in

Peaky Blinders 5. Sezon Yayınlanmaya Başladı

Peaky Blinders 5. sezonuyla BBC One ekranlarına geri döndü! Peki dizi Netflix’teki yerini ne zaman alacak? Kaç sezon sürecek? Bu sezon bizleri neler bekliyor?

BBC’nin sevilen drama dizisi Peaky Blinders için merakla beklenen 5. sezon nihayet başladı. Geçtiğimiz gün BBC One’da ilk bölümüyle yayına giren dizinin yeni sezonu toplamda 6 bölümden oluşacak.

Birmingham’ı ve Peakys’i özleyenlere müjdeli haber geldi. Peaky Blinders 5. sezon sonunda yayınlanmaya başladı.

Cillian Murphy, Helen McCrory, Paul Anderson ve Tom Hardy gibi oyuncularla dikkatleri çekmeyi başaran, dönem atmosferi, sürükleyici hikâyesi ve sağlam oyuncu kadrosuyla yapım, yayınlanmaya başladığı 2013 yılından beri kendisine sıkı bir kitle edindi.

Peaky Blinders

Geçtiğimiz sezon BAFTA’dan En İyi Drama Dizisi Ödülü’yle dönen yapımın yeni sezonda da önemli ödüllere gözünü diktiği biliniyor.

Peaky Blinders 5. Sezon Netflix’e Ne Zaman Gelecek?

Dizinin 5. sezonu 29 Eylül 2019 tarihinde tamamlanacak. Ardından yapım 4 Ekim 2019’da Netflix kütüphanesindeki yerini alacak.

Thomas Shelby ve ailesinin yükseliş hikâyesine şahit olduğumuz dizinin 5. sezonunda 1929 yılına gidiyoruz. Wall Street krizi, Amerika’ya açılan Shelby Company Limited’ı da etkileyecek. Aile bir kez daha yasa dışı işlere geri dönmek zorunda kalacak.

Dizinin yeni sezonunda yapımda olacak yeni isimler ise şöyle: Anya Taylor-Joy Sam Claflin, Brian Gleeson, Neil Maskell, Kate Dickie, Cosmo Jarvis, Emmett J Scanlan, Elliot Cowan, Charlene McKenna, Andrew Koji ve Daryl McCormack.

Paul Anderson, Helen McCrory, Sophie Rundle, Finn Cole, Kate Phillips, Natasha O’Keeffe, Aidan Gillen, Jack Rowan, Charlie Murphy ve Kingsley Ben-Adir ise önceki sezondaki rollerine devam ediyor.

Peaky Blinders Sinema Filmi de Yolda

Toplamda 7 sezon sürmesi beklenen Peaky Blinders için bir de sinema filminin yolda olduğunu hatırlatalım. Dizinin yaratıcısı Steven Knight’ın planlarına göre bu film, dizi yayın hayatına veda etmeden önce bizlerle olacak.

Dizinin gelecek sezonlarına dair henüz bir tarih alamadığımız için filmin olası vizyon gününü kestirmek de oldukça güç. Yine de bu ekibi sinema perdesinde görmek gerçekten de güzel olur.

Peaky Blinders 5. Sezon Fragmanı

Peaky Blinders 5. sezon 2. bölümünün 26 Ağustos 2019’da BBC One’da yayınlanması bekleniyor.

Peki siz yeni sezonu izlemeye başladınız mı? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşmayı unutmayın!

* * *

* The Sopranos Efsanesinin Öncesini Anlatacak Filme Dair Her Şey

* Breaking Bad Filminin Adı Belli Oldu ve İlk Fragman Yayınlandı

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Lord of the Rings vs Game of Thrones

Lord of the Rings vs Game of Thrones: Hangisi, Ne Konuda Daha Başarılı?

Star Wars

Star Wars: The Rise of Skywalker Filminden Yeni Fragman Geldi