in ,

Rise of Empires: Ottoman – Netflix’in Osmanlı Dizisinden Fragman

Fatih Sultan Mehmet’in hayatının ve İstanbul’un fethinin konu alınacağı Netflix dizisi Rise of Empires: Ottoman için resmi fragman yayında.

Rise of Empires Netflix

Netflix’in Fatih Sultan Mehmet’in hayatının bir kısmını konu alacak belgesel/drama türündeki dizisi Rise of Empires: Ottoman için yeni bir fragman yayınlandı.

Dijital yayıncılık dünyasının dev isimlerinden Netflix, Osmanlı Devleti’nin yükseliş dönemi ve Fatih Sultan Mehmet’i konu alan bir mini diziye imza atıyor.

Osmanlı Yükseliyor tam olarak Türk yapımı bir proje olmasa da ortak bazında Türkiye’den isimler de barındırıyor.

Rise of Empires Netflix

Osmanlı’nın yükseliş dönemini masaya yatıran dizi, Los Angelas merkezli Türk prodüksiyon şirketi Karga Seven Picures ve STX Entertainment imzasıyla yola çıkıyor.

Rise of Empires: Ottoman Oyuncu Kadrosuyla Dikkat Çekiyor

Dizinin oyuncu kadrosunda ise tanıdık yerli oyuncular yer alıyor. Fatih Sultan Mehmet’i Hakan: Muhafız ve Adı Efsane ile tanınan Cem Yiğit Üzümoğlu’nun canlandırdığı dizide; Tuba Büyüküstün ise Fatih’in üvey annesi Mara Hatun’u canlandırıyor. Dizide yer alan diğer oyuncular arasında Selim Bayraktar, Birkan Sokullu, Osman Sonant, Tolga Tekin, Ushan Çakır, İlayda Akdoğan ve Damla Sönmez gibi isimler yer alıyor.

Dizinin dikkat çeken bir başka konusu ise danışmanları. Prof. Dr. Celal Şengör ve Dr. Emrah Safa Gürkan gibi önemli isimler, dizinin senaryosuna danışmanlık eden kişiler arasında yer alıyor.

Rise of Empires Netflix

6 bölümden oluşacak olan Rise of Empires: Ottoman, Emre Şahin yönetmenliğinde hazırlandı. Şahin’i Takım: Mahalle Aşkına!, Spy Wars, Nişancı: Ölümcül Görevler, Day After Disaster, 40, Spider: Inside the Crosshairs, Fight or Die gibi yapımlarda gördük.

Emre Şahin, Osmanlı Yükseliyor projesinin senaryosunu Kelly McPherson ve Elizabeth Lake ikilisi eşliğinde kaleme aldı.

Rise of Empires: Ottoman Fragman ve Çıkış Tarihi

“Osmanlı Sultanı II. Mehmet, Bizans’ın başkenti Konstantinopolis için bir sefere çıkar ve yeni bir çağ başlatır. 6 bölümden oluşan belgesel dizisi Osmanlı Yükseliyor, 24 Ocak’ta sadece Netflix’te.”

Duyurusuyla paylaşılan fragman 1 dakika 34 saniye uzunluğunda. Fragmanda Prof. Dr. Celal Şengör de kısa bir süreliğine gözüküyor.

Rise of Empires: Ottoman dizisi 24 Ocak 2020 tarihinden itibaren Netflix kütüphanesindeki yerini alacak.

Peki sizin bu yapımdan beklentileriniz neler? Diziye dair görüşlerinizi bizlerle Kayıp Rıhtım Forum üzerinden paylaşmayı unutmayın.

* * *

* Atiye 1. Sezon İncelemesi

* Osmanlı Uç Beyinin Türbesinde Gök Tanrı İnancını Sürdüren Motifler Bulundu

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

4 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

  Celal Şengör coğrafya profesörü değil mi ? Onun yerine İlber Ortaylı daha mantıklı olmaz mıydı ?

 2. Avatar for suburbia suburbia dedi ki:

  Güzel isimler seçmişler. :slight_smile: Emrah Safa Gürkan yeterli ilgiyi almıyor diye hayıflanırdım. Fiilen görmek mutlu etti.

 3. Avatar for Seroo Seroo dedi ki:

  İskender pala çıldırır şimdi bu habere :smiley:

 4. Avatar for merveriii merveriii dedi ki:

  Yaşasaydı da şeyh’ül müverrihin danışmanlık yapsaydı bu güzel yapıma. Halil İnalcık nurlar içinde yatsın! Celal Hoca’yı tanıyan birisi olarak söylemeliyim ki eminim bu sorumluluğun altından çok iyi kalkmıştır. Zira kendisi Türkiye’de nadir bulunan, dünya standartlarında bir alimdir. Adeta bir rönesans alimi gib,i birçok dalda konunun asıl uzmanlarına taş çıkaracak bilgiye sahiptir kendisi. Emrah Safa Hoca’nın ise sadece videolarını biliyorum, henüz akademik bir kitabını okumadım. Lakin özgeçmişine bakınca onun da bu konuda yeterli olacağını düşündüm. Keşke seriye danışmanlık yapan yabancı tarihçilerin isimleri de açıklansaydı. Fragman güzele benziyor. Bir tarihçi olarak ekstra heyecanlıyım diyebilirim. Zira yıllardır Osmanlı tarihi üzerine o kadar rezil yapımlar çıktı ki buralarda. :frowning: Bu içimize su serpecek inşallah.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

morbius fragman

Morbius: Jared Leto’lu Marvel Karakteri Filminden İlk Fragman

Penny Dreadful: City of Angels

Penny Dreadful: City of Angels Dizisi İlk Fragman