in

Saga ve Y: Son Erkek’in Yazarından Yeni Dizi

Brian K. Vaughan imzalı The Runaways çizgi romanı televizyon dizisi olma yolunda ilerliyor.

the runaways

Bizler kendisini daha çok Saga ve Y: Son Erkek serileriyle tanısak da Brian K. Vaughan’ın yurtdışında en az bu ikisi kadar popüler olan bir serisi daha var: The Runaways, yani Kaçaklar.

Marvel Comics bünyesinden çıkan The Runaways, ebeveynlerinin birer süper kötü olduğunu keşfeden ve onları durdurmak için güçlerini bir araya getiren altı çocuğun öyküsünü konu alıyor. Kızlı erkekli bir grup olan bu altı ufaklıktan her birinin kendine özgü süper güçleri var: birisi bir dahi, biri cadı, bir diğeri 87. yüzyılda yaşayan bir dinozorla telepatik bir bağa sahip, bir başkası fütüristik eldivenlere sahip, sonuncusu ise bir mutant.

Ebeveynlerinin de onlardan aşağı kalır yanı yok hani: uzaylılar, zaman yolcuları, kara cadılar, büyücüler, mutantlar, deli bilim adamları… ne ararsanız var.

The Runaways ilk kez 2003 yılında yayımlanmaya başlanmış, ama daha sonra 2004’te iptal edilmişti. Ancak çizgi roman okurlarının büyük isyanı sonrasında hemen yayına geri alınmıştı. O zamandan beri de devam ediyor. Brian K. Vaughan seriyi bırakalı çok oldu elbette. Onun gidişinin ardından Skrulllardan tutun da İntikamcılara dek pek çok Marvel kahramanı seriye konuk oldu.

Dizi çalışmaları için Marvel ve Hulu birlikte çalışıyor. Kanal yetkilileri bir deneme bölümü için düğmeye basmış durumda. Projenin başındaki isimlerse Josh Schwartz (The O.C.) ve Stephanie Savage (Gossip Girl). Her şey yolunda giderse diziyi bu senenin sonunda veya önümüzdeki yıl izlemeye başlayabileceğiz.

M. İhsan Tatari

Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor.

Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4304716351 bfa2e53409 b

Pokémon Aslında Bir Orta Çağ Geleneği miymiş?

kene the tick inceleme

Kene Ekranlara Geri Döndü: Pilot Bölümü Analiz Ediyoruz!