in

Penny Dreadful: City of Angels Dizisine İlk Bakış

Penny Dreadful: City of Angels dizisi ufukta gözüktü. Diziden ilk fotoğraflar ve yapıma dair yeni detaylar paylaşıldı.

Penny Dreadful

ABD’nin popüler kablolu televizyon kanallarından Showtime ekranları, 2014-2016 yılları arasında Penny Dreadful adlı bir diziye ev sahipliği yaptı. Başrolünde Eva Green’in yer aldığı yapım Reeve Carney, Timothy Dalton, Josh Hartnett gibi isimleri de barındırıyordu. 3 sezonun ardından Penny Dreadful’a ne yazık ki veda etmemiz gerekti. Şimdiyse City of Angels zamanı.

Korku/fantezi/dram türlerindeki Penny Dreadful, korku literatürünün tarihine geçmiş Doktor Frankenstein, Dorian Gray, Dracula gibi karakterleri aynı yapımda buluşturup ortaya özel bir kolaj çıkartıyordu. Viktorya Dönemi’nin Londra’sında geçen yapım bizlere başarılı bir dönem atmosferi sunmaktan da geri kalmıyordu.

[Penny Dreadful: City of Angels İlk Fragman İçin Tıklayın]

Şimdiyse Penny Dreadful: City of Angels zamanı geldi. Entertainment Weekly tarafından paylaşılan özel fotoğraflar ve dergide yayınlanan yeni açıklamalar bize diziye dair yeni ipuçları veriyor.

Hugo, The Aviator ve Gladiator gibi yapımlarla Oscar’a da aday olan senarist John Logan tarafından geliştirilen City of Angels, bu defa bizleri 1938 yılının Los Angelas’ına konuk edecek.

Penny Dreadful: City of Angels Dizisinin Konusu

Dönemin sosyal gerilimini ekrana taşıyacak City of Angels, Meksikalı Amerikan folklorundan da bolca yararlanacak. Santa Muerte ve şeytanın diğer yardakçılarının karşımıza çıkacağı dizi, Penny Dreadful’un büyülü evrenine yakışan bir karanlığı ekrana taşıyacak.

İşlenen korkunç cinayeti çözmek durumunda kalan Dedektif Tiago Vega (Daniel Zovatto), kentin ilk otoyollarının yapılacağı bir tarihte kendisini karanlık bir hikâyenin içinde bulur.

Penny Dreadful: City of Angels Kadrosu

Dedektif Tiago Vega karakterini It Follows, Don’t Breathe ve Heavy gibi yapımlardan tanıdığımız Daniel Zovatto canlandırıyor.

Hemen aşağıda, fotoğraflarda da göreceğiniz Magda karakterini ise Natalie Dormer canlandırıyor. Kendisini Game of Thrones dizisindeki Margaery Tyrell, The Hunger Games’ten Cressida ve The Tudors’tan Anne Boleyn gibi rollerle izleme fırsatı bulduk. Magda, şekil değiştiren ve şeytana hizmet eden karanlık bir karakter olacak.

Penny Dreadful
Natalie Dormer

Dizide yer alan diğer oyuncular şu şekilde: Nathan Lane, Jessica Garza, Kerry Bishé, Ethan Peck, Adriana Barraza, Michael Gladis, Dominic Sherwood, Johnathan Nieves, Piper Perabo, Amy Madigan ve Lorenza Izzo.

Penny Dreadful: City of Angels dizisinin 2020 yılı içerisinde Showtime ekranlarındaki yerini alması bekleniyor. Dizinin net yayın tarihi ise 16 Nisan 2020 olarak duyuruldu.

Natalie Dormer

Diziye dair görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

* * *

* 2019’da Dijital Platformlarda En Çok İzlenen 20 Dizi

Kaynak: EW

Oyla!

Bengü Akagül

1997'de Kadıköy'de doğdum. Kitap okumaya lisedeyken Doğu Yücel'in romanı Varolmayanlar ile başladım. Bir zamanlar okuru olduğum yazarlar ve şairlerle zaman içinde çalışma fırsatı da yakaladım. Şimdilerdeyse okuyarak, yazarak ve izleyerek günleri deviriyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Carmen Carmen dedi ki:

    Bir an önce gelsin. Çok merak ediyorum. Gözlerim Eva Green’i arayacak ama yine çok güzel bir iş çıkaracaklarını düşünüyorum. Beklentimin üstünde olması dileğiyle.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Lucifer

2019’da Dijital Platformlarda En Çok İzlenen 20 Dizi

Klaus Mann

Klaus Mann Telifleri 2020’de Serbest Kalıyor