Ridley Scott İmzalı Korku-Gerilim Dizisi The Terror İçin 2. Sezon Tarihi Geldi

Ridley Scott'ın da yürütücü yapımcıları arasında bulunduğu The Terror dizisinin 2. sezonu için tarih açıklandı. Yeni sezonun konusunu da kısaca öğreniyoruz!

Kadrosu ve atmosferiyle göz dolduran The Terror dizisinin 2. sezonu uzun zamandır merak konusuydu. Sonunda AMC dizinin yeni sezonu için ilk tarihi verdi! Yapım 12 Ağustos’ta ekranlara geri dönüyor.

Ridley Scott’ın yürütücü yapımcılığını üstlendiği dizinin ilk sezonunda, İngiltere Kraliyet Donanması’nın Northwest Passage’ı bulmak için çıktıkları yolculukta başlarına gelen gizemli olaylar konu ediniyordu. Jared Harris ve Tobias Menzies gibi isimlerle bir diziden çok daha fazlası olduğunu kanıtlayan yapım, izleyiciler tarafından oldukça beğenilmişti.

Dan Simmons’ın Terör adıyla dilimize de çevrilen eserinden uyarlanan ilk sezon, aslında 10 bölümlük bir mini dizi olarak planlanmıştı.

Sezon finaliyle nihayete eren macera, akıllarda olası bir 2. sezonun ne hakkında olabileceği sorusunu getiriyordu.

Macera 2. Dünya Savaşı’na Taşınıyor

“The Terror: Infamy” adını taşıyacak 2. sezon yine 10 bölümden oluşacak. Macera bu defa 2. Dünya Savaşı döneminde geçecek ve gizemli olaylar yine odak noktasında olacak! Savaş sırasında yaşanan tuhaf ölümlerin sorumlusunun aranacağı bu sezon, bizlere The Terror’ün her sezon farklı bir hikâye anlatacağını da gösteriyor. Kötücül varlıklar bu defa Japon-Amerikan topluluğuna musallat olacak!

İkinci sezonun başrolleri şöyle: Derek Mio, Kiki Sukezane, Cristina Rodlo, Shingo Usami, Naoko Mori, Miki Ishikawa ve George Takei.

Yaratıcı ekibinde Alexander Woo ve Max Borenstein’in bulunduğu yeni sezonun yapımcı kadrosu şöyle: Scott Free, Ridley Scott, Dan Simmons, David W. Zucker, Alexandra Milchan, Scott Lambert ve Guymon Casady.


Kaynak: IndieWire

  • 34
    Shares
GÖZ ATIN  Ridley Scott'ın Yeni Merlin Filminden Haberler Var

Ridley Scott İmzalı Korku-Gerilim Dizisi The Terror İçin 2. Sezon Tarihi Geldi

Ridley Scott’ın da yürütücü yapımcıları arasında bulunduğu The Terror dizisinin 2. sezonu için tarih açıklandı. Yeni sezonun konusunu da kısaca öğreniyoruz!

  • 34
    Shares

 

 

Başa dönün
Daha fazla Dizi
Game of Thrones Final Sezonundan Önce Mutlaka İzlemeniz Gereken 21 Bölüm

Game of Thrones destansı bir final sezonu için gün sayıyor. Dizinin yazar ve yapımcılarından Cogman,...

Kapat