Patrick Stewart’lı Yeni Star Trek Dizisinin Çekimleri Başlıyor

Patrick Stewart’ın bir kez daha Kaptan Jean-Luc Picard'ı canlandıracağı yeni Star Trek dizisinin çekimleri başladı.

İlk kez geçtiğimiz yaz duyurulan ve Patrick Stewart‘ı yeniden Jean-Luc Picard rolüyle izleyeceğimiz yeni Star Trek dizisinin çekimleri resmen başladı.

Daha önceki haberimizde de belirttiğimiz gibi, dizi bir yeniden çekim olmayacak. Aksine, gerçek zamanlı bir devam gibi çekilecek. Yani 2002’de gösterime giren Star Trek: Nemesis‘in 17-18 yıl sonrasını konu alacak. Romulus yok olduktan sonra yaşananlarla başa çıkmaya çalışan Picard yeni bir gemiye ve yeni bir mürettebata sahip, daha yaşlı bir kaptan olarak sahne alacak.

Henüz ismi belli olmayan dizi 2399 yılında geçecek. Bu ayrıca şimdiye dek çekilmiş tüm Star Trek film ve dizilerinden çok daha ilerideki bir zaman diliminde geçtiği anlamına geliyor.

Deneyimli aktöre Santiago Cabrera (Big Little Lies), Michelle Hurd (Blindspot), Alison Pill (American Horror Story), Isa Briones (Takers) ve Harry Treadaway (Penny Dreadful) gibi isimler eşlik edecek.

CBS kanalında yayınlanacak dizinin çekimlerinin beş ay sürmesi bekleniyor. Gösterim tarihiyse ne yazık ki şimdilik belirsiz.

GÖZ ATIN  Quentin Tarantino Ekranlara Bir Korku Filmiyle Veda Edebilir
Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor. Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

Patrick Stewart’lı Yeni Star Trek Dizisinin Çekimleri Başlıyor için 9 yorum

  1. mit dedi ki:

    Benim için her zaman Kirk’ün gölgesinde kalacak :slight_smile:


  2. Mr. Spock’ın ünü de her zaman o ikisinin önünde olacak :sweat_smile: Ne yapalım, sivri kulaklar daha dikkat çekiyor :smile:


  3. Turist Ömer! Mantığımız karşısında direnerek bizi alt edebilen tek varlık! :rofl: Onun karşısında anca geminin çay kahve subayı oluruz :rofl:


  4. Nova dedi ki:

    Güzel bir haber ancak tam emin olamadım. Prime Universe olacak bu dizi değil mi? Alternatif bir evren değil, sadece ileri tarihli?


Patrick Stewart’lı Yeni Star Trek Dizisinin Çekimleri Başlıyor

Patrick Stewart’ın bir kez daha Kaptan Jean-Luc Picard’ı canlandıracağı yeni Star Trek dizisinin çekimleri başladı.

Başa dönün