in

Peaky Blinders 6. Sezon Çekimleri Tamamlandı: Final Artık Çok Yakın

Peaky Blinders 6. Sezon çekimleri tamamlandı. BBC’nin suç dizisi uzun bir aranın ardından izleyiciler ile buluşmaya hazırlanıyor.

Peaky Blinder 6. Sezon Çekimleri Bitti Final

Peaky Blinders 6. Sezon çekimleri tamamlandı. BBC’nin sevilen suç ve drama dizisi final sezonu için geri sayıma geçti.

2013 yılında BBC ekranlarında yayınlanmaya başlayan Peaky Blinders dizisi kısa sürede kendisine ciddi bir izleyici kitlesi bulmayı başardı. Locke, Serenity, Eastern Promises ve Oscar adayı Dirty Pretty Things ile karşımıza çıkan Steven Knight tarafından yaratılan dizi 6. sezon ile final yapmaya hazırlanıyor.

Başrolünde Cillian Murphy’nin bulunduğu yapımda Paul Anderson, Sophie Rundle, Ned Dennehy, Finn Cole, Harry Kirton, Joe Cole, Annabelle Wallis, Sam Neill, Anya Taylor-Joy ve Tom Hardy gibi isimler yer alıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Polly karakterini canlandıran ve kilit rolllerden birisi olan Helen McCrory ise geçen nisan ayında hayatını kaybetti.

Peaky Blinder 6. Sezon Çekimleri Bitti Final

5. sezon bölümleri Ağustos 2019’da yayınlanmaya başlayan dizi, Koronavirüs pandemisi nedeniyle 6. sezon çekimlerini bir hayli ertelemek durumunda kaldı. Normal şartlarda dizinin prodüksiyonunun 2020’nin başında yapılması gerekiyordu. Neticede uygun şartlar oluştu ve tedbirler eşliğinde final sezonunun çekimleri tamamlandı.

Peaky Blinders 6. Sezon Yayın Tarihi Henüz Açıklanmadı

Peaky Blinders 6. sezon hakkında bildiklerimiz şimdilik kısıtlı. Yeni sezonda faşizm ve ırkçılığın yükselişine tanıklık etmeye devam edeceğiz. Politikaya da atılan Thomas Shellby, yeni sezonda olayların II. Dünya Savaşı’nın başlangıcına dek geçen kısmında tarihin yine tam göbeğinde olacak. İlk bölüm ise 5. sezon 6. bölüm Mr. Jones’un bittiği yerden başlayacak.

Yaşamını yitiren Helen McCrory’nin dizinin final sezonunda yer alıp almayacağı ya da ne kadar görüneceği ise şimdilik bilinmiyor.

Helen McCrory peaky blinders

Yeni sezon kadrosuna katılan isimler arasında suç film ve dizilerinden tanıdığımız Stephen Graham da yer alıyor. Graham’ı Martin Scorsese’nin son filmi The Irishman’de ve Boardwalk Empire dizisinde önemli rollerde görme fırsatı yakalamıştık.

İlk etapta toplamda 7 sezon olarak planlanan dizinin, 6. sezon ile final yapacağı açıklanmıştı. Sevilen yapım macerasına sinema perdesinde devam edecek ve en az bir film ile izleyicinin karşısına çıkacak. Final sezonu ise toplamda 6 bölümden oluşacak.

Peaky Blinders 6. sezon yayın tarihi henüz açıklanmış değil. Tahminler ise 2021’in sonu ya da 2022’nin ilk aylarını gösteriyor. Dizinin ilk 5 sezonu, şu sıralar Netflix üzerinden izlenebiliyor.

Sizin yeni sezondan beklentileriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Digital Spy

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

spider-man 3 willem dafoe green goblin

Spider-Man: No Way Home Ana Kötüsü Willem Dafoe’lu Green Goblin Olabilir

Superman vs Omni-Man

Omni-Man vs. Superman: Hangi Süper Kahraman Daha Güçlü?