in ,

“Rise of Empires: Ottoman”ın 2. Sezonu II. Mehmed ile Dracula’nın Hikâyesini Anlatacak: İşte İlk Fragman

Rise of Empires: Ottoman 2. Sezon, “Mehmed vs Dracula” alt başlığıyla duyuruldu. Netflix Türkiye yapımı tarihi dramanın yeni bölümlerinden ilk fragman çıktı.

Rise of Empires: Ottoman 2. Sezon Mehmed vs Dracula - Fragmanı

Rise of Empires: Ottoman 2. Sezon geliyor. “Mehmed vs Dracula” alt başlığıyla duyurulan yapım, hikâyeye ilk sezon bıraktığı yerden daha ileride; Konstantiniyye’nin fethinden hemen yıllar sonra başlayacak. Yeni sezon için ilk tanıtım fragmanı da Netflix Türkiye tarafından paylaşılmış durumda.

İlk sezonu 2020 yılında yayımlanan ve kurmaca belgesel türünde olan Rise of Empires: Ottoman, çoğunluğu Türk oyuncularla İngilizce olarak çekilmişti. Adı Efsane, Hakan: Muhafız ve LCV ile tanınan Cem Yiğit Üzümoğlu’nun II. Mehmed’i canlandırdığı yapımın ilk sezonu, o zamanki adıyla Konstantiniyye’nin fethini konu almıştı.

Dizinin belgesel tarafında yabancı bilim insanlarıyla birlikte Prof. Dr. Celal Şengör ve Dr. Emrah Safa Gürkan gibi akademisyenler yapıma katkıda bulunurken hikâyenin anlatıcılığını Halit Ergenç üstlenmişti.

Yapımda Üzümoğlu’na Tommaso Basili (İmparator Constantine XI), Selim Bayraktar (Çandarlı Halil Paşa), Birkan Sokullu (Giovanni Giustiniani), Osman Sonant (Loukas Notaras), Tuba Büyüküstün (Mara Brankovic), Ushan Çakır (Zaganos Paşa), Damla Sönmez (Ana) gibi isimler eşlik etmişti.

Rise of Empires: Ottoman 2. Sezon Mehmed vs Dracula - Fragman

Şimdi ise hikâye, Bram Stoker’ın ünlü Kont Drakula karakterine de ilham veren Eflak Prensi Vlad Tepeş (III. Vlad, Kazıklı Voyvoda) ile II. Mehmed’in arasındaki hikâyeyi anlatan Rise of Empires: Ottoman 2. Sezon ile devam ediyor.

Rise of Empires: Ottoman 2. Sezon: “Mehmed vs Dracula” Fragmanı | İZLE

YouTube video

(Fragmanı YouTube üzerinden ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.)

Dizinin 2. sezon konusu şu ifadelerle tanıtılıyor:

“İstanbul’u fethetmesinin üzerinden yıllar geçen Sultan II. Mehmet gücünü pekiştirir, ancak Eflak’taki zalim bir hükümdar, onu imparatorluğunu yıkmakla tehdit eder.”

Rise of Empires: Ottoman 2. Sezon Mehmed vs Dracula

Yapımın 2. sezonu toplamda 6 bölümden oluşacak. Dizinin yönetmenliği, ilk sezonda olduğu gibi Emre Şahin imzasını taşıyacak. Şahin, Got Your 6 ile Daytime Emmy Awards’a aday gösterimiş, Takım: Mahalle Aşkına! ve 40 filmlerini çekmişti.

Dizinin yapımcılığı Karga Seven Pictures ve STX Entertainment’a emanet ediliyor. Senaryoda ise Kelly McPherson’un imzası bulunuyor.

Rise of Empires: Ottoman 2. sezon bölümleriyle 29 Aralık 2022 tarihinde Netflix kütüphanesindeki yerini alacak.

Siz Rise of Empires: Ottoman 2. sezon hakkında nasıl bir beklentiye sahipsiniz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Servi Nine ve Üç Güzeller - Arlin Çiçekçi

Arlin Çiçekçi’nin Yüz Yıllara Yayılan ve “Sonlarla” Şekillenen Yeni Romanı “Servi Nine ve Üç Güzeller” Çıktı

Mars Uydusu Phobos Parçalayabilir

Mars, En Büyük Uydusu Phobos’u Kendi Elleriyle Parçalıyor Olabilir