in

Rick Riordan, “Percy Jackson and the Olympians” Dizisinde Çekimlerin Neredeyse Tamamlandığını Açıkladı

Percy Jackson and the Olympians dizisi çekimleri neredeyse tamamlandı. Serinin yazarı Rick Riordan, hayranları sevindirecek yeni bilgiler paylaştı.

Percy Jackson and the Olympians Dizisi Çekimleri Tamamlanıyor
- Reklam -
- Reklam -

Rick Riordan, Percy Jackson and the Olympians dizisi çekimlerinin neredeyse tamamlandığı açıkladı.

2010 yılında 20th Century Fox tarafından Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief (Şimşek Hırsızı) adıyla sinema filmine de uyarlanan seri, ardından 2013’te Sea of Monsters (Canavarlar Denizi) ile yolculuğuna devam etmiş ancak ne yazık ki beklenen başarıyı gösterememişti. Yine de hayranlar yıllar boyunca devam filminin gelişini bekledi. Fakat bunun yerine daha farklı bir şey oldu.

Aynı adlı popüler mitoloji serisine dayanan olan Percy Jackson dizisi ile ilgili söylentiler ilk olarak 2019 sonlarında çıkmış, Mayıs 2020’de ise kesinlik kazanmıştı. Şu an için resmi bir çıkış tarihi olmamasına rağmen dizinin 2023 sonu ya da 2024 yılı içerisinde Disney Plus’a gelmesi bekleniyor.

- Reklam -

Percy Jackson and the Olympians dizisi çekimleri

Eylül ayının ortalarına doğru D23 Expo etkinliği için ilk tanıtım fragmanının yayınlandığı dizinin çekimleri haziran ayının başlarında başlamıştı. Şimdi de Riordan, çekimlerin ne kadar ilerlediği konusunda bir güncelleme paylaştı.

Olimposlular dizisinin gelişimi hakkında güncellemeler sunduğu kişisel blogunda yeni bir yazı yayımlayan Riordan, hayranlara son bölümlerin ana çekimlerinin başladığını ve kısa süre içinde tamamlanacağını doğruladı.

“Şu an hangi aşamadayız: İlk sezonun son bölümleri için ana çekimlere başladık. Daha önce de belirttiğim gibi, 2023’ün ocak ayının ortasına kadar çekim yapacağız.”

Çekimleri Devam Eden Percy Jackson and the Olympians Dizisi Birçok Konuk Oyuncu İçerecek

Ünlü yazar, dizinin ana oyuncu kadrosunu övmeye devam ederken, bölümler için kesintilerin stüdyo ile değiş tokuş edildiğini de sözlerine ekledi:

“Ana kahraman üçlümüz Walker, Leah ve Aryan her bölümde daha da iyiye gidiyor. İzlemesi inanılmaz. Ayrıca birçok konuk oyuncuyla çalışırken harika zaman geçiriyorlar. (Geçen gün Percy’nin Hades’i bir havai fişekle ürküttüğüne dair bir söylenti duydum. Ne doğrulayabilirim ne de inkar edebilirim, ama bu Percy için çok uygun geliyor.”

- Reklam -

Riordan’ın açıklamaları göz önünde alındığında, ana çekimlerin tamamlanmasıyla birlikte aynı anda devam eden post prodüksiyon aşaması sayesinde yakın zamanda yeni ve daha detaylı fragmanların geleceği tahmin ediliyor.

Percy Jackson and the Olympians Dizi disney plus çekimler

Rick Riordan ve Jon Steinberg tarafından ortaklaşa yazılan dizinin yönetmenliğini James Bobin üstleniyor ve baş yapımcılar olarak Steinberg, Bobin, Riordan, Rebecca Riordan, Dan Shotz, Bert Salke, Monica Owusu-Breen, Jim Rowe ile Anders Engström görev yapıyor. Walker Scobell, Leah Sava Jeffries ve Aryan Simhadri tarafından canlandırılan Percy, Annabeth ve Grover’ın dışında dizide Lin-Manuel Miranda, Megan Mullally, Jason Mantzoukas, Virginia Kull, Glynn Turman, Tim Sharp, Dior Goodjohn, Olivea Morton, Charlie Bushnell, Adam Copeland, Suzanne Cryer ve Jessica Parker Kennedy gibi isimler yer alıyor.

Son olarak serinin yıllar sonra The Chalice of the Gods adlı yeni bir kitapla devam edeceği de kısa süre önce yazarı tarafından duyurulduğunu bir kez daha hatırlatalım.

Percy Jackson dizisinden beklentileriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilir, ayrıca tüm içeriklerimizden anında haberdar olmak adına bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Collider

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Keanu Reeves yeni film Outcome Başrol - Jonah Hill

Keanu Reeves, Jonah Hill’ın Yeni Filmi “Outcome”da Başrol Olacak

2022 National Book Award Kazananları

ABD’nin Önemli Edebiyat Ödüllerinden National Book Award’ın 2022 Yılı Kazananları Belli Oldu