in ,

Ratched: One Flew Over the Cuckoo’s Nest Öncesini Anlatan Netflix Dizisinden Fragman

One Flew Over the Cuckoo’s Nest öncesi hemşire Mildred’ın karanlık hikâyesine odaklanacak bir dizi geliyor. Guguk Kuşu’ndan öncesini anlatan Ratched dizisinden ilk fragman!

Ratched Netflix Dizisi Fragman - One Flew Over the Cuckoo's Nest

Ken Kesey’nin aynı isimli kitabından uyarlanan One Flew Over the Cuckoo’s Nest filminin öncesini anlatan bir Netflix dizisi geliyor. Ratched adlı yapım, film ve kitapta karşımıza çıkan zalim hemşire Mildred Ratched’a odaklanacak. Dizide ikonik hemşireyi Sarah Paulson canlandırıyor.

İlk olarak 1962 yılında yayımlanan One Flew Over the Cuckoo’s Nest kitabı Amerikalı yazar Ken Kesey’nin en bilinen eserleri arasında yer alıyor.

1975 yılımda Milos Forman tarafından sinemaya uyarlanan Guguk Kuşu, 9 dalda Oscar’a aday gösterilmiş ve 5 dalda Akademi Ödülü’ne layık görülmüştü. Yapımdaki performansları ile ödüllere layık görülen Jack Nicholson, Randle Patrick McMurphy’yi canlandırırken Louise Fletcher ise Hemşire Mildred Ratched’ı canlandırmıştı.

Şimdi ise Netflix ile bu dramatik hikâyenin öncesine, Mildred Ratched’ın orijin hikâyesine odaklanıyoruz.

Ratched Netflix Dizisi - One Flew Over the Cuckoo's Nest

Yaratıcı koltuğunda Ryan Murphy’nin oturduğu Ratched dizisinden ilk fragman ve yayın tarihi bilgisi de geldi.

One Flew Over the Cuckoo’s Nest (Guguk Kuşu) Öncesini Anlatan Ratched Dizisi Ne Zaman Yayınlanacak?

American Crime Story, Feud ve Pose gibi dizilerin arkasındaki isim olan Ryan Murphy’nin yeni dizisi yakında görücüye çıkıyor. Murphy, senaryoda Evan Romansky ile birlikte çalıştığı yapım hemşire Mildred Ratched’ı işleyecek. Orijinal filmde Louise Fletcher ile gördüğümüz karaktere Sarah Paulson hayat verecek.

Golden Globe ödüllü Sarah Paulson’ı 12 Years a Slave, Carol, Glass ve American Horror Story gibi yapımlardan tanıyoruz.

Ratched Netflix Dizisi Fragman - One Flew Over the Cuckoo's Nest

Ratched dizisinin oyuncu kadrosunda Paulson dışında yer alacak isimler şu şekilde: Cynthia Nixon, Sharon Stone, Charlie Carver, Judy Davis, Liz Femi, Sophie Okonedo, Finn Wittrock, Jon Briones, Alice Englert, Vincent D’Onofrio, Corey Stoll ve Amanda Plummer.

Korku ve gerilim türündeki yapım, 1947 yılına -filmden 10 yıl öncesine- davet eden dizi, akıl hastanesinde çalışan Mildred’ın dönüşüm hikâyesini konu alıyor.

Ratched dizisi 18 Eylül 2020 tarihinde Netflix’teki yerini alacak.

Ratched – Türkçe Altyazılı Fragman | İZLE

Peki siz Mildred Ratched odaklı bir dönüşüm hikâyesi izlemeye nasıl yaklaşıyorsunuz? Diziye dair beklentileriniz neler? Orijinal kitap ve film hakkındaki düşünceleriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

* * *

* Paul Thomas Anderson Yeni Filmi ile Geliyor: Bradley Cooper da Kadroda Olabilir

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Ve Diğer Kutsal Şeyler - Selim Bektaş

Ve Diğer Kutsal Şeyler: Selim Bektaş’tan Absürd Bir Yol Romanı

dune filmi

Dune Yönetmeni Filmi Yetiştirmek İçin Zamanla Yarışıyor