in

Otostopçunun Galaksi Rehberi Dizisinde Tarih Belli Oldu

Douglas Adams’ın Otostopçunun Galaksi Rehberi serisinden uyarlanan diziden yeni detaylar geldi. Hulu yapımı dizinin çıkış yılı belli oldu.

Otostopçunun Galaksi Rehberi Dizi
- Reklam -
- Reklam -

Geçen yaz bizi en çok heyecanlandıran ve havlularımızı omuzlarımıza atmamıza neden olan haber Otostopçunun Galaksi Rehberi dizisinin yolda olduğu ile ilgiliydi. Sonunda diziye dair yeni detaylar ve olası çıkış tarihi hakkında ilk bilgiler paylaşıldı.

Douglas Adams’ın absürt bir mizah anlayışını bilimkurgu türüyle buluşturduğu Otostopçunun Galaksi Rehberi (The Hitchhiker’s Guide) serisinin dizi uyarlamasında yönetmen koltuğuna geçecek isim belli oldu.

Dizinin yönetmenlerinden birisi olarak olarak Alan Turing’in hayatını anlatan The Imitation Game filmini ve Jennifer Lawrence, Chris Pratt gibi oyuncuları kadrosunda bulunduran Passengers filmini çeken Morten Tyldum karşımıza çıkacak. Tyldum’ın dizinin hangi bölümlerine imza atacağı şimdilik belli değil.

- Reklam -

the hitchhikers guide to the galaxy hulu dizi tarih

Dizinin senaryosu ise Lost, Bates Motel ve Locke & Key gibi yapımlarda imzası olan Carlton Cuse ve Wonder Woman, Pan gibi filmleri yazan Jason Fuchs tarafından kaleme alınacak. İkili, aynı zamanda dizinin yapımcılığını da yapacak.

Otostopçunun Galaksi Rehberi Dizisinin Çekimleri İngiltere’de Başlayacak

Çekimleri İngiltere’de gerçekleştirilecek Otostopçunun Galaksi Rehberi dizisi, geçen yıl Disney tarafından satın alınan dijital yayın servisi Hulu üzerinden yayınlanacak.

Yapıma dair ilk haberlerin geldiği andan itibaren merak edilen konu ise Otostopçunun Galaksi Rehberi dizisinin ne zaman yayınlanacağı sorusuydu. Hulu’nun en az birkaç sezon olarak tasarladığı yapımın 2021 yılı içerisinde hayranların karşısına çıkacağı belirtildi.

Otostopcunun galaksi rehberi adams

Bilimkurgu edebiyatına Arthur Dent, Ford Prefect, Zaphod Beeblebrox ve Marvin gibi pek çok ikonik karakteri kazandıran serinin karakterlerini hangi oyuncuların canlandıracağı ise henüz netlik kazanmış değil.

- Reklam -

Hulu’nun ABC Signature ile ortaklaşa gerçekleştireceği dizi; aslında Otostopçunun Galaksi Rehberi’nin ilk uyarlaması değil. Kitaplar daha önce 1981 senesinde 6 bölümlük bir mini dizi olarak televizyona adapte edilmişti. Ayrıca 2005 yılına ait bir de sinema filmi var. Martin Freeman, Zooey Deschanel, Bill Nighy, Mos Def ve Sam Rockwell gibi oyunculara rağmen film beklenen etkiyi yaratamamıştı.

Otostopçunun Galaksi Rehberi Konusu

İngiliz bilimkurgu yazarı Douglas Adams’ın ilk olarak BBC’de bir radyo tiyatrosu için yazdığı öykü, 1979-1992 yılları arasında 5 kitap halinde yayınlanmıştı.

Bir sabah uyandığında, evinin bir otoyol inşaatı için, gezegeninin ise galaksilerarası bir otoban için yok edileceği bilgisiyle karşılaşan Arthur Dent ile başlıyor kitap. Dent, Ford Prefect adlı bir otostopçuyla gezegenin yıkımından kaçar ve kendisini evrende yaşayan son Dünyalı olarak bulur. Ardından bir klasik olarak: Ve olaylar gelişir…

otostopcu

Dizi uyarlamasına dair sizin görüşleriniz neler? Yapıma dair umutlu musunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşmayı unutmayın.


* The Witcher Dizi Ekibinde Game of Thrones Rüzgârı

Kaynak: TheGWW

Bengü Akagül

1997'de Kadıköy'de doğdum. Yeditepe Üniversitesinde Sinema bölümünden mezun oldum. Sinemanın yanına edebiyatı da koyarak sevdiğim yazarlar ile kitaplarının ön okumalarında çalıştım. Bugünlerde bir prodüksiyon şirketinde çalışıyor, ukulele çalmayı öğreniyor ve deneyimlerime yenilerini katmaya çalışıyorum.

5 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Rwenzori Rwenzori dedi ki:

  Diziden önce kitabı okumak lazım.

 2. Avatar for diddem diddem dedi ki:

  Otostopçunun fan ı olarak gözlerimden kalp çıktı. :heart_eyes: Heyecanlı bekleyiş… Umarım beklentileri karşılar :thinking:

 3. Avatar for EmrecanDogan EmrecanDogan dedi ki:

  Yok artık :thinking:

  Dizi inşallah filmi gibi facia olmaz.

 4. Avatar for Rwenzori Rwenzori dedi ki:

  Önce kitabını okumak daha iyi değil midir?

 5. Avatar for WolfCulture WolfCulture dedi ki:

  Ben biliyordum zaten bunu. 42

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Avatar 2

Avatar 2 Filminden İlk Görüntüler Mercedes’in Konsept Otomobiliyle Duyuruldu

Joker Altın Küre

Joker, Altın Küre Ödülleri’nde Yeni Bir Rekora İmza Attı