in ,

Resident Evil Dizisi Detayları Belli Oldu: Netflix Yapımı Yolda!

Netflix’te yayınlanacak Resident Evil dizisi adına bazı detaylar belli oldu. Ünlü korku oyunundan uyarlanacak canlı aksiyon dizisi New Raccoon City’de geçecek.

resident evil dizisi netflix

Resident Evil dizisi için bazı detaylar belli oldu. Netflix’in geçen yılın başında açıkladığı ve ünlü korku oyunu serisinden uyarlayacağı canlı aksiyon yapımı geliyor.

Yapım aşamasında olan canlı aksiyon Resident Evil dizisi, New Raccoon City’de geçecek ve yıldızı oyundaki kötü adam Albert Wesker olacak. Koronavirüs salgını nedeniyle ertelendiği veya tamamen durdurulduğuna dair raporlar da dahil olmak üzere, geçtiğimiz yıl boyunca dolaşımda olan dizinin üretimiyle ilgili bilgiler var.

Resident Evil serisi, her ne kadar oyunları ile bilinse de dünya çapında tanınırlılık ve başarıyı filmleriyle yakaladı. Film serisi, olumsuz eleştirilere rağmen gişede 1 milyar doları aştı. 2019 yılında Netflix’e bir Resident Evil dizisinin geleceği ortaya çıktı, ancak o zamanlar ayrıntılar azdı. Hemen ardından sıfırlanan bir film serisinin geleceği de duyuruldu.

resident evil dizisi netflix

NXOnNetflix Twitter sayfasında paylaşılan gönderiye göre Resident Evil dizisinin konusu, New Raccoon City’ye yeni taşınmış ve kasabanın karanlık sırlarını öğrenecek olan Wesker çocuklarına odaklanacak. İlk bölümün adı Welcome to New Raccoon City (Yeni Raccoon Şehrine Hoş Geldiniz) olduğu görülüyor. Şehrin “Yeni” olarak anılması, Raccoon City’nin üçüncü oyunun sonunda bir füze tarafından yok edildiği video oyunlarının sürekliliğinde yer aldığını (veya kullandığını) gösteriyor.

Resident Evil Dizisi Çıkış Tarihi Belli mi?

Dizi, her biri birer saat uzunluğunda olan toplam 8 bölümden oluşacak. Supernatural’dan tanınan Andrew Dabb’in senaristliğini üstlendiği dizinin ilk iki bölümü de, The Walking Dead ile bu türe aşina bir isim olan Browen Hughes tarafından yönetilecek.

Dizi, oyunlardan herhangi bir hikâyeyi doğrudan uyarlamak yerine, kendi yönünde gidiyor gibi görünüyor. Wesker’ın ailesinin, oyunlarda arka planının ne kadar az açığa çıktığı düşünüldüğünde, hikayenin merkezinde olması da ilginç. Wesker, beşinci oyunun sonunda öldürülene kadar serideki ana düşman karakterdi. YaklaşanVillage’da geri dönebileceğine dair spekülasyonlar bulunsa da şimdilik hiçbir şey net değil.

resident evil film

Şu anda bir çıkış veya üretime başlama tarihi ​​ile ilgili hiçbir bilgi yok. Ancak bunların da yakın zamanda açıklanması bekleniyor.

Film açısından bakıldığında, yönetmen Johannes Roberts seriye yeni bir bakış açısı getireceğini belirtmişti. Ancak proje açıklanalı bir yıl gibi bir zaman olsa da hakkında pek bir şey bilinmiyor.

Peki ya sizin diziden beklentileriniz neler? Sizce ortaya iyi bir iş çıkacak mı? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

* * *

* Resident Evil İncelemesi: Hikâyenin Sonu

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Mazotci Mazotci dedi ki:

    Bu ölümcül deney evrenleri arasında filmi ve oyunundan söz ediyorum, çok bir bağlantı olmayınca pek de sarmıyor konusu falan. Pek ilgimi çekmiyor yani, dizisini de izleyecekler umarım beğenirler.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Gül ve Düşün - Musa Dinç İstismar

Gül ve Düşün Adlı Çocuk Kitabında Skandal Tecavüz Sahnesi: Kitap 4 Baskı Yapmış!

Suçun Altın Devri - Gökcan Şahin

Suçun Altın Devri: Gökcan Şahin’den Distopik Bir Gelecek Polisiyesi