in ,

1919’un İstanbul’unda Geçen “Pera Palas’ta Gece Yarısı” Dizisinden Fragman: Netflix’ten Zaman Yolculuğu

Pera Palas’ta Gece Yarısı fragmanı yayınlandı. Atatürk’e yönelik bir komplonun da yer aldığı Netflix Türkiye’nin yeni dizisi yakında başlıyor.

Pera Palas'ta Gece Yarısı fragman netflix

Pera Palas’ta Gece Yarısı fragmanı paylaşıldı. Netflix Türkiye’nin yeni dizisi ufukta gözüktü. Hazal Kaya ve Selahattin Paşalı’nın başrollerinde yer aldığı yapım, günümüzde bir otel odasından 1919’a açılan bir kapıyla hikâyesine başlıyor.

Netflix Türkiye’nin son dönemlerde en çok merak edilen dizisi Pera Palas’ta Gece Yarısı için ilk tanıtım fragman yayınlandı. İzleyiciyi 1919 yılının İstanbul’una davet eden dizi, Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik siyasi bir komplonun da işleneceği konusu ile dikkat çekiyor.

İngiliz tarihçi ve yazar Charles King’in Midnight at the Pera Palace: The Birth of Modern Istanbul adlı eserinden uyarlanan dizi önümüzdeki mart ayında izleyicilerle buluşacak.

Pera Palas’ta Gece Yarısı | Tanıtım Fragmanı – İZLE

Başrollerinde Adını Feriha Koydum ve Bizim Hikâye ile tanınan Hazal Kaya ve Aşk 101 ile tanınan Selahattin Paşalı’nın yer aldığı yapımın oyuncu kadrosunda Tansu Biçer, Yasemin Szawlowski, Clare Louise Frost, Jordan J Gallagher ve James Chalmers gibi isimler bulunuyor.

Charles King’in kurgu dışı kitabından serbest bir şekilde uyarlanan dizide genç gazeteci Esra (Hazal Kaya), İstanbul’un ünlü otellerinden Pera Palas hakkında bir yazı yazmak için otele gidiyor. Otel odalarından birisinde 1919’a açılan bir kapıyla karşılaşan Esra, tekinsiz bir zaman yolculuğunun ardından kendisini tuhaf bir maceranın ortasında buluyor. Burada İstanbul’un çılgın kulüplerinden birisinin sahibi olan Halit’le (Selahattin Paşalı) tanışan Esra, aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk’e karşı düzenlenmesi planlanan siyasi bir komplodan haberdar oluyor.

Pera Palas’ta Gece Yarısı Dizisi netflix türkiye

Yapımcılığını Rise of Empires: Ottoman ve Hekimoğlu dizilerini hazırlayan Karga Seven Pictures’ın üstlendiği dizide yönetmenlik Emre Şahin’e emanet. Şahin, daha önce yine bir Netflix yapımı olan Rise of Empires: Ottoman’ı da yönetmişti.

Globaldeki adı Midnight at the Pera Palace olarak duyurulan dizi yerli ve yabancı oyuncu kadrosu ve işlediği konu itibarıyla dünya çapında bir izleyici kitlesine ulaşmayı hedefliyor.

İlk sezonu toplamda 8 bölüm sürecek olan Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisi 3 Mart 2022’de izleyicilerin karşısına çıkacak.

Sizin diziden beklentileriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

4 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Srbs Srbs dedi ki:

  Netflix böyle kaliteli yapımlara yöneldikçe mutlu oluyorum. Ayrıca Hazal Kaya gibi toplumsal cinsiyet eşitliğini savunan birine kadroda yer verdikleri için daha da mutlu oldum.

 2. Avatar for Nefrayto Nefrayto dedi ki:

  Dönemi yansıtacak ve rahmetli Atatürk’e değinecek olması nedeniyle, senaryosunu merak ettiğim bir dizi oldu :open_mouth: Hakkını vererek, kaliteli bir şekilde çekilir umarım.

 3. Avatar for Srbs Srbs dedi ki:

  Sırf Hazal Kaya için izlemeye çalıştım ama olmadı, bıraktım. Diyaloglar çok yavan, çok basit, bir türlü giremedim olaya, kendime eziyet etmemek adına hayal kırıklığına uğrayarak yarıda bıraktım. Hem Agatha Christie hem Geleceğe Dönüş temasını kullanarak bu kadar vasat olması üzücü.
  Film şeklinde olsa işi çok daha güzel kotarabilirlermiş, ancak böyle 8 9 bölümlük bir eser olmamış.

 4. Avatar for Kubilay_Gunay Kubilay_Gunay dedi ki:

  Kendini izlettiriyor ama kaliteli mi olmuş kalitesiz mi olmuş, bilemedim. Akıcıydı, sıkılmadım fakat ya film tarzında yapılıp kısa olmalıydı ya da senaryoya ilginç ve komik şeyler eklenip 20-25 bölümlük dizi de çekilebilirmiş. Zaman ve döngü temalarını seviyorum, o tarz filmleri kaçırmamaya çalışıyorum. Sonraki olayları, hatta finalde bile neler olacağına dair fikirlerim vardı ve çokta yanılmadım. Beni şaşırtmayı başaramadı yani. Yine de izlediğime pişman değilim.

  Ufak da olsa bir spoiler içerir aşağısı.

  Dimitri karakteri Matrix’teki şu anahtarcı değil mi ya? Ayrıca Control oyunundaki iş yerinde yerleri süpüren bir adam vardı ama ne iş yapardı unuttum, onu da anımsattı nedense. Hatıralar, hatıralar. :blush:

  Büyük spoiler içerir.

  Size spoiler mupoiler falan yok, gidin diziyi izleyin kardeşim, ayıptır günahtır. :grin:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Scream 6 çığlık yeni film

Scream 6 Geliyor: Çığlık Serisi Yeni Filmlerle Devam Ediyor

Leonardo da Vinci helikopter icat drone

Leonardo da Vinci’nin 530 Yıl Önce Hayal Ettiği Helikopterden İlhamla Drone Tasarladılar