in

Peacemaker Kendi Dizisine Kavuşuyor: HBO Max Yapımında Başrol John Cena

Peacemaker kendi dizisine kavuşuyor. The Suicide Squad filminde karşımıza çıkacak olan DC karakterini John Cena canlandıracak.

Peacemaker Dizi Hbo Max John Cena
- Reklam -
- Reklam -

James Gunn’ın yönettiği yeni The Suicide Squad filminde John Cena’nın canlandıracağı Peacemaker karakterinin dizisi HBO Max’a geliyor. Dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşacak ve hepsi James Gunn’ın kaleminden çıkacak.

Gunn bölümlerin bir kısmının yönetmenliğini de üstlenecek. Dizi, Cena’nın canlandırdığı karakterin geçmişine odaklanacak ve Peacemaker’ın nasıl oluştuğunu anlatacak. James Gunn, John Cena ve Peter Safran dizinin uygulayıcı yapımcılık görevlerini de üstlenecekler.

Peacemaker karakteri ilk olarak 1964’teki Fightin’ 5 çizgi roman serisinde karşımıza çıkmıştı. Joe Gill ve Pat Boyette’nin yarattığı karakter barışa olan sarsılmaz inancıyla ön plana çıkıyor. Barış için her türlü bedeli ödemeye hazır olan Peacemaker bu uğurda kaç kişiyi öldürdüğünü de hiç umursamıyor.

- Reklam -

Peacemaker titri çizgi romanlarda pek çok karakter tarafından üstlenilmiş olsa da ilk Peacemaker, John Cena’nın da film ve dizide canlandıracağı Christopher Smith karakteri. Nazi subayı bir babanın gölgesinde barış için savaş veren Smith, Pax Institute’ün da kurucusu. Pax Institute diktatörler ve savaşa aç liderlerle mücadele eden bir kurum.

Peacemaker Dizi Hbo Max John Cena

HBO Max’in içeriklerden sorumlu yetkilisi Casey Bloys, Peacemaker dizisinin geniş bir evren kuracağını düşünüyor:

“James Gunn benzersiz bir yeteneğe sahip: Geniş bir evren yaratırken karakterlerin ruhu ve zekasını da gösterebilmek. Peacemaker’ın derin dünyasına girmek için sabırsızlanıyoruz.”

Yönetmen Gunn ise dizinin ve Peacemaker’ın ilgilendiği konuların günümüz dünyasında da büyük yeri olduğunu belirtti:

“Peacemaker günümüz dünyasının sorunlarına dalmak için büyük bir fırsat. Bu süper kahraman/süper kötü ve dünyanın en büyük dallamasının bakış açısını izlemek farklı bir tecrübe olacak. The Suicide Squad’ı bu karakterle genişletecek olmaktan mutluyum. John, Peter ve Warner Bros.’taki arkadaşlarımla yeniden çalışacak olmaksa işin en güzel yanı. ”

- Reklam -

Peacemaker Dizisi Çekimleri 2021’de Başlayacak

Eski güreş yıldızı John Cena da Gunn’la çalışmaktan son derece memnun:

“Daha önce de belirttiğim gibi The Suicide Squad’ta James’la birlikte çalışmak büyük bir onurdu. Onunla Peacemaker dizisi için yeniden bir araya gelme şansına sahip olmaktan ne kadar mutluyum bilemezsiniz. Hayranların diziyi izlemesi için sabırsızlanıyorum.”

James Gunn şu sıralar The Suicide Squad’ın çekim sonrası aşamalarıyla meşgul. Dizinin senaryosunu bu yıl bitmeden hazır edip 2021’in ilk günlerinde de çekime başlamayı planlıyor. Ünlü yönetmenin takvimi ilerleyen aylarda Guardians of The Galaxy vol3’le dolu olduğu için Peacemaker’ı hızlıca tamamlama niyetinde.

Peacemaker Dizi Hbo Max John Cena

Peacemaker çizgi roman dünyasından beğendiğiniz bir karakter mi? John Cena’nın dövüş yeteneklerini süper kahraman olarak sergilemesi sizce güzel bir kombinasyon olacak mı? Kayıp Rıhtım Forum’da yorumlarınızı bekliyoruz.


* Kit Harington, Jon Snow Rolü Sonrası: “Dünyanın Daha Fazla Maskülen Karaktere İhtiyacı Yok”

Kaynak: Deadline

Mehmet Çakıcı

1999'da Balıkesir'de doğdu. Küçük yaştan beri fantastik edebiyata ilgi duydu, büyüdükçe diğer edebiyatlara da yaklaştı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde bu ilginin üstüne iyice düşüyor. Uzun bir süre araknofobinin nasıl yazıldığını öğrenemedi.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Kit Harington Jon Snow Maskülen

Kit Harington, Jon Snow Rolü Sonrası: “Dünyanın Daha Fazla Maskülen Karaktere İhtiyacı Yok”

Yalçın Tosun

Yalçın Tosun: Sustuğu ve Susmadığı