in

NOS4A2 3. Sezon İptal Edildi: Joe Hill Uyarlamasına Veda

NOS4A2 3. sezon bekleyenlere kötü haber. Joe Hill’in aynı adlı korku romanından uyarlanan AMC dizisine iptal kararı geldi.

NOS4A2 3. Sezon İptal AMC
- Reklam -
- Reklam -

AMC korku dizisi NOS4A2’yu iki sezonluk yayının ardından iptal etti. 2019’da başlayan dizi eleştirmenlerden çoğunlukla olumlu tepkiler almıştı. İzleyicilerinin de sevdiği Joe Hill uyarlaması dizi 2. sezonunu ana karakterlerinden birisini ölümle baş başa bırakarak bitirmiş, arkasında cevaplanmamış sorular bırakmıştı. Ancak NOS4A2 3. sezon bölümlerini bekleyenlere kötü haber geldi.

Dizinin yaratıcısı Jami O’Brien Twitter hesabından yaptığı açıklamalarla NOS4A2 dizisine 3. bir sezon hazırlanmayacağını duyurdu. Ayrıca 2 sezon boyunca dizide çalışan herkese teşekkürlerini iletti:

NOS4A2 Dizisinin Yaratıcısı Uyarlamadan Memnun

“Arkadaşlar, geçen hafta AMC’yle konuştum. NOS4A2’nun 3. sezonunu yapmayacağız. Üzücü fakat Joe Hill’in harika romanını uyarlayabildiğimiz için minnettarım.

“Bu tuhaf ve harika dizinin iki sezonunda çalışan olağanüstü ekibin her bir üyesini tebrik ediyorum. Little Rhody’de sizlerle birlikte çalışmayı özleyeceğim ve birlikte ortaya koyduğumuz işten son derece gururluyum.

- Reklam -

Joe Hill’e cömertliği, hayal gücü ve desteği için teşekkür ediyorum. Vic, Charlie, Maggie, Bing, Linda, Chris, Lou, Tabitha, Wayne Millie ve bütün kusurlu, karmaşık ve güzel karakterlerini bizim elimize bırakacak kadar güvendiğin için ayrıca teşekkür ederim.

“Ve tabii ki diziyi izleyen herkese teşekkür ediyorum. Özellikle de her hafta bizimle Tweet’leşenlere; pazar akşamlarını çok eğlenceli hale getirdiniz. Umarım ileride yeniden buluşuruz.”

NOS4A2 3. Sezon İptal AMC

NOS4A2 uyarlaması ölümsüz Charlie Manx’ı konu alıyor. Ölümsüzlüğünü çocukların ruhuyla beslenmesine borçlu. Hayal gücüyle yarattığı her günün Noel olduğu ve mutsuzluğun yasaklandığı Christmasland’ta yaşıyor. Dünyası ve sonsuz mutluluğu bir gün kendisini takip edebilen bir kadının varlığını öğrendiğinde tehlikeye giriyor ve dizi Manx’la bu gizemli kadının savaşını anlatıyor.

Dizinin 2. sezonu Zachary Quinto’nun canlandırdığı yapımın ölümsüz kötüsü Charlie Manx’a odaklanmış, karakterle ilgili cevaplanmamış pek çok soru yaratmıştı. Ayrıca dizi için yazar Joe Hill tarafından özel olarak yaratılmış The Hourglass Man (Kumsaati Adam) yeni bir karaktere de merhaba demiştik. İlerleyen günlerde NOS4A2’nun yolculuğa başka bir kanalda devam edeceği haberleri gelirse sizlerle buluşturacağız.

NOS4A2 3. Sezon İptal AMC

NOS4A2 dizisini takip ediyor muydunuz? İptal haberiyle ilgili düşünceleriniz neler? Kayıp Rıhtım Forum’da yorumlarınızı bekliyoruz.


* Locke & Key 1. Sezon İncelemesi: Fantastik Kurgunun “Kafa Açan” Anahtarları

Kaynak: Screen Rant

Mehmet Çakıcı

1999'da Balıkesir'de doğdu. Küçük yaştan beri fantastik edebiyata ilgi duydu, büyüdükçe diğer edebiyatlara da yaklaştı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde bu ilginin üstüne iyice düşüyor. Uzun bir süre araknofobinin nasıl yazıldığını öğrenemedi.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Minnoşlar RTÜK Netflix Kararı

Minnoşlar RTÜK Kararı: Netflix’in Tepki Çeken Yapımında Son Durum

Rafael yüzü

Rafael, 3D ile Yüzüne Yeniden Kavuştu: Mezardaki Gizem de Çözülmüş Oldu!