in ,

“Rick and Morty” Evreninde Deprem: Dizinin Yaratıcısı ve Başrollerin Sesi Justin Roiland ile Yollar Ayrıldı

Rick and Morty yapımında dizinin yaratıcısı ve Rick Sanchez ile Morty Smith karakterlerinin sesi Justin Roiland ile yolların ayrıldığı duyuruldu.

Rick and Morty Yaratıcısı Justin Roiland Diziden Ayrıldı

Rick and Morty yapımı ciddi bir krizin ortasında. Adult Swim, dizinin yaratıcılığını Dan Harmon ile paylaşan Justin Roiland’ın yapımdan ayrıldığını açıkladı. Roiland ayrıca başkarakterler Rick Sanchez ile Morty Smith’i de seslendirmesiyle tanınıyordu.

Adult Swim bu kararı Justin Roiland’ın eski bir ilişkisinde fiziki ve sözlü şiddet kullandığı suçlamalarıyla karşı karşıya kalması nedeniyle aldığını açıkladı. Roiland, Community’den Dan Harmon ile birlikte Geleceğe Dönüş parodisi olarak başladıkları Adult Swim animasyon komedi dizisinin ortak yapımcılığını üstlendi. Aynı zamanda tuhaf ve dokunaklı maceralarla çoklu evrende maceraya atılan ünlü çılgın bilim adamı Rick ve torunu Morty’yi seslendirdi. Kanalın geniş beğeni toplayan ve güçlü reytingler alan yapımı 10. sezona kadar devam edecek, ancak en merkezi figürlerinden biri eksik olacak.

Animasyon dizisinin esmi Twitter hesabı, Adult Swim’in dizinin yıldızı ve ortak yaratıcısı Justin Roiland ile resmi olarak bağlarını kestiğini duyurdu. Açıklamada Rick and Morty’nin Roiland olmadan devam edeceğini ve dizinin arkasındaki yaratıcı ekibin 7. sezon için çok sıkı çalıştığı belirtildi. Dan Harmon artık Rick and Morty’nin tek yaratıcı ismi olarak görev yapacak.

Rick and Morty Yaratıcısı Justin Roiland Diziden Ayrıldı

Roiland’ın Rick ve Morty’nin kadrosundan çıkarılması, 2020’de Kaliforniya’daki evinde bir kez ev içi darp ve fiziksel yaralanma ve bir kez de hapisle suçlandığının bildirilmesinden yaklaşık iki hafta sonra geldi. O sırada bir ilişki içinde olduğu Jane Doe tarafından suçlanan Roiland, başlangıçta suçsuz olduğunu iddia etti ve o yıl ağustos ayında 50 bin dolarlık bir kefaletle serbest bırakıldı. Avukatı daha yakın bir zamanda müvekkilinin masumiyetini ve adını temize çıkarma ümidini ileri süren bir açıklama yayınladı. Açıklamada, ilk suçlamalar sırasında aleyhine bir koruma kararı verilmişti ve raporlar ayrıca Roiland’a yakın tarihli bir duruşma öncesi bir savunma anlaşmasının sunulduğunu gösteriyor.

Rick and Morty Yaratıcısı Justin Roilan, Hulu Animasyonu Solar Opposites’tan da Kovulabilir

Ortaya çıkan ilk iddialar üzerine Roiland’a yönetilen bu ağır suçlamalar ışığında Rick ve Morty’nin nasıl ilerleyeceği belli değildi. Adult Swim kanalı da bu ayın başlarındaki raporlar sırasında konuyla ilgili sessiz kaldı. Benzer şekilde Hulu, Solar Opposites 4. ve 5. sezonların Roiland olmadan ilerleyip ilerlemeyeceği ve dizi sorumlusu Mike McMahan’ı tek sorumlu isim olarak kabul edip aile lideri Korvo’nun merkezi rolünü yeniden şekillendirip şekillendirmeyeceği konusunda hiçbir şey söylemeden sessiz kalmayı tercih etti. Ancak şimdi Adult Swim’in açıklaması sonrası Roiland’ın Nisan 2023’teki duruşmasının sonucunu beklemeden bu kararı almaları büyük bir olasılık gibi gözüküyor.

Rick and Morty Yaratıcısı Justin Roiland Diziden Ayrıldı

Şu an için Rick and Morty’yi kimlerin seslendireceği konusunda bir duyuru yapılmış değil.

Rick and Morty’nin geleceği hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilir, ayrıca tüm içeriklerimizden anında haberdar olmak adına bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Uykusuz Son Sayısı ile Veda Ediyor

Haftalık Mizah ve Karikatür Dergisi “Uykusuz”, Son Sayısı ile Yayın Hayatını Noktalıyor

Record of Ragnarok 2. Sezon Fragmanı

Ödüllü Manga Serisinden Uyarlanan “Record of Ragnarok”ün 2. Sezonundan Yeni Fragman