in

Ratched İzlenme Rakamları ile Netflix’in 2020’deki En Popüler Dizisi Oldu

Ratched izlenme rakamları açıklandı. Netflix, diziyi ilk 28 gününde 48 milyon kişinin izlediğini belirterek 2020’nin en çok izlenen orijinal yapımı olduğunu duyurdu.

Ratched İzlenme Rakamları

Ratched izlenme rakamları ile Netflix’in 2020’de en çok izlenen dizisi oldu. Kanal, Sarah Paulson’ın başrolünde olduğu dizinin 48 milyon kez izlenerek yılın en iyi izlenme rakamını elde ettiğini duyurdu.

18 Eylül’de ilk sezonu Netflix’te yayınlanan dizi, One Flew Over the Cuckoo’s Nest öncesinde yaşananları konu ediniyordu. Hemşire Mildred’ın karanlık hikâyesine odaklanan Ratched, kısa süre içerisinde platformun en çok izlenen dizisi olmayı başardı. Sarah Paulson’ın başrolünü oynadığı dizide Cynthia Nixon, Sharon Stone, Charlie Carver, Judy Davis, Liz Femi, Sophie Okonedo, Finn Wittrock, Jon Briones, Alice Englert, Vincent D’Onofrio, Corey Stoll ve Amanda Plummer gibi isimler yer alıyor.

Ratched İzlenme Rakamları

Dizi, Ryan Murphy’nin Netflix ile olan kazançlı anlaşmasının bir parçası. Yazarın yayın platformu ile yaptığı anlaşma sonrasında birkaç orijinal içerik hazırladığı biliniyordu. Çoğu üzerinde hâlâ çalışmalar devam ediyor. Yaratıcı isim en çok Hulu için yaptığı American Horror Story dizisiyle tanınıyor. Şimdi de Netflix’e hazırladığı Rathced ile benzer gotik korku estetiğini yakalamaya çalışıyor. Dizi için daha en başından iki sezon için anlaşma yapılmıştı.

Netflix, sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı bir Tweet ile, Ratched 1. sezonunun yılın en büyük orijinal işi olduğunu ortaya koydu. Dizinin ilk sezonunun 48 milyondan fazla izleyiciyi çektiğini yazdı.

Ratched 2. Sezon Çekimleri Önümüzdeki Yıl Başlıyor

“İlk 28 gününde, 48 milyon üyemiz Hemşire Ratched’dan randevu aldı. Bu, onu yılın en büyük orijinal ilk sezonu yaptı.”

Bilindiği üzere Netflix genellikle orijinal şovları için izleyici sayılarını yayınlamıyor. Haliyle bu haber, Netflix ile beş yıllık anlaşması olan ve toplamda 300 milyon dolarlık bir anlaşma yapan Murphy için iyi gözüküyor.

Dizi, 1975 yılında sinemalara gelen ve Milos Forman tarafından yönetilen Guguk Kuşu filmindeki bir karaktere odaklanıyor. Toplamda 9 dalda Oscar adaylığı bulunan ve beşini de kazanan filmin başrolünde Jack Nicholson yer alıyordu. O film de Amerikalı yazar Ken Kesey’nin kaleme aldığı One Flew Over the Cuckoo’s Nest kitabından uyarlanmıştı.

Ratched Netflix Dizisi Fragman - One Flew Over the Cuckoo’s Nest

Peki siz Mildred Ratched odaklı hikâyeyi nasıl bulmuştunuz? Dizi beklentilerinizi karşıladı mı? İkinci sezonu bekliyor musunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.


* Ratched 1. Sezon İncelemesi: Guguk Kuşu Evreninde Psikoloji, Manipülasyon ve Gerilim

Kaynak: Deadline

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Ikiru Akira Kurosawa Kazuo Ishiguro

Kazuo Ishiguro, Akira Kurosawa’nın Ikiru Filminin Yeniden Çevrimini Yazıyor: Living Geliyor

Gerçek Bir Hikâye - Loukianos

Gerçek Bir Hikâye: Loukianos’tan Hellen Yazarlarına Fantazi ve Bilimkurgu Odaklı “Sataşma”