in

Problemli Kahraman “Moon Knight”ın Dizisi Gelebilir

Marvel evreninin problemli zihniyle meşhur, mistik unsurlarla yoğrulmuş tuhaf kahramanı Moon Knight’ı kendi televizyon serisinde izleyebiliriz.

moon knight ust2
- Reklam -
- Reklam -

Kendisine Marvel evreninin Batman’i denen bir karakter var hiç duydunuz mu? Mistik yanları ve yığınla psikolojik problemleri olan Moon Knight‘tan (Marc Spector) söz ediyoruz. Görece diğer kahramanlara nazaran ismi daha az bilinse de kemik bir hayran kitlesine sahip olduğunu söylemek gerekli. Ayrıca Kara Şövalye’nin kopyası demek Spector’a büyük haksızlık olur. Esinlenme aşikâr evet, lakin kendine özgü özelliklere ve dünyaya sahip ayakları yere basan sağlam bir karakter.

Ayrıca hatırlatmadan geçmeyelim, farklı çizgide yer alan Jeff Lemire imzalı çizgi romanını dilimizde de okuma fırsatına erişmiş ve çok beğenmiştik. Çizgi romanlarına âşık kitle de uzun zamandır Ay Şövalyesi’ni beyaz ekranlarda görmek adına isteklerini belirtiyordu. Yeni gelen haberse sevenlerini heyecanlara gark edecek cinsten.

Geçenlerde IGN’de şu anki ve gelecekteki projeleri hakkında konuşan Steven S. DeKnight, “Bir ara Moon Knight ile bir şeyler yapmayı denemek isterim,” diyerek ilgisini dile getirdi. Kendisini, yakınlarda vizyona giren yönetmenliğini yaptığı film Pasifik Savaşı: İsyan’ın (Pacific Rim: Uprising) yanı sıra kötü eleştiri bombardımanına tutulan süper kahraman dizilerinin yeni bir soluk almasını sağlayan Daredevil serisinin de yapımcılığını yapmasından tanıyoruz. DeKnight şöyle ekledi:
Marvel evreninde beğendiğim çok fazla karakter var. Benim için gerçekten tamamen zaman meselesi. Tahmin edebileceğiniz üzere şu sıralar takvimim biraz yoğun. Daredevil’e imza attığım vakit, sevdiğim iki karakter Iron Fist ve Punisher için de ilgimi dile getirmiştim. Moon Knight’ı da görmekten çok mutlu olurum. Gerçekten çok iyi bir karakter.
Özellikle Daredevil ile karanlık süper kahraman dünyalarına da uzak olmadığını bizlere göstermişti. Bundan dolayı sevenlerinin içi bir nebze rahatlayabilir. Fakat böyle bir proje yapılacaksa hem zihinsel gelgitler hem de mistik elementler üzerinden farklı bir atmosfer yaratılmalı ve cesur bir iş olmalı. Böyle olmazsa büyük hüsran olabilir.

- Reklam -

Peki sizlerin konu hakkındaki görüşleri neler? Ay Şövalyesi’ni Netflix serisi olarak görmek ister misiniz? Yoksa dokunmasınlar mı?

- Reklam -

Cem Altınışık

1993 yılında Ankara’da doğdu. Çocukluğunun bir kısmını İzmir’de geçirdi ve şu an İstanbul'da yaşamakta. Psikoloji bölümünde eğitim gördü. Edebiyat, sinema, bilgisayar oyunları, müzik ilgisi ve bunları paylaşma sevgisiyle çeşitli kültür-sanat sitelerinde yazdı.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

edebiyat hayatimi nasil kurtardi ust

Shields’in Kaleminden Yeni Bir Kitap: Edebiyat Hayatımı Nasıl Kurtardı

Zaman Hırsızı - Clive Barker - İnceleme

Zaman Hırsızı: Clive Barker’dan Mit ve Masallarla Dolu Bir Serüven