belirtti. Buna göre Oxenfree II için de çalışmalar aynı şekilde devam edecek.

- Reklam -

Netflix’in Oyun Aşkı

Dijital yayın devi geçen günlerde The Roald Dahl Story Company’yi de satın alarak ünlü yazarın yapıtlarını oyun dünyasına da taşıyacağını duyurmuştu. Öte yandan popüler MOBA strateji oyunu League of Legends’in dizisi Arcane de kanalın oyun dünyasını ortaya koyar nitelikteydi. WitcherCon’da ise Andrzej Sapkowski eserlerinden önce oyuna sonra da ekrana taşınan The Witcher yapımına verdiği değer gözlerden kaçmamıştı.

Roald Dahl Eserleri Netflix

Netflix’in bu oyun hizmetini genel kullanıcılara ne zaman ve ne şartlarda açacağı soruları ise henüz yanıt bulmuş durumda değil.

Siz bu hamleyi nasıl karşılıyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: WCCF Tech

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Gladiator 2 Senaryosu ridley scott

Gladiator 2 Senaryosu Yazım Aşamasında: Ridley Scott Devam Projesinde Kararlı

Archer 13. sezon onay fx dizi

Archer 13. Sezon Onayı Aldı: FX’in Yetişkinlere Yönelik Çizgi Dizisi Devam Ediyor