in

Sandman Dizisi Oyuncu Kadrosu Resmen Açıklandı

Sandman oyuncu kadrosu resmi olarak duyuruldu. Netflix’in merakla beklenen dizisi, ünlü birçok oyuncuyu kadrosuna ekledi.

Sandman Dizisi Oyuncu Kadrosu

Sandman dizisi oyuncu kadrosu sonunda resmi olarak açıklandı. Neil Gaiman’ın meşhur çizgi roman serisinden uyarlanacak Netflix dizisi, birçok ünlü oyuncuyu bünyesine kattı. Gelen resmi açıklama ile birlikte bugüne kadar yapılan birçok söylenti de doğrulanmış oldu.

İlk yayınlandığında toplam 76 sayı ile tamamlanan Sandman, tüm zamanların en büyük çizgi roman serilerinden biri olarak anılır. Ülkemizde de farklı yayınevlerinden çıkmış olan seri, üçü En İyi Devam Eden Seri dalında olmak üzere 26 ayrı Eisner Ödülü kazandı. Geçmişte meşhur çizgi roman serisini televizyona veya sinemaya uyarlamak için birkaç girişimde bulunuldu. Ancak hiçbiri somut bir adım atamadı. Nihayet Netflix ile anlaşan Neil Gaiman, proje üzerinde bizzat çalışmaya başladı.

İilk sezonu Prelüdler ve Noktürnler cildini ve biraz daha fazlasını içerecek olan Sandman, 21. yüzyılda geçecek. Ayrıca yine Neil Gaiman’ın dediğine göre dizi aslına sadık olarak ilerleyecek.

Çekimlerine ekim ayında başlayan yapımın şu an hangi aşamada olduğu bilinmiyor. Şimdiye dek dizinin oyuncu kadrosu ile ilgili hem resmi hem de söylenti olarak birçok haber çıktı. Örneğin çekimlerin başlayacağı haberinden kısa bir süre sonra Dream rolünü Tom Sturridge’ün oynayabileceği belirtilmişti. Ayrıca Game of Thrones’un Tarthlı Brienne’i olarak bilinen Gwendoline Christie’nin de diziye katıldığı ancak resmi olarak bu bilginin açıklanmadığı bilgisini birkaç gün önce sizlerle paylaşmıştık. Nihayet hem bu isimler doğrulandı hem de kadroda yer alan isimler duyuruldu.

İşte Sandman Dizisi Oyuncu Kadrosu

the sandman oyuncu kadrosu

Neil Gaiman, Twitter hesabı üzerinden bir gönderi paylaşarak dizide yer alan oyunları duyurdu. Şimdilik resmi olarak açıklanan 7 oyuncu ve karakterleri şu şekilde:

Tom Sturridge / Dream rolünde

Gwendoline Christie / Lucifer rolünde

Vivienne Acheampong / Lucienne rolünde

Charles Dance / Roderick Burgess rolünde

Sanjeev Bhaskar / Cain rolünde

Asim Chaudhry / Abel Rolünde

Boyd Holbrook / The Corinthian rolünde

Ünlü yazar, duyurusunda şu cümlelere yer verdi:
“İşte. Onları yanlış zamanlandırdığım konusunda belli belirsiz endişeliyim, ama artık çok geç. İşte #Sandman kadrosunun resmen açıklanan ilk yedi üyesi. Yedisi gitti, yüzlercesi kaldı.”
Peki ya siz Sandman dizisinden neler bekliyorsunuz? Sizce Netflix çizgi romanın hakkını verebilecek bir macera sunacak mı? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Oyla!

Hakan Tunç

1988, Darıca. Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

9 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for galeme galeme dedi ki:

  Lucifer neden kadın? Hem de normal bir erkekten daha erkeksi bir kadın…

 2. Avatar for galeme galeme dedi ki:

  Evet onu da fark ettim şimdi. Bir de zenci yapmışlar onu. :joy: Neyse Lucifer ucuz yırtmış o zaman. En azından sarışın birisi.

 3. Avatar for driveinthenails driveinthenails dedi ki:

  Zerre kadar kitapla alakam yok, ama Netflix’in yaptığını görünce kesin pozitif ayrımcılıkla yapılır dedim. Pozitif ayrımcılıktan, negatif ayrımcılık kadar nefret ediyorum.

 4. Avatar for kalsedon.okur kalsedon.okur dedi ki:

  Ben Netflix’in bu politikasının daha fazla ötekileştirme olduğunu düşünüyorum. Bir eseri okurken içinde siyahi olup olmamasını umursuyor muyuz? Ya da bu kitapta ne kadar az kadın var böyle diyor muyuz? Yazarın kendi tercihi değil mi yahu bu? Netflix bu şekilde yerleştirdiğinde bence iyice ötekileştiriyor bu kesimleri, siz bizim sizi eklememize muhtaçsınız gibisinden.

 5. Avatar for Bay_Karamsar Bay_Karamsar dedi ki:

  Uyarlama mevzusunda fazla yükleniyoruz gibime geliyor. :thinking:

  Orjinal eser, sırf uyarlamasına uygun olsun diye yeniden düzenlenmedikçe (Örneğin, karakterlerin tasviri dizideki oyunculara göre değiştirmek), üstüne bir de orjinal eserin kopyaları ortadan kaldırılmadıkça bu türden dizi/film uyarlamasına özel tercihler için dertlenmeye gerek yok.

  Orjinal esere duyulan ilgi alaka, yani hayran kitlesi sayesinde uyarlamacıların radarına giriyor, doğru. Lakin, her ne kadar aksi söylense de, hayranlar ve talepleri bir yere kadar dikkate alınıyor.

  Uyarlamalar, orjinal eserin hayranlarından ziyade, onu sadece uyarlandığı mecrada tüketecek daha geniş bir tüketici kesimine yönelik üretiliyor. Uyarlamayı, orjinaline sadıkmış değilmiş, umursamayan, hatta uyarlama olduğunu bile bilmeyen, önemsemeyen geniş bir kesmin izleyeceği hesaplanarak proje hazırlanıyor.

  Oyuncu seçimi de o hesap kitaba göre şekilleniyor. Şimdiye kadar açıklanan isimler, kendi çapında göz aşinalığı olan isimler. Sandman’dan bi’ haber kesimi diziye şans vermeye ikna edebilirler. Belki. Neticede oyuncular tek başlarına diziyi/filmi kurtaramazlar; özellikle bu türden yapımları.

  Olay yine dönüp dolaşıp ne nasıl yorumlanıp, ne biçimde yansıtılacak.

  Sesli Kitap için toparlanan kadronun dengini toparlayabilseydiler proje daha fazla dikkat çekerdi tabii. Link

  Uyarlama vesilesiyle orjinal esere merak salan olur belki. Ancak zannedildiğinin aksine dikkate değer oranda olmuyor maalesef. Dizisi/Filmiyle yetinen, “Hikâyeyi biliyorum zaten, bir de orjinaline zaman ayıramam.” diyen daha fazla oluyor.

  Sadece dizi ve film tüketen büyük bir çoğunluk zaten. Hah, işte, bu uyarlama da onlar için.

  İzlemeyeceğim. Çünkü “hikâyesini zaten biliyorum yahu” huyu bende de var. :sweat_smile: Tabii benimki biraz ters.

  Tamam, kabul, çizgi romanı okumayı bitiremedim. Lakin ben de Sandman’a asıl mecrasından başlamışım şimdi. Sevmişim de. Bende böyle. Eserin ana mecrası neyse, imkân dahilinde önceliğim o oluyor.

  Örneğin, The Boys dizisine bulaşmadım; öyle bir çizgi roman sadece çıplak şiddetle ekrana taşınamazdı; ilk sezon çoğunlukça takdir edilse de, ilk sezon finali ve ikinci sezon The Boys’u çizgi romanlarından tanıyanlar için tatsız gelmiş; orjinal çalışmaya göz gezdirince günümüz genel izleyici profilinin kaldırabileceği kadar uyarlanabildiğine kani oldum. Bire bir uyarlansaydı, yapımcılar, “İnsan neden böyle bir dizi yapar!” yorumları eşliğinde feci linçlenirdi; çizgi romancıların beğendiği, genelinse çizgi romancıların akıl ve ruh sağlığından şüphe duyduğu bir iş olurdu.

  Sandman’da da uyarlama hususunda nasıl yorumlayacaklarını merak etmiyor değilim hani.

  Ana kahramanımız Dream insana has ahlaki kodlarla yargılanamayacak bir konumda. Sorgulamasını yaptığı geçmiş eylemleri ile serüveni boyunca yapacağı tercihler nasıl sunulacak?

  Çizgi romanın mitolojik hikâye anlatımında olağan gelen bazı senaryo tercihleri, genel izleyiciyi rahatsız etmeden diziye nasıl aktarılacak?Rüya Lord’unun kendisini kabul etmeyen kadını cehenneme göndermiş olması. Yıllarca tutsak alınıp cinsel istismara uğrayan ilham perisi. Ölüm’ün hayat doluluğu “intihara yatkın” izleyiciyi nasıl etkiler?.. vs. vs.

  Yahu, izlemem yazdım. Kendi kendimi meraklandırdım. :sweat_smile: İnat değil mi, izlemeyeceğim seni… Belki… nasıl yorumlamışlar dediğim kısımlara hızlıca bir göz gezdiririm. O izlemek sayılmaz; bakınmak sayılır. :sweat_smile:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

4 cevap daha var.

Game of Thrones Animasyon Dizisi

Game of Thrones Şimdi de Animasyon Dizisi Oluyor: HBO Max Siparişi Verdi!

Kazakistan Kiril Alfabesi Latin Harfleri

Kazakistan Kiril Alfabesinden Latin Harflerine Geçiyor