in

Disney’in “Percy Jackson and the Olympians” Uyarlamasında Çekimler Başladı

Percy Jackson and the Olympians dizisi için çekimler başladı. Disney Plus’ın Rick Riordan’ın ünlü fantastik serisinden uyarladığı yapım prodüksiyon aşamasında.

Percy Jackson and the Olympians Dizi çekimleri
- Reklam -
- Reklam -

Percy Jackson and the Olympians dizi uyarlaması prodüksiyon aşamasına geçti. Rick Riordan’ın Yunan mitolojisine odaklanan fantastik serisi, Disney Plus ile ekrana taşınıyor.

Daha önce 20th Century Fox tarafından ilk iki kitabı (Şimşek Hırsızı ve Canavarlar Denizi) beyaz perdeye uyarlanan ancak olumlu eleştiriler almayan seri, şansını bir de Disney Plus’ın dizi uyarlamasında deneyecek. Disney’in Fox’un büyük çoğunluğunu satın almasıyla el değiştiren Percy Jackson markası, yeni macerasına hazır.

Percy Jackson’ı Walker Scobell, Annabeth Chase’i Leah Jeffries, Grover Underwood’u ise Aryan Simhadri’nin canlandıracağı yapımda prodüksiyon süreci başladı. Serinin yazarı Riordan, Instagram hesabı üzerinden heyecanlandıran haberi okurlarıyla paylaştı.

- Reklam -

Percy Jackson and the Olympians Dizi disney plus çekimler

Hayranların uzun süren bekleyişinin ardından Olimposlular serisi yeni bir uyarlamaya kavuşuyor. Özellikle genç ve genç yetişkin kitlesinde geniş kapsamlı bir okur kitlesine sahip olan seri, dünya çapında milyonlarca okura ulaşmıştı.

Yunan tanrı ve tanrıçalarının günümüz dünyasında var olduğu seri, yarı tanrı Percy ve arkadaşlarının mitolojiden beslenen çeşitli görevleri yerine getirmesini konu alıyor.

Percy Jackson and the Olympians Dizi Uyarlaması için Yayın Tarihi Verilmedi

Rick Riordan’ın pilot bölümünü Jonathan E. Steinberg (Black Sails) ile birlikte yazdığı yapımda, Steinberg aynı zamanda yapımcı olarak görev alacak. Dan Shotz da dizinin yapımcılığında Steinberg’e eşlik edecek.

Disney TV’den Ayo Davis, daha önce yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

“Yaratıcı ekibimize, Rick, Jon ve Dan liderlik ederken milyonlarca Percy Jackson okurunun iyi bildiği mitolojik kahramanlara layık, etkileyici bir televizyon dizisi yaratma konusunda gayretle çalışıyoruz.”

Dizinin ilk sezonu Şimşek Hırsızı (The Lightning Thief) kitabını konu alacak ve toplamda 8 bölümden oluşacak.

- Reklam -

Dizinin çıkış tarihi için ise şimdilik bir açıklama yapılmış değil. Ancak serinin 2023 yılı içerisinde izleyiciyle buluşması bekleniyor.

Dizi Kadrosuna Yeni İsimler Katıldı

Ana karakterlerin netleşmesinin ardından, dizi kadrosuna dahil olan birkaç isim daha oldu. Kitaplarda önemli bir rol üstlenen MR. D/ Dionysus’u Jason Mantzoukas’ın canlandıracağı açıklandı. Mantzoukas, The Dictator ve They Came Together ile tanınıyor.

Percy Jackson and the Olympians yeni oyuncular

Big Little Lies, Boardwalk Empire ve Twin Peaks ile tanınan Virginia Kull ise Sally Jackson rolü için seçildi.

Bayan Dodds / Alecto rolü Happy Endings ile tanınan Megan Mullally, Bay Brunner / Chiron rolü Super 8 dizisinden Glynn Turman, Gabe Ugliano rolü için ise It’s Always Sunny in Philadelphia’dan Gabe Ugliano katıldı.

Percy Jackson ve Olimposlular serisi Türkiye’de Doğan Egmont Yayıncılık tarafından yayımlanıyor.

Siz dizi uyarlaması hakkında ne düşünüyorsunuz Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Collider, Decider

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

orhan pamuk taray apartmanı yıkılıyor

Orhan Pamuk’un da Yaşadığı Tarihi Taray Apartmanı Yıkılıyor: Nobel Ödüllü Yazar 20 Bin Kitabını Nakledecek

la casa de papel kore fragman

La Casa de Papel’in Kore Uyarlamasından Resmi Fragman Yayınlandı