in

Mini Dizi Olarak Planlanan “Obi-Wan Kenobi” Yola Yeni Bir Sezonla Devam Edebilir

Obi-Wan Kenobi dizisi 2. sezon ile maceraya devam edebilir. Ewan McGregor ve Hayden Christensen, yeni bölümler için istekli.

Obi-Wan Kenobi 2. Sezon ile Devam Edebilir

Obi-Wan Kenobi 2. sezon ile yola devam edebilir. İlk etapta bir mini dizi olarak tasarlanan yapım şimdi devam bölümlerine kavuşabilir.

Star Wars evreninin en sevilen karakterlerinden Obi-Wan Kenobi dizisi, sonunda ilk sezonunun final bölümüyle geçen haftalarda Disney Plus’taki yerini aldı. İlk başta film olarak geleceği ifade edilen, ardından dizi projesine çevrilen ve hazırlıkları 3 yıldır devam eden yapım, yıllar sonra Obi-Wan rolündeki Ewan McGregor’ı ve Anakin Skywalker / Dart Vader rolündeki Hayden Christensen’ı yeniden bir araya getirdi. The Mandalorian ve The Book of Boba Feet sonrası Yıldız Savaşları evreninin üçüncü live-action macerası olan dizinin müzikleri de, geçenlerde emekli olabileceğini ifade eden John Williams’a emanet edilmişti.

Toplamda 6 bölümden oluşan dizi, karışık tepkiler aldı. Olumlu olduğu kadar özellikle Star Wars tarihinde olmaması gereken bazı sahnelerin de yer aldığı belirtilen macera yine de iyi bir izleyici kitlesi edindi. Şimdi de, dizinin başrollerinde yer alan McGregor ve Christensen, yaptıkları açıklamalarda dizinin sonraki sezonları için istekli olduklarını ifade ettiler.

Radio Times’a konuşan yönetmen Deborah Chow, Disney+ macerasının “mini bir dizi” ve “kendi başına bağımsız bir hikâye” olarak tasarlandığını ancak yine de, anlatılabilecek daha çok hikâye olduğunu vurguladı:

“Yani, elbette anlatabileceğiniz daha çok hikâye var. A New Hope’a ulaşmamıza 10 yıl daha var ve Obi-Wan Kenobi gibi bir karakterle, bazen onu kumların üzerinden geçerken izlemek bile ilginç gelebilir. Kim bilir? Şu anda yeni bir sezon hakkında bir şeyler söylemek zor, ama başta niyetlenen bu değildi.”

Obi-Wan Kenobi 2. Sezon için Görüşmeler Başlamış Olabilir

Obi-Wan Kenobi Dizisi 2. Sezon Darth Vader

Hayden Christensen yeni Obi-Wan sezonları dahil olmak üzere, ışın kılıçlarıyla oynamaya devam etme arzusunu defalarca dile getirdi. Radio Times’a konuşan oyuncu, ikinci bir sezon için kesinlikle açık olduğunu dile getirdi.

“… Bu karakterle devam etmeyi çok isterim. Sonuçta keşfedilecek daha çok şey olduğunu düşünüyorum ve bunu yapmak için çok heyecanlıyım.”

Dizinin yıldız ismi Ewan McGregor da kısa süre önce GQ’ya konuşmuş ve yeniden Obi-Wan olmanın kendisini mutlu edeceğini söyledi:

“Umarım bu Obi-Wan’la ilgili son rolüm değildir. Diziyi yaparken çok eğlendim, eminim Alec Guinness’a dönüşmeden önce birkaç hikâye daha düşünebiliriz, değil mi?”

Son olarak Star Wars projelerinin başındaki isim olan Kathleen Kennedy de yeni bir sezon fikrine kapalı gözükmüyor. Hayranların daha fazla Obi-Wan görmek istediklerinin farkında olduklarını ifade eden yapımcı, bunu değerlendireceklerini ifade etti.

Obi-Wan Kenobi’nin ilk sezonunu sizler nasıl buldunuz? Sizce yeni bir sezona ihtiyaç var mı? Görüşlerinizi ve olası 2. sezon teorilerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Avclub

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

3 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Epichan Epichan dedi ki:

  Star Wars evreni için bozucu bir yapım oldu. Devam etmesi hikayeyi daha fazla zarar vereceğini düşünüyorum.

  Güzel sahneleri olsa da önemli olan hikayenin tutarlılığı olması.

 2. Avatar for Akuma_Blade Akuma_Blade dedi ki:

  Projenin en başından Darth Vader’in dönüşü olarak lanse edilmemesi gerekiyordu çünkü Darth Vader’in bir ağırlığı var ve her iş bunu kaldırabilecek çapta değil. Devam ederse (ki bizim kararımıza bakmadıklarından eminim) umarım Deborah Chow ile devam edilmez çünkü ta Mandalorian 1. sezondan beri bu evren hakkında yetkinliği olan bir yönetmen imajı vermemişti şahsen bana.

  Kaldı ki ta 1. bölümden izleyici ile kavga ediyorsun, ırkçı ilan edip hedef gösteriyorsun, eleştirme hakkımız bile kalmamış, bu yüzden devamı gelmiş, gelmemiş çok önemli değil bu saatten sonra. Ajandanız için kullanacaksanız isterseniz 10 sezon çekin, ne önemi var ki?

 3. Avatar for Re_lar_Kvothe Re_lar_Kvothe dedi ki:

  İlk üç bölümünü izledim, Zaman Çarkı’ndan bile kötü.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Mars Gezegenindeki Uzay Aracı Güncellendi Windows 98

Kızıl Gezegen’deki Uzay Aracında Dev Güncelleme: “Windows 98’den Mars 2022’ye”

Top Gun Maverick gişe hasılatı 1 milyar dolar

Top Gun: Maverick, 2022 Gişesinde 1 Milyar Doları Geçen İlk Film Oldu