in ,

Organize İşler Disney+ Dizisi Oluyor: Kadroda Andy Garcia ve Russell Crowe da Var

Organize İşler dizisi geliştiriliyor. Disney+, Türkiye için iddialı anlaşmalar yapmayı sürdürüyor. Yılmaz Erdoğan imzalı film serisi, uluslararası kadrosuyla ekrana taşınıyor.

organize işler dizisi disney plus

Organize İşler dizisi geliyor. Disney Plus, Türkiye’ye giriş yapmaya hazırlanırken iddialı bir katalog oluşturmayı hedefliyor. Platformun son hedefi ise Yılmaz Erdoğan’ın ünlü film serisini üç sezon sürecek bir yapıma uyarlamak. Oyuncu kadrosunda ise Andy Garcia, Russell Crowe ve Cem Yılmaz gibi isimler yer alacak.

Disney Plus, Türkiye’de hizmete başlamaya hazırlanıyor. Disney’in dijital yayın platformu Kasım 2019’da kapılarını açmış ve yavaş yavaş dünyaya yayılmaya başlamıştı. Mecranın önümüzdeki yaz Türkiye’de de yayına başlayacağı açıklanmıştı.

Kanal, Türkiye’ye özgün içeriklerle giriş yapmak için ses getirecek isimlerle anlaşmayı sürdürüyor. Daha önce Halit Ergenç, Şahan Gökbakar, Kenan İmirzalıoğlu ve Cansu Dere’nin de yer aldığı 15 isimlik bir kadroyla anlaşan Disney, şimdi de gözünü Organize İşler’e dikti.

Organize İşler Dizisi Uluslararası Kadrosu ile Dikkat Çekiyor

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın aktardığına göre medya devi Yılmaz Erdoğan’ın Organize İşler serisini 3 sezon sürecek bir diziye adapte etmek istiyor.

Platform, şu anda Yılmaz Erdoğan ile el sıkışmış durumda. 3 sezon sürecek Organize İşler dizisinin yanı sıra 2 de sinema filmi hazırlanılacak. Bahsi geçen projelerde yalnızca yerli değil, dünya çapında yıldız isimler yer alacak.

Yılmaz Erdoğan’ın dizi ve filmlerinde Russell Crowe, Andy García ve Cem Yılmaz da yer alacak.

Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği Organize İşler 2005 yılında vizyona girmiş ve 35 milyon Türk lirası bütçesiyle 54 milyon Türk lirası gişe hasılatı elde etmeyi başarmıştı.

organize işler dizisi disney plus yeni

İntiharın eşiğinde bir komedyenin, bir araba hırsızıyla karşılaşmasıyla kendisini içinde bulduğu macerayı konu alan yapım komedi ve drama türlerini bir araya getirmişti. Serinin ikinci filmi Sazan Sarmalı 2019’da izleyici ile buluşmuştu. Üçüncü film Karun Hazinesi ise henüz geliştirme aşamasında. Yeni filmin, bu anlaşmaya dahil olup olmadığı ise şu an için bilinmiyor.

Platform Türkiye’de Şahan Gökbakar’lı Recep İvedik, Engin Akyürek’li Kaçış, Aras Bulut İynemli’li Mustafa Kemal Atatürk yapımlarını da geliştirmeye devam ediyor.

Disney Plus, Ağustos 2022’de Türkiye dahil Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’nın bir bölümünü kapsayan 41 ülkede daha yayına başlayacak.

Siz Disney Plus’ın bu hamlesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Birsen Altuntaş

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Benim Zürafam Uçabilir - Mert Arık

Benim Zürafam Uçabilir Ödüllü Resim Yarışması Başladı

Michelangelo - Medici Aile sapeli restorasyon

Michelangelo İmzalı Medici Aile Şapeli Bakteriler Yardımıyla Restore Edildi: Ünlü Anıta Alışılmadık Temizlik Yöntemi