in

Netflix, Resident Evil Dizisini İlk Sezonun Ardından İptal Etti

Resident Evil 2. sezon iptal edildi. Netflix, ilk sezonuyla çok fazla olumsuz eleştiri alan oyun uyarlamasına devam etmeme kararı aldı.

Resident Evil 2. sezon iptal edildi

Resident Evil 2. sezon iptal edildi. Netflix, ilk yayınlandığı andan bu yana kötü eleştiriler alan oyun uyarlamasının fişini çekti.

Bu yıl çıkış yapan Resident Evil dizisi, aynı adlı Capcom video oyun serisinin en son uyarlaması oldu. İlk haberleri 2019’da gelen dizi, 14 Temmuz 2022’de yayına girdi. Daha önce oyun serisine birkaç film uyarlaması yapılmıştı. Ancak yeni çıkan dizi, filmlerden ve oyunlardan farklı bir evrende geçmesi nedeniyle farklı bir yol izledi. Bununla birlikte, bazı oyun karakterleri ve olay örgüsü de televizyon dizisinin kıvrımlarına girdi.

Resident Evil, Netflix’in bu ayın başlarında en çok izlenen 5 orijinal dizisinden biri olmasına rağmen, yayın platformunun tüm orijinal dizileri arasında en düşük Rotten Tomatoes izleyici puanlarına sahipti. Eleştirel tepkiler kullanıcı yorumlarına göre biraz daha iyiydi ama aynı zamanda karışıktı. Diziyle ilgili başlıca şikayetler olay örgüsü, klişeler ve ilerleme hızı sorunlarına işaret ediyordu. Dizi, korku klasiğine benzersiz bir yaklaşım getirse de, Andrew Dabb’ın yarattığı dizinin izleyicileri kazanmak için daha fazlasını yapması gerekiyordu.

Resident Evil dizisi 2. sezon iptal

Resident Evil 2. Sezon, Netflix Tarafından Kötü Yorumlar Nedeniyle İptal Edildi

Deadline, talihsiz ama belki de kaçınılmaz haberi verdi ve Netflix’in Resident Evil’ın 2. sezonunu resmi olarak iptal ettiğini doğruladı. Andrew Dabb daha önce Resident Evil’ın sonraki sezonlarında neler olacağıyla ilgili bazı paylaşımlar yapsa da ne yazık ki bunlar hiçbir zaman hayata geçmeyecek. Dizi, yalnızca üç hafta içerisinde Netflix’in ilk 10’undan düştüğü için bu hamle şirket için mantıklı gözüküyor.

Serinin köklerini onurlandırmaya ve daha benzersiz bir şey yapmaya çalışan bir dizinin bu kadar kısa sürede iptal haberi alması üzücü gibi gözükse de, hayranlar açısından bu durum pek de sürpriz olmadı. Netflix bünyesindeki dizi iptal edilmiş olsa da, hayranların seriyle ilgili göreceği çok daha fazla içerik olacak. Bunlardan ilki, muhtemelen 2024’te çıkacak olan bir sonraki Resident Evil oyunu olacak. Birkaç ay önce de Welcome to Raccoon City filmi, beyaz perdedeki yerini almıştı.

Resident Evil dizisi 2. sezon iptal

Resident Evil’ın yeni sezonunun iptal edilmesiyle ilgili olarak sizler neler düşünüyorsunuz? Diziyi izlemiş miydiniz? İptal haberini doğru buluyor musunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

the rings of power yorumları - yüzüklerin efendisi

The Rings of Power Dizisinde İlk Yorumlar Geldi: “Tolkien Evrenine Yaraşır Bir Parça”

Neil Gaiman The Sandman filmi iptal etti

Neil Gaiman, “The Sandman” Filmi Çekilmesin Diye Senaryosunu Sızdırdığını İtiraf Etti