Netflix ve Disney+’a Yeni Rakip: HBO Max

Yakın zamanda gelecek Disney+ ve halihazırda bu alanda lider konumundaki Netflix'e yeni bir rakip daha geliyor. Üstelik WarnerMedia'ya ait olan tüm içeriklerle birlikte. HBO Max'a merhaba deyin!

HBO Go olarak ve HBO Now sonrasında çok daha geniş kapsamlı ve dünyaya yayılacak yeni bir servis kapılarımızı 2020 yılı içerisinde çalmaya hazırlanıyor. WarnerMedia’nın stream servisi olarak hizmet verecek yeni yayın platformu HBO Max özellikle Netflix, Hulu, Disney+ gibi platformlara rakip bir abonelik sistemiyle ilerleyecek.

Tabii şu an için servisin (diğer platformlarda olduğu gibi) öncelikle Amerika’da başlayacağını belirtelim. Yani ülkemize ne zaman gelir, ya da gelir mi şu an için belirsiz. Fakat Friends, Game of Thrones, tüm DC filmleri, Harry Potter ve Fantastik Canavarlar serisi gibi oldukça talep gören içerikleri barındıracağı düşünülünce dünya çapında da uygun bir fiyatla hatırı sayılır abone sayısına ulaşacakları kesin.

HBO Max platformunun 2020’nin baharında geleceği açıklanmış durumda. Ve yeni platform yayına girdiğinde Netflix’in Amerika’da en çok izlenen ikinci içeriği konumundaki Friends de bu platforma geçecek. Zaten Friends dizisinin Netflix’le olan sözleşmesi bu yıl doluyor. Yenilenmeyeceği için de gelecek yılın bahar aylarına kadar izleyiciler bir süre beklemek zorunda kalabilir.

Peki HBO Max’ın içeriğinde hangi kanallar olacak? Warner Bros., New Line, DC Entertainment, CNN, TNT, TBS, truTV, The CW, Turner Classic Movies, Cartoon Network, Adult Swim, Crunchyroll, Rooster Teeth, Looney Tunes ve daha fazlasının bulunacağı belirtiliyor. Kanalın aylık abonelik ücreti de şimdilik belirsiz.

Söz konusu platform için yayınlanan tanıtım videosuna da birlikte göz atalım:

Görünen o ki yakın gelecekte bizleri çok daha parçalı bir eğlence dünyası bekliyor. Siz ne dersiniz?

* * *

Disney+’ta Karşımıza Çıkması Kesinleşen Dizi ve Filmler

Kaynak: theverge

 • 1
  Share
GÖZ ATIN  Avengers: Endgame Yönetmenlerinden Joe Russo'dan "Batman" İtirafı

Netflix ve Disney+’a Yeni Rakip: HBO Max için 7 yorum

 1. Tobizume dedi ki:

  Demek ki bir platformu bir ay izleyip daha sonra üyeliği iptal edip başka bir platforma geçmemiz gerekiyor. Şu anda 5-6 tane büyük platform var, sayısı umarım 12’ye tamamlanır da aynı yıl içinde bir platformu birden fazla kez kullanmak zorunda kalmayız.:joy:


 2. Bu isimleri kim buluyor? Neden bu kadar klişeyiz? 90’larda mıyız sanki? Neyin plus’ı, neyin max’ı?

  Disney plus, Hbo max.

  Pazarlama departmanları, neden böylesiniz :neutral_face:


 3. Hangi platforma para yetiştireceğiz? Hangisine? Hah? Hangisine? Dellendim :rofl:


 4. Gerçekten hangi aboneliğe para vereceğimi şaşırdım. Oyun sektörü ayrı, dizi-film sektörü ayrı her yerimiz abonelik.

  HBO Max ülkemize gelirse net abone olurum. İçerik olarak Netflix’i de geçeceğini düşündüğüm tek servis. İlgimi çeken kanallar hep HBO Max’de olacak. Hulu, Disney+, Amazon Prime bu kadar olamaz diye düşünüyorum.


 5. dovix dedi ki:

  Disneye kolay kolay rakip geleceğini sanmıyorum. Şahsin görüşüm tabi.


Netflix ve Disney+’a Yeni Rakip: HBO Max

Yakın zamanda gelecek Disney+ ve halihazırda bu alanda lider konumundaki Netflix’e yeni bir rakip daha geliyor. Üstelik WarnerMedia’ya ait olan tüm içeriklerle birlikte. HBO Max’a merhaba deyin!

 • 1
  Share

 

 

Başa dönün
Daha fazla Dizi, Geek, Sinema
Ursula K. Le Guin’in Meşhur Öykü Derlemesi “Denizyolu” Artık Türkçe

Ursula K. Le Guin'in birbirleriyle bağlantılı öykülerinden oluşan "Denizyolu" adlı derlemesi Çiğdem Erkal çevirisiyle bizlerle.

Kapat