in

Ridley Scott’tan Yeni Bilimkurgu Dizisi: Raised By Wolves

TNT’nin yeni bilimkurgu dizisi Raised By Wolves’la ilgili detaylar açıkladı. Dizinin yönetmeni ise yakından tanıdığımız bir isim, Ridley Scott oldu.

Ridley Scott Yeni Bilimkurgu Dizisi Raised By Wolves
- Reklam -
- Reklam -

TNT’nin yeni bilimkurgu dizisi Raised By Wolves; Alien, Blade Runner ve Gladiator gibi filmlerden tanıdığımız yönetmen Ridley Scott’a emanet. Deadline‘ın haberine göre Ridley Scott’ın ilk dizi film çalışması olacak bu projenin yapımcılığını ise Prisoners filminden tanıdığımız Aaron Guzikowski üstlenecek.

Raised By Wolves, gizemli ve el değmemiş bir gezegende insan çocuklarını yetiştirmeye çalışan iki androidi konu alıyor. Bu gizemli gezegenin üzerinde filizlenmeye başlayan insan kolonisi büyüdükçe ve dini farklılıklar yüzünden birbirleriyle anlaşmazlıklar yaşayan insanlar birbirlerinden giderek daha fazla koptukça, iki androidimiz acı gerçeklerle yüzleşiyor ve insanların inançlarını kontrol etmenin ne kadar tehlikeli, zor bir iş olduğunu anlıyorlar.

Dizinin konusu bize Amerika’nın keşfini hatırlatmıyor değil. Hatırlarsanız Amerika kıtasının keşfinden sonra dini huzursuzluklar yaşayan ya da para peşindeki insanlar çareyi Amerika’ya yerleşmekte bulmuşlardı. Bu da eninde sonunda yeni gelen kolonicilerle birlikte bazı dinsel ayrılıklara ve huzursuzluklara neden olmuştu. Bu bakımdan dizi için insanlığın tarihine her zaman konu olan dini savaşları ve ayrılıkları işliyor diyebiliriz. Bir de unutmamak lazım ki, yeni başlangıçlar her zaman yeni sorunlar doğururlar.

- Reklam -

Sözü fazla uzatmadan mikrofonu Ridley Scott’a vermeyi daha çok isteriz. Keza kendisi bu dizi hakkında şunları söylemiş:

“Konu bilim-kurgu olduğunda her zaman keşfedilecek yeni sınırların peşine düşüyorum. Raised By the Wolves’ta da işte bunu buldum. Varoluş krizi yaşan insanlarla dolu, tamamen farklı ve hayal gücünüzü besleyen bir dünya. İçinde bulundukları bu varoluşsal kriz onları şu soruları sormaya itiyor; Bizi insan yapan nedir? Bir aileyi oluşturan nedir? Peki ya yeniden başlayabilsek ve kendi gezegenimizde yaptığımız pisliği silebilsek? Hayatta kalabilir miydik? Daha iyisini yapabilir miydik?“

- Reklam -

Ayrıca TNT ise bu projeye öylesine güveniyor olmalı ki herhangi bir pilot bölüm sipariş etmeden bütün sezonu çekmeye karar vermişler. Ridley Scott ve TNT’den bahsetmişken şunu da eklemeliyiz ki Aaron Guzikowski, Ridley Scott filmlerinin her zaman onun hayatının bir parçası olduğunu ve yaptığı işlere ilham verdiğini belirtmiş. Ayrıca Ridley Scott ile çalışmayı “gerçekleşen bir rüya” olarak betimlemiş.

Hep beraber bekleyip göreceğiz. Varoluşsal sorularla dolu olan bu dizinin bizleri tatmin etmesini umuyoruz.

Halil Oğulcan Karamağara

Bir sürpriz yumurtanın içinde, 1994 yılında, İstanbul'da düşmüşüm annemin karnına. Mesela ağlamamışım doğduktan sonra. Tabii sonradan arayı kapattım. Şu anda Tekirdağ, Namık Kemal Üniversitesinde İngiliz Dili ve Edebiyatı okuyor, kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Anime, dizi ve film izlemeyi çok severim. Okumayı da. Arada kendimi oyun oynamaya kaptırdığım da olmuyor değil. En çok da büyünce yazar olmak istiyorum.

12 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Husey Husey dedi ki:

  Bu dizi sayesinde umarım tekrar seni sevmeye başlarız ridley

 2. Avatar for Davram Davram dedi ki:

  Yorumlamak için henüz erken olmasına karşın, çok iddialı ve çekici bir konu seçildiğini söyleyebilirim. Konuyla ilgili dünya kadar şey söylenebilir, sayfalar dolusu tartışma yapılabilir. Ancak yaklaşım nasıl olacak, nasıl bir üslup benimsenecek, objektif olarak mı işlenecek, yoksa yine bilindik Hollywood klişelerine mi dayanılacak. Üstelik bir de diziyi yapanın TNT olduğu düşünülecek olursa, tüm bu kaygılar umutlu bir insanın ümüğünü sıkabilir. Yine de iyimserim -ya da iyimser olmak istiyorum- diyebilirim.

 3. Avatar for OgulcanKara OgulcanKara dedi ki:

  Aslında bu konuda da oldukça fazla film ve dizi yapıldı, ama iyi yapılırsa tutacağı kanısındayım çünkü bir zamanlar Lost’u nasıl izlediğimi çok iyi hatırlıyorum. İnsanların arasındaki çatışmalar bana harika geliyordu o günlerde. Düşününce yeni bir Lost yapmak için büyük şansları var.

 4. Avatar for Nemo Nemo dedi ki:

  Ben merak ettim. Ridley Scott’a son dönemlerde açık bir şekilde güven düştü. Ancak ortaya inanılmaz işler çıkartabilecek potansiyelini hâlâ sürdürüyor. Bi’ bakarız ortaya şahane bir dizi çıkar, kim bilir? Bir şans vereceğim.

 5. Avatar for Bay_Karamsar Bay_Karamsar dedi ki:

  Ridley Scott’ın yapımcılığını üstlendiği diziler, kısa ömürlerine rağmen izleyenin memnun kaldığı işler oldu. Yani, yapımcı oysa belli bir kalitenin ve beğeni çizgisinin üstünde olacaktır.

  Konusuna şimdiden ısındım. Güzel olacak, Şey, en azından güzel olmasını umuyorum, diyeyim; kendi kendime beklentiyi yükseltmeyim.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

7 cevap daha var.

Göndermeler - Selahattin Özpalabıyıklar

Edebiyatımızın Ustalarından Selahattin Özpalabıyıklar’ın “Göndermeler”i Raflarda

Gray Dawn inceleme

Gray Dawn: Kırmızı Çizgilerin Üstünde Tepinen Korku Oyunu